Dorost s Nespeky se ctí a přípravka získala 3 body z 9 možných

Dorostenci v neděli sice opět prohráli, ale byl to z jejich strany jeden z těch povedenějších zápasů. Soupeř, tedy spojený tým Nespek a Pyšel, byl sice výrazně fotbalovější, ale celkově se dá říct, že jsme byli důstojným protivníkem. Děti z mladší přípravky se v sobotu ve 3. kole své soutěže představily na turnaji v Neveklově, a i když se jim zápasy nepodařily jako v kole prvním, přesto si na rozdíl od domácího turnaje připsaly alespoň tři body.

Dorost za rozhodnutého stavu alespoň vyhrál poločas

Dorostenci v neděli dopoledne podstoupili další sysifovskou bitvu a nastoupili proti týmu Nespek a Pyšel. Soupeř to byl papírově jednoznačně silnější a nám nenahrávalo ani to, že je v jeho kádru několik výrazných hráčů, kteří ještě loni hráli v Čerčanech a dalo se čekat, že se budou chtít na naší půdě předvést. To se v průběhu hry potvrdilo a je potřeba říct, že hlavně Šimon Bouša byl hodně vidět.
Jak už je naší „oblíbenou kratochvílí“ už ve druhé minutě jsme špatným odkopem na útočníka Nespek Dana Vošického soupeři v podstatě darovali úvodní branku (0:1) a to určilo ráz celé první půle. Nespeky střídali chvíle výrazné aktivity s těmi trochu ospalejšími, ale na nás to i tak s přehledem stačilo. Naše hra nebyla kvalitní a šance se kupily spíše na kontě hostů.
Navíc jsme si před vlastní bránou dokázali komplikovat situaci i sami, například když jsme si ve 12. minutě po rohovém kopu Nespek málem dali vlastní gól. V 17. minutě se navíc poprvé prosadil Šimon Bouša, který po křídle obešel obránce a zblízka prostřelil našeho gólmana nahoru na bližší tyč. Byla to pěkná branka a náš gólman téměř ani nestihl zvednout ruce. O minutu později bylo ale ještě hůř. Dan Vošický si procpal míč přes několik našich obránců a prošel až do vápna. Jeho první střelu brankář skvěle zblokoval, ale po zákroku bohužel nevěděl kde je míč, naše obrana zaspala, a tak Dan Vošický si v klidu dorazil vlastní střelu (0:3).
Ve 20. minutě už byla převaha jasně na straně hostů. My už jsme se do útoku nedostávali skoro vůbec a naopak soupeř hrozil téměř každou svou akcí. Svou převahu hosté zúročili do půle ještě jednou, když ve 26. minutě rychlý protiútok vyřešili přesnou přihrávkou pod sebe a Šimon Bouša s přehledem prostřelil našeho gólmana.
V tuto chvíli to vypadalo na náš další debakl a asi nikdo by si nevsadil na to, že to bylo ze strany soupeře vše. Zbytek první půle ještě sehráli v mírném trvalém tlaku, ale prosadit se už nedokázali, i když jim k tomu často moc nescházelo. Naše snaha sice opticky trochu vyrovnala průběh hry, ale naše akce končily až na výjimky před vápnem hostů.
Druhá půle přinesla v obrazu hry přeci jen výraznější posun. Soupeř, i když tlačen trenéry k aktivitě, přeci jen podvědomě trochu zvolnil a v kombinaci s naší poměrně výrazně zlepšenou hrou to znamenalo celkem vyrovnaný průběh druhých 45 minut. Stále sice platilo, že soupeřovy šance byly nebezpečnější, ale těch našich ale aspoň trochu přibylo. Našim hlavním nedostatkem v ofenzivě bylo to, že útočícího hráče málokdy někdo doplnil, a tak často nebylo komu přihrát.
V 65. minutě přišla naše asi do té chvíle největší šance, když náš útočník před prázdnou brankou ve skluzu nedosáhl na přízemní centr a jen centimetry tak chyběly ke změně skóre. Na branku v soupeřově síti jsme si tedy museli počkat ještě asi čtvrt hodiny. V 78. minutě po nedůrazu v obraně hostů se po několika pokusech o dorážku jedna střela přeci jen ujala a zblízka jsme snížili na 1:4. Objektivně ale musíme přiznat, že ke konci zápasu už se soupeř s návratem do obrany moc nenamáhal, a tak nám situaci dost ulehčoval.
Přidat jsme mohli ještě jednu branku o pár minut později, když jsme po rychlém protiútoku trefili tyč. Opět tuto akci podpořila neochota nespeckých k návratu do obrany a lavička hostů se mohla zvencnout. Nespeky už ke konci zápasu hrály tak trochu na půl plynu a to ještě jen směrem dopředu. I tak jim to ale ještě na několik menších šancí stačilo. Naštěstí se ale žádná neujala a my si tak můžeme připsat bezvýznamný, ale pro nás přesto cenný úspěch, že jsme dokázali vyhrát poločas (a nebudeme se rýpat v tom, za jakých okolností k tomu došlo!).
I přesto, že podle předchozího popisu to může vypadat, že zápas byl pro nás opět téměř ostudou, tak úplně tomu tak nebylo. Kluci odehráli určitě jedno ze svých lepších utkání a pokud (mimochodem stejně jako áčko) dokáží v příštích zápasech zapracovat na odstranění kixů v obraně a hlavně na kvalitě koncovky, mohlo by to v některých zápasech přinést ovoce.
V příštím kole ale jedeme na půdu Slovanu Hradišťko, který je se stejným bodovým ziskem jako lídr tabulky na třetím místě, a tak můžeme asi na ovoce zapomenout. I tak to ale neznamená, že tam musíme jet odevzdaně. Když budeme hrát naplno, tak nám to alespoň dodá zkušenosti, které můžeme využít v dalších zápasech.

Přípravka přeci jen opět dokázala vyhrát

V sobotu dopoledne se v Neveklově odehrálo třetí kolo soutěže přípravek. Nejúspěšnějším týmem se stejně jako v čerčanském turnaji stal domácí Neveklov, který tentokrát nepoznal hořkost porážky. Všechny ostatní týmy si připsaly po jedné výhře a dvou porážkách, takže se v celkové tabulce na pořadí nic nezměnilo. Jedinou změnou je, že si Neveklov na čele vytvořil větší náskok.
Na zápasech přípravek je krásné, že každý zápas může skončit jakkoli a to, že někdo porazí prvního neznamená, že nemůže prohrát s posledním. Nadšení dětí je v tomto směru nepřekonatelné a nikdy nevíte ke komu se přikloní štěstí tentokrát.
Kdo bude ten šťastný v příštím kole v Přestavlkách se dozvíme až za týden, ale už teď se dá s jistotou říct, že to opět budou bitvy v plném nasazení.