Velmi slušný výkon stačil pouze na bod

Do Jírovic jsme v sobotu jeli k poslednímu podzimnímu utkání sezóny 2021/22 v pozici outsidera, protože jsme v posledních zápasech měli problém dát dohromady soupisku na zápas. Minulý domácí zápas proti Zaječicím bylo trenérovi reálně k dispozici pouze jedenáct lidí. Proto bylo potěšující, že jsme se na zápas v Jírovicích sešli tentokrát ve čtrnácti lidech.

Trenér Martin Procházka do zápasu poslal následující sestavu:
Burcev; Neuberg – Švorba – Purkard – Charvát; Tožička – Urban – Modálek – Čeljuska – Řezníček S.; Randák. Na lavici byli připraveni Jakub Gašparik, Patrik Řezníček a Míra Hložek

Neproměňování šancí nás stálo poločasové vedení
Na začátku jsme předpokládali, že na nás soupeř vlítne, ale stal se pravý opak. Na soupeře jsme vlítnuli my a to nám přinášelo hodně příležitostí. Hned z druhé šance, po akci Randák – Čeljuska – S. Řezníček měl obrovskou příležitost Sváťa, když dostal zpětnou přihrávkou namazaný balón mezi malé vápno a penaltu. Šanci s přehledem proměnil a v páté minutě jsme tak vedli 1:0.
I nadále jsme soupeře přetlačili jednoduchou hrou. Dařila se nám kombinační hra a dobré balóny do křídel. A další šance přiházely. Kopali jsme i několik rohů, které dobře zahrával Sváťa, ale gólově se nic neujalo.
Ve 13. minutě si důrazným presinkem vybojoval míč míra Randák. Připravil si míč na střelu a vystřelil. Brankář neměl šanci míč chytit, ale k naší smůle šla střela jen do tyče. V 17. minutě se do další gólové šance dostal Martin Čeljuska, střela však o pár centimetrů minula pravou tyčku.
Kdybychom byli efektivní, mohli jsme v 17. minutě minimálně 3:0 vést, bohužel jsme ale šance neproměnili. A tak přišel trest a hosté během šesti minut po našem nedůrazu před vápnem otočili skóre a rázem vedli 2:1.
Pak jsem se však zase rychle vrátili do hry a převzali jsme otěže zápasu. Výsledek naší zvýšené snahy se dostavil ve 32. minutě, kdy se po rohu Sváti odrazil balón k Mírovi Randákovi a ten už ho jednoduše uklidil do sítě (2:2).
Ve 33. minutě se domácí hráč dopustil na Míru Randáka hodně surového faulu bez možnosti a úmyslu hrát balón. Hodně slabý rozhodčí Novák však udělil pouze žlutou kartu, ačkoli tento surový zákrok zasloužil jasně kartu červenou. Můžeme být rádi, že nedošlo ke zranění a Míra mohl zápas dohrát.
Ve zbývajících minutách prvního poločasu stojí za zmínku ještě náš Mírou Randákem vstřelený gól, který nám ale rozhodčí neuznal na základě signalizace pomezního, přestože i domácí brankář potvrdil, že balón byl stále ve hře a gól tak měl platit.

Druhý poločas nerozhodl a s bodem byly nespokojeny oba týmy
Do druhého poločasu jsme vstoupili opět velmi aktivně. Výsledkem byl další rychlý gól po akci Sváti Řezníčka, který přihrál osamocenému Čeldovi na velké vápno a ten už si s touto šancí uměl poradit (2:3).
Ve druhém poločase už hra nepřinesla tolik fotbalové podívané jako v půli první, ale přesto jsme byli o trochu lepší a mohli jsme z některé akce pojistit náskok. Chybělo však více klidu a přesnosti.
Domácím se naopak po jedné standardní situaci a hlavou prodlouženém balónu podařilo v 68. minutě protlačit míč do naší sítě a srovnat tak stav na 3:3.
V závěrečných minutách už žádná zásadní šance nepřišla. Rozhodčí navíc utkání zkrátil asi o 5 minut, a tak po závěrečném hvizdu nebyl spokojený ani jeden tým. Jakub Gašparik se tak do hry už nedostal, i když byl u laviček vystřídat připravený.

Velmi povedený výkon, kterému by slušely tři body
Objektivně lze říct, že kdybychom v prvním poločase proměnili alespoň polovinu svých šancí, odvezli jsme si všechny tři body. Případně kdyby zápas řídil o něco kvalitnější rozhodčí a nebo byl přítomen VAR systém, který by nám uznal gól na 3:2 v prvním poločase. Ale jasně, jde o zápas třetí třídy a na kdyby se nehraje. Důležité je, že nedošlo k žádnému vážnému zranění a podzimní sezónu jsme zakončili velmi dobrým výkonem. Troufám si říct, že to byl náš druhý nejlepší podzimní výkon, hned po zápase s Krhanicemi.

Zápis z utkání najdete ZDE.
Tuto reportáž pro vás, vzhledem k mé (Václav Neužil) nepřítomnosti na utkání, připravil přímo z „první linie“ Vláďa Švorba, kterému tímto děkuji. Článek byl upravován pouze stylisticky a úpravy nijak neovlivnily obsahovou část :-). Bohužel vzhledem k výše zmíněným důvodům k tomuto článku není ani fotogalerie. VN