Vysoká výhra proti neškodným Teplýšovicím B

Tento víkend si oproti minulému týdnu áčko a dorost vyměnili role. Áčko si bez větších potíží poradilo s rezervou Teplýšovic a dorost naopak padl doma s Meznem. V minulém kole to bylo přesně obráceně. „A tým“ měl tentokrát štěstí, že Teplýšovice dorazily opravdu s béčkem (a to ještě notně říznutým dorostenci) a naši dorostenci naopak dostali lekci od nejlépe střílejícího týmu soutěže. Samostatnou kapitolou jsou pak přípravky, které se neskutečně rozjely a drtí jednoho soupeře za druhým a je jim tak trochu jedno, jak moc silný soupeř zrovna je.

Na vysokou výhru áčku stačil průměrný výkon

Souboj brankářských generací
Od B týmů soupeřů hrajících o dost vyšší sotěže člověk nikdy neví co čekat. Někdy přijede opravdové béčko a někdy polovina áčka. V případě Teplýšovic se naštěstí pro nás jednalo o první případ, a tak byla naše role v zápase o dost jednodušší. Trochu neznámou směrem k naší sestavě bylo to, že v bráně po hodně dlouhé době nastoupil Petr Burcev, protože Luboš je pryč a Ivan Hájek stále není v pořádku po zranění z minulého zápasu. Změna to ale rozhodně nebyla k horšímu, protože Petr zachytal výborně a navíc naší hře přidal důležitou nástavbu, a to opravdu bezchybnou komunikaci s hráči v poli, která jinak našim gólmanům trochu chybí.
Zajímavé bylo také to, že v tomto zápase se v bráně potkali velmi věkově vzdálení brankáři. Když se šestnáctiletý gólman Teplýšovic Ondřej Stěhule narodil, bylo Petrovi už 30 let a klidně již mohl pomýšlet na odchod do fotbalového důchodu (což naštěstí stále neudělal). I když oba gólmani chytali dobře a teplýšovický brankář měl o poznání více práce, bylo vidět, že zkušenosti svou roli hrají a Petr Burcev byl přeci jen větší jistotou svého týmu.

Po ospalém úvodu bylo jasné, že budeme mít navrch
Prvních deset minut bylo poměrně ospalých a relativně vyrovnaných. I když jsme měli o něco málo víc ze hry, tak se během této doby podařilo oběma týmům dohromady vystřelit pouze jednou a to ještě ze standardky (Vojta Židlík). V 11. minutě po dalším přímém kopu Vojty už ale bylo veseleji. Brankář soupeře střelu pouze vyrazil před sebe a Honza Vacík neměl problém dorazit míč do prázdné brány (1:0).
I po vstřelené brance jsme byli aktivnější a bylo vidět, že si nečekanou převahu celkem užíváme. Předváděli jsme docela hezkou kombinační hru, ale zakončení stále vázlo a pomáhaly k němu stále jen přímé kopy a rohy. Po jedné takové akci důraz Patrika Řezníčka a Míry Randáka v malém vápně způsobil, že zamtkující obránce soupeře odkopem trefil svého spoluhráče a od něj se míč odrazil do brány (2:0).

Průměrná hra do půle přinesla ještě jednu branku
Už kolem 20. minuty bylo zřejmé, že soupeř toho v dnešním zápase moc nepředvede, a nám tak na převahu stačil celkem průměrný výkon. K dosavadní hře jsme v této fázi zápasu konečně přidali i střelbu a to hlavně z dálky. Hezké střely předvedli Vojta Židlík a Sváťa Řezníček. Vše zezadu dokonale dirigoval Petr Burcev a nevypadalo to, že bychom v zápase měli mít výraznější problém. Naše poměrně bezstarostná hra ale způsobila, že se do hry trochu dostal i soupeř a příležitostně dokonce dokázal zakončit. Celkově úroveň hry ale ve druhé polovině prvního poločasu celkem opadla a šancí ubylo. Ve 39. minutě nás poprvé výrazně podržel Petr Burcev, který dokázal zlikvidovat ojedinělý a překvapivý brejk soupeře způsobený, jak jinak, naší chybou v rozehrávce.
Ve 41. minutě předvedl velmi pěknou individuální akci Patrik Řezníček a míč nakonec skončil u Vojty Židlíka, který ale netrefil prázdnou bránu. Tohle se musí dávat! I další naše střely neskončily úspěchem a nutno dodat, že z velké části kvůli povedeným zákrokům mladého gólmana soupeře.
Naštěstí se nám těsně před přestávkou ještě podařilo dát soupeři typický gól do šatny, když si Honza Vacík zpracoval nákop z obrany od Kryštofa Straky a zkušeně přeloboval vyběhnuvšího gólmana teplýšovické rezervy (3:0).

Po pauze dostali prostor i hráči z lavičky
Pár minut po začátku druhé půle nastoupil na hrací plochu Martin Čeljuska, který tento zápas začal nezvykle na lavičce, když vystřídal Filipa Voldřicha. Tento tah ale zpočátku své ovoce nepřinesl, protože celý tým pod dojmem příznivého výsledku hodně zvolnil a naše hra výrazně ochladla. To navíc umožnilo soupeři hrát a tak jeho příležitostí o něco málo přibylo. Nebylo to ale nic zásadního, protože úroveň teplýšovické sestavy tentokrát opravdu nebyla příliš vysoká. Nutno dodat, že hlavně kvůli tomu, že jejich tým byl z části opravdu hodně mladý a bylo vidět, že kluci budou muset zkušenosti teprve nabrat.
V 54. minutě se na hřiště místo Matěje Purkarda dostal Tomáš Rada a hra se začala pomalu zvedat. Bylo to hlavně kvůli tomu, že se rozjel Martin Čeljuska, na kterém bylo vidět, že přišel na hřiště hodně nabuzený. Naše hra dopředu hodně ožila, protože Martin svým tahem na bránu strhl i ostatní. V 58. minutě došlo na další střídání, když Míru Randáka nahradil Roman Neuberg a i na něm, přes některé nepřesnosti, bylo vidět, že chce hrát.
Hra se opět rozjela a na naší aktivitu odpověděl soupeř také zvýšením tempa a snahou s výsledkem ještě něco udělat. Naštěstí jsme se ale opět prosadili my, když si spolupráci z první půle zopakovali Patrik a Vojta. Po Patrikově přihrávce se tentokrát Vojta Židlík nemýlil, i když si gólman na jeho střelu sáhl (4:0).
Po přihrávce na gól byl ze hřiště stažen Patrik Řezníček a na hřiště se podíval Martin Augusta, ale hlavní roli si ještě na chvíli podržel Vojta Židlík, když po pěkně kolmici Zdeňka Modálka obešel kličkou gólmana a skóroval do prázdné branky (5:0). Od jeho prvního gólu uběhly jen 4 minuty. Škoda, že Vojta v prvním poločase neproměnil tutovku po Patrikově přihrávce, mohl tak mít hattrick, který (nechci se mýlit) v dospělých ještě nemá. Pokud ano, tak se omlouvám.
Na řadu přišlo další střídání, kdy dalšího dvougólového střelce Honzu Vacíka nahradil Míra Hložek, jehož velká chvíle měla teprve přijít.

Snížení soupeře a premiérová branka
V této fázi zápasu jsme si herně poměrně zahrávali. Naše hra nabírala na bezstarostnosti a místo abychom hráli, tak jsme si hráli. Využívali jsme i toho, že se soupeř už do ničeho moc nehrnul. To nás ale mělo mrzet, protože jsme díky tomu zkazili Petrovi Burcevovi nulu, kterou navíc náš tým už celkem dlouho neudržel. V 68. minutě jsme ospalostí v obraně povolili útočníkovi Teplýšovic vyrazit do samostatného úniku, který s přehledem proměnil přes padajícího Petra Burceva, který byl tentokrát bez šance.
Kolem 75. minuty už jsme si zápas opět celkem hlídali a soupeře do ničeho výraznějšího nepouštěli, ale zároveň ani my jsme dopředu příliš nehrozili. Až v 88. minutě jsme znovu předvedli kloudnou akci dopředu, když po svém vstupu na hřiště hodně aktivní (ale i zbrklý) Roman Neuberg z křídla parádně nacentroval na Míru Hložka. Gólman na přízemní centr nedosáhl a Míra Hložek skluzem do prázdné brány zvýšil na konečných 6:1 a zaznamenal tak svůj první gól mezi dospělými. I když to nebyla žádná těžká střela, tak i takový gól se počítá. Gratulujeme a věříme, že nebyl poslední a další budou rychle přibývat.

Hezky jsme si zastřileli, ale na silnější soupeře by naše hra stačit nemusela
Zápas proti rezervě Teplýšovic byl zábavný jak pro hráče, tak pro diváky. Pokud nepočítáme již zmíněný pohár OFS, tak jsme o pět branek vyhráli naposledy v květnu 2018 (5:0 v Týnci) a šest branek jsme dali naposledy v březnu téhož roku (6:3 doma proti Václavicím). Bohužel to ale neznamená, že náš výkon byl bezchybný. Naopak stále obsahoval naše obvyklé chyby, jako jsou kixy v rozehrávce, polevení při pozitivním vývoji zápasu a ztráta koncentrace v některých úsecích utkání (hlavně se to týká druhých poločasů). To, že to dopadlo, tak jak dopadlo, je poměrně výrazně také „zásluha“ našeho soupeře, který částečně z objektivních důvodů prostě nehrál fotbal na příliš vysoké úrovni.
Byl to příjemný zápas na zvýšení sebevědomí (pozor ale na následný pád z hrušky), ale hlavně přinesl důležité tři body, které v tabulce potřebujeme jako sůl. Díky této výhře jsme poskočili o dvě pozice na 11. místo, což je opticky o něco lepší, než dosavadní předposlední. Stále ale máme k sestupu nebezpečně blízko, a aby se nás nakonec netýkal, tak budeme muset naši hru ještě hodně zlepšit.
Už náš příští soupeř Jírovice nebude žádná procházka růžovým sadem, i když neřešitelný problém to také být nemusí. Pokud ale budeme předvádět podobně nevyrovnanou hru jako v předchozích utkáních, tak nám Jírovice rozhodně čuchnout nedají. Malou útěchou nám může být to, že ani Jírovice se herním výpadkům nevyhýbají a střídají vysoké výhry s debakly a těsnými výsledky. Bohužel velmi silnou devizou soupeře ale bude to, že čtyři ze svým pěti letošních výher docílil doma.

Dorost na silné Mezno nestačil

To, že Mezno nebude snadný soupeř bylo zřejmé již před utkáním. Jejich útok funguje skvěle a průměr vstřelených branek 6,5 gólu na zápas mluvil za vše. Přesto jsme doufali, že naše lepšící se forma by favorita mohla potrápit. Bohužel se tak nestalo a po výhře 5:1 z minulého týdne jsme si připsali prohru ve stejné výši.
Soupeř se ničím nezdržoval a vrhl se na nás bez jakékoli ostýchavosti. Výsledkem bylo, že po 20 minutách jsme prohrávali již 3:0 a objektivně bylo po zápase. Těsně před půlí skóre sice ještě zkorigoval Jiři Sárközi (1:3), ale to byla jen slabá náplast. Ve druhém poločase se dlouho nic nedělo, až se začlo zdát, že bychom snad ještě mohli se skóre něco udělat. Bohužel se tak nestalo a brankami v 74. a 80. minutě Mezno definitivně rozhodlo a dalo výsledku podobu „lehčího“ debaklu (u - nejen našeho - dorostu jsou ale tyto výsledky poměrně časté).
Tomuto zápasu bych nakonec příliš velkou váhu nepřikládal, protože soupeř byl objektivně silnější, než jsme byli schopni zvládnout. Přesto si nemyslím, že by v posledních zápasech naše forma nerostla, a že bychom si ve zbylých utkáních podzimu nemohli spravit chuť. Naší nevýhodou ale na závěr první poloviny ročníku bude to, že zčásti kvůli losu a zčásti kvůli odloženému utkání, sehrajeme za sebou hned tři zápasy venku. V příštím kole nás tak čeká zápas na půdě spojeného týmu Postupic a Chotýšan, který je specifický tím, že málo skóruje, ale i inkasuje. To mu v tuto chvíli stačí na páté místo jedenáctičlenné tabulky. Jednáctičlenné proto, že před tímto kolem ze soutěže odstoupila rezerva Týnce, která s námi již před dvěma koly kontumačně prohrála, protože nedorazila na zápas.

Přípravky pokračují ve spanilé jízdě

Starší přípravky se pomalu ale jistě stávají postrachem svých soupeřů
Áčko starší přípravky tento víkend čekal „zápas pravdy“ o první místo (tedy jen obrazně, ale k tomu se dostaneme). Jednalo se o zápas na půdě vedoucích Teplýšovic, které soutěž vedli o tři body, ale to pouze kvůli tomu, že měli zápas k dobru. Ani jeden z týmů totiž na podzim doposud ještě neztratil ani bod. Bylo tedy velmi napínavé sledovat, který z týmů je na tom lépe, protože zatím předvedli podobné výkony (i když Teplýšovice s lepším skóre).
Stalo se ale něco nečekaného, a to že zápas byl poměrně jednoznačný. A bylo to v náš prospěch! Soupeři jsme nakonec nepovolili ani jednou skórovat a porazili jsme ho jednoznačně 6:0. Výhra se ale nerodila snadno, protože celých 24 minut se hrálo bez branek a teprve náš výborný druhý poločas rozhodl. Pozitivní také je, že o našich šest branek se podělilo hned pět střelců.
Teplýšovice tak s námi padli nejen v odpoledním zápase dospělých, ale i v kategorii přípravek. Bohužel nám odložený zápas nedovolil se i přes výhru nad lídrem posunout na první místo. Bodově jsme sice soupeře dotáhli, ale skóre mají Teplýšovice stále lepší. Pokud ale nezklameme v odloženém zápase (pozor ale, jedná se o zápas s těžkým Benešovem), můžeme se pomalu ale jistě těšit na triumf v podzimní soutěži a chystat se na nové, silné soupeře pro jaro.
Teplýšovice : Přestavlky/Čerčany 0:6 (0:2)
Naše sestava: Daněk Dominik (B), Lux Matyáš, Mikulanda Josef, Novotný Josef, Pfeffer Daniel, Stejskal Denis, Škvor Jan, Valášek Adam, Zbrožek Antonín (K), František Škvor
Naše branky: 2x František Škvor a 1x Mikulanda Josef, Daněk Dominik, Zbrožek Antonín a Novotný Josef

Béčko starších přípravek vyrazilo do Úročnice a proti soupeři s předposledního místa potvrdilo roli favorita. Vítězstvím 24:3 si nejen výrazně vylepšilo skóre, ale zároveň i zvedlo střelecké sebevědomí. Vysoká výhra také pomohla posunu v tabulce na krásné 5. místo a stále jsme tak ještě ve hře o to, aby si v jarní soutěži zahráli v nejsilnější skupině oba naše týmy.
Úročnice Benešov : Přestavlky/Čerčany 3:24 (2:14)
Naše sestava: Brožík Matěj (B), Daněk Dominik, František Škvor, Jan Kaprálek, Kos Dominik (K), Novák Radek, Novotný Josef, Mikulandová Adéla, Lux Matyáš, Stejskal Denis, Pfeffer Daniel
Naše branky: 6x Pfeffer Daniel, 5x Kaprálek Jan, 4x Daněk Dominik, 3x Lux Matyáš a Kos Dominik a 1x Brožík Matěj, Novotný Josef a Novák Radek

Mladší přípravka si na posledním turnaji pohlídala celkové druhé místo
Naši nejmenší v Zaječicích na posledním podzimním turnaji rozhodně nezklamali. Sice jsme nestačili nejen na vedoucí Benešov, ale i na z třetího místa dotírající domácí Zaječice, ale v součtu nám to na celkové druhé místo s přehledem stačilo. V podzimní části soutěže sice stále nejsou doplněny dvě utkání (jedno se týká nás a to jsme vyhráli a u druhého výsledek zápasu Zajčice vs. Benešov ještě neznáme), ale rozdíly v tabulce jsou takové, že už se žádné posuny konat nebudou. Celkové pořadí týmu tedy je od nejlepšího k poslednímu: Benešov, Čerčany/Přestavlky, Zaječice, Pyšely/Nespeky, Poříčí nad Sázavou. Našemu týmu tedy musíme moc poděkovat za skvělou reprezentaci a budeme se těšit na jarní část soutěže, kde dostaneme nové soupeře podle výkonů z ostatních skupin.

Souhrnný článek o podzimu přípravek přineseme po skončení obou soutěží
Vzhledem k tomu, že u starších přípravek chybí ještě do konce podzimu dvě celá kola a nějaké odložené zápasy, a ani u mladších přípravek ještě nejsou všechna utkání doplněna, necháme si celkové zhodnocení soutěží na později. Po sezóně vám tak přineseme nejen celkové tabulky, ale i výhled na jaro a potenciální soupeře pro nadstavbu.