S remízou museli být spokojenější domácí

Pokud jste v sobotu na utkání do Bystřice nevyrazili, ani se vám moc nedivím. Na zápas jsme totiž vyjížděli v průtrži mračen, která ale za Benešovem ustala a dokonce vysvitlo sluníčko. Zdálo se, že se počasí umoudřilo, ale opak byl pravdou. Po předzápasové rozcvičce totiž začalo lít jako z konve a z tohoto důvodu byl dokonce začátek utkání odložen o osm minut. Zápas se pak bohužel musel odehrát na těžkém a kluzkém terénu, což hru obou týmů logicky hodně poznamenalo.

První poločas přinesl vyrovnaný průběh
Mohlo se zdát, že jsme do zápasu vstoupili pravou nohou, protože již v první minutě jsme zahrávali standardku v podobě rohového kopu po zablokované střele Martina Kačírka. Ta ale bohužel pro soupeře žádné nebezpečí nepřinesla. Do 20. minuty se hrál fotbal nahoru dolů a střelecké pokusy přibývaly na obou stranách. Nás, jak už je zvykem, držel svými zákroky brankář Kuba Gašparik. Například ve zmíněné 20. minutě šli domácí do útoku a najednou se před bránou ocitl bystřický útočník úplně sám. Kuba si ale připsal další pěkný zákrok. Ve 21. minutě už jsme ale přeci jen inkasovali. V nepřehledné situaci po rohovém kopu Vojta Židlík nešťastně tečoval střelu domácích a odražený míč pak přeplachtil našeho gólmana (1:0).
Vzhledem k tomu, že fandím Spartě, tak bych ze zvyku čekala, že se kluci po prvním gólu sesypou. Ale naštěstí se tak nestalo. Na soupeře jsme vyvíjeli čím dál větší tlak a nepouštěli jsme ho do větších šancí. Držení míče bylo jednoznačně na naší straně. Výsledkem naší aktivity byly zajímavé příležitosti, které jsme ale bohužel neproměňovali. Příkladem byla třeba 27. minuta, kdy Sváťa Řezníček neúspěšně vystřelil podél branky nebo 30. minuta, když Míra Randák hlavičkoval přesně do rukavic domácího brankáře. Netrvalo to ale dlouho a náš tlak přeci jen přinesl ovoce. Po pěkné přihrávce Míry Randáka do prostoru mezi liniemi soupeře si dobrým prvním dotykem Sváťa Řezníček vylepšil střeleckou pozici a zpoza šestnáctky vypálil dalekonosnou střelu. Ta sice mířila přímo na gólmana, ten si ji ale naštěstí srazil přímo do brány (32. minuta 1:1).
Po vyrovnávacím gólu aktivita u obou týmů upadla a do konce poločasu už se nic zásadního nestalo.

Ani druhá půle o vítězi nakonec nerozhodla
Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou. Igora Kodeta vystřídal Jirka Drazdík a lepší začátek jsme si nemohli přát. Skvělý pas za obranu od Martina Kačírka našel Martina Čeljusku, který zakončil přízemní střelou pod nohy brankáře (46. minuta, 2:1).
Hned o tři minuty později jsme ale obdrželi vyrovnávací gól. Po propadlém centru už měl domácí útočník lehkou situaci, stačilo mu pouze trefit prázdnou branku (2:2).
Přestřelka z úvodu druhého poločasu ale pokračovala a dvě minuty na to jsme vsítili další gól. Po střele Vojty Židlíka, kterou bystřický brankář vyrazil jen před sebe, dorážel Míra Randák, ale gól kvůli údajnému a hodně pozdě odmávnutém ofsajdu nebyl uznán.
Po dobu dalších deseti minut se z pohledu diváka jednalo o neatraktivní fotbal. V 64. minutě šel ze hřiště autor druhého gólu Martin Čeljuska a nahradil ho Roman Neuberg. Hned potom Bystřice zahrávala volný přímý kop po faulu Kryštofa Straky za hranicí šestnáctky. Kubou postavená zeď se ale rozestoupila a míč skrz ní prošel až do brány (65. minuta, 3:2).
Na obdrženou branku jsme ale naštěstí opět dokázali brzy odpovědět. Přímý kop zahrávaný Kryštofem Strakou našel ve skrumáži Martina Kačírka, který si připsal druhou asistenci díky nahrávce Sváťovi Řezníčkovi. Sváťa následně totiž míč umístil pohotově nahoru k levé tyči a připsal si tak druhý gól v zápase (70. minuta, 3:3).
Do 75. minuty pak hrozili převážně domácí, ale nic z toho naštěstí nevzešlo. Obrovskou šanci jsme si však připsali i my. Míra Randák postupoval sám na gólmana, ale k naší smůle nastřelil pouze břevno.
V 87. minutě odešel ze hry právě Míra Randák a nahradil ho Míra Hložek. Závěrečná fáze zápasu se už ale dohrávala v „klidovém režimu“, který narušila jen jediná „infarktovka“. V 90. minutě, kdy si Jakub Charvát chtěl pomoct malou domů, Kuba Gašparik nešťastně podklouzl a míč špatně trefil. Chvilku to vypadalo, že u balónu bude první dobíhající bystřický útočník a dorazí ho do prázdné brány. Naštěstí tam byl nakonec náš hráč dřív a vše dobře dopadlo.
Rozhodčí Novák, který druhý poločas zvládl o poznání hůř než ten první, nastavil jedinou minutu a výsledek se během ní již nezměnil.

O vítězství jsme se připravili sami
Zápas, který nakonec přinesl první remízu ve vzájemných zápasech s Bystřicí během posledních osmnácti let, jsme měli jednoznačně vyhrát. Sice jsme vstřelili tři branky, což na hřišti soupeře není špatný počin, ale šancí jsme měli na mnohem lepší výsledek dost a dost. Bohužel jsme se často nedokázali prosadit a nutno dodat, že ve druhé půli tomu hodně pomohl i rozhodčí.
I když zápas mohl pro Slavoj rozhodně dopadnout lépe, tak buďme pozitivní. Zápas v Bystřici byl čtvrtý v řadě, který jsme neprohráli (i když to tedy tentokrát nebylo za tři body) a díky tomu se stále držíme v klidnějším středu tabulky. Devátá příčka sice oproti minulému kolu znamená mírný pokles, ale situace je mnohem veselejší, než tomu bylo po polovině podzimu. Navíc ztráta na několik týmů nad námi není příliš velká, a tak bude na jaře ještě o co hrát.
Do konce podzimu nás čeká už jen jediné utkání. Příští víkend ale přivítáme doma Zaječice, které rozhodně nelze považovat za snadné sousto. Naopak. Zaječice již v předchozích sezónách zaznamenaly výrazný vzestup formy a letos jsou dost praděpodobně jediným týmem, který může připravit odhodlané Pyšely o postup. Náš nadcházející soupeř má tedy rozhodně o co hrát a udělá vše pro to, aby si z Čerčan odvezl tři body. Zadarmo mu je ale určitě nedáme, a tak se máte v posledním podzimním utkání na co těšit.

Zápis z utkání najdete ZDE.

-----

Mládež už má pravděpodobně definitivně po podzimní sezóně
Starší žáci a obě přípravky už měli odehráno po minulém víkendu a zápas tak měl čekat pouze mladší žáky. Utkání v Přestavlkách ale podle všeho nakonec nebylo sehráno (podrobnější info nemám) a v zápise není uvedena sestava hostů. Vypadá to tedy, pokud se oba týmy nedohodnou na nějakém náhradním řešení, na kontumaci v náš prospěch.

Pokud se podíváme na celková umístění našich mládežnických týmů, tak to zatím vypadá takto:
V soutěži
starších žáků už schází odehrát pouze jediné utkání. Zápas Týnec vs. Prčice ale bude rozhodovat i o nás. Pokud by Týnec doma bodoval s předposledními Prčicemi (což se asi dá čekat), tak se propadneme z aktuální páté příčky na šestou. I tak je to ale v konkurenci jedenácti týmů pěkný výsledek.
U
mladších žáků již také chybí jediné utkání. Jedná se právě o náš již zmíněný nesehraný zápas s Týncem. Pokud by bylo utkání skutečně kontumováno, tak by nás tři body za kontumační výhru 3:0 „od zeleného stolu“ vystřelily na pěkné čtvrté místo o skóre právě před Týnec nad Sázavou. Pokud by se utkání naopak ještě mělo hrát, tak v případě prohry skončíme sedmí a v případě nerozhodného výsledku šestí. Kontumace by pro Týnec tedy rozhodně nebyla šťastným zakončením podzimu.
Starší přípravka svou namáhavou pouť soutěží plnou starších hráčů nakonec zakončila na dvanáctém místě ze čtrnácti týmů. Vzhledem k tomu, jak se vyvíjel úvod sezóny a s jakými „zkušenostmi“ naši hráči do soutěže vstupovali, se nakonec jedná o lepší výsledek, než na který to dlouho vypadalo. Věřím, že naši malí hráči své nové zkušenosti na jaře zúročí a naše výkony i výsledky budou mít i nadále vzstupnou tendenci.
Mladší přípravka je soutěž, kde o umístění nejde. Ve druhé fázi podzimu jsme odehráli tři turnaje, ale oficiálně zatím výsledky nejsou známy. Nějaké neoficiální informace sice mám, ale zdaleka nejsou kompletní. I podle nich ale můžu soudit, že jsme ostudu rozhodně neudělali. Samozřejmě, hned jak budou finální výsledky známy, tak vás o nich budu informovat.