Příští zápas

Dorost prohrál, ale se ctí. Žáci možná mohli víc.

Tento víkend nebyl pro čerčanské mládežnické týmy příliš úspěšný. Nemáme sice ani bod, ale řekněme si na rovinu, i když dorost dostal deset branek a žádnou nedal, mohlo to být mnohem horší. Naopak žáci asi Soběhrdy mohli potrápit trochu víc, i když ani oni rozhodně nebyli favority.

Zeleneč dorostencům nedala šanci, ale přesto jsme se nevzdali

Zeleneč je tým, který výrazně a bez problémů vede celou soutěž a svůj úspěch staví hlavně na tom, že osa týmu spolu hraje již několik let a věkově jsou teď na dorosteneckém maximu. V tabulce mají pěkný náskok čtyř bodů a dvou zápasů k dobru, naopak my se stále nemůžeme odlepit z posledního místa. Bylo tedy nad slunce jasné, kdo bude tahat za který konec provazu.
Už začátek byl vypovídající. Ještě jsme se nedostali na půlku soupeře a už to bylo 0:1. Zeleneč nepolevil a dál nás tlačil. Další minuty se nám poměrně výraznému tlaku Zelenče dařilo odolávat a místy jsme dokonce i zakombinovali, ale k šancím jsme měli pořád daleko.
V 10. minutě po intenzivnějším tlaku Zelenče padla druhá branka do naší sítě a to po centru hlavou. Tuto situaci jsme mohli soupeři ve 14. minutě oplatit, když v naší první velké šanci čerčanský hráč hlavičkoval těsně mimo. To byla velká škoda a tato situace jako by soupeře rozčílila a hned z protiakce trefil břevno.
Kolem dvacáté minuty už se začal krystalizovat obrázek hry, který vydržel po zbytek zápasu. Zeleneč vedla a nemusela se tedy nikam hnát. Nechali nás tedy hrát a ze zabezpečené obrany jejich velmi rychlá křídla vyrážela do smrtících brejků. Po jednom takovém v 19. minutě to bylo 0:3 a o pět minut později po stejném, ale z druhé strany 0:4.
I další minuty se nesly ve stejném duchu, Zeleneč nám půjčila míč, nechala nás se nastěhovat k nim na půlku (a uvolnit tak tu naši), pak nám míč sebrala a vyrážela do brejku. Jednoduchá a účinná hra. Často jim sice stopku vystavil ofsajd, ale ne vždy a ve 30. minutě už to, opět po brejku, bylo 0:5. To samé se opakovalo i ve 39. minutě a poločasové skóre Zeleneč uzavřela na stavu 0:6.
Číslo je to poměrně ošklivé, ale je nutno dodat, že soupeř byl opravdu zcela jiných kvalit, než náš tým, a hrál přesně, co potřeboval. Naše kluky můžeme pochválit za to, že celou dobu hráli na plno a nic nevypouštěli. I když bylo nad slunce jasné, že je to snaha marná, nezabalili to. I přes výsledek se dá říct, že dnes dorostenci ukázali svoji lepší tvář.
Druhý poločas byl v podstatě kopií toho prvního a bylo jen otázkou času, kdy přijde další branka v naší síti. Stalo se to až v 69. minutě a překvapivě to nebylo po brejku, ale po kombinaci ve vápně, kdy hlavním viníkem změny skóre bylo nedůrazné přistupování k útočníkům Zelenče. O dvě minuty později se stalo to samé a už to bylo 0:8.
Zeleneč pak už lehce polevila a my také neměli sil na rozdávání, takže tempo hry se malinko snížilo. I tak to ale v 85. minutě přineslo další branku soupeře, když útočník přetlačil našeho gólmana a minutu před koncem Zeleneč zaokrouhlila počet svých branek na deset po rohu, kdy už možná samotný roh mířil do brány, ale útočník soupeře jistil hlavou do prázdné.
V přístím kole hrajeme v Sedleci-Prčicích, ti jsou v tabulce před námi. Tento zápas je jedna z mála posledních šancí, jak se ještě můžeme odlepit ze dna tabulky a nezakončit sezónu poslední. Snad to tedy po všech stránkách dopadne a začal bych tím, abychom se na srazu sešli v dostatečném počtu...

Nečitelné Soběhrdy byly nakonec nad síly našich žáků

Zápas jsme sice začali sympaticky a dokonce jsme se brankou Šimona Bouši v sedmé minutě ujali vedení, ale pak se to nějak zvrtlo. O dvě minuty později už bylo srovnáno a za dalších devět Soběhrdy vedly 3:1. Pak se sice hra srovnala, ale v závěru poločasu soupeř přidal ještě 2 branky a do kabin se šlo za v podstatě rozhodnutého stavu 5:1 pro Soběhrdy.
Druhá půle změnu nepřinesla a jediným pozitivem bylo snížení Šimona Bouši na 2:6 v 58. minutě. Celkově se ukázalo, že Soběhrdy byly těžší soupeř než se mohlo zdát. V tuto chvíli mají ze čtyř zápasů pět obdržených branek, přičemž dvě jsme jim dali my. To vlastně nezní zas tak zle... A jen podotýkám, že Šimon Bouša se stále drží na čele tabulky střelců soutěže (i když teď už se o prvenství dělí s útočníkem Teplýšovic).
V příštím kole nás čeká spojený tým Jankova a Ratměřic, což je kvalitou tým srovnatelný se Soběhrdy. Výhodou tak snad může být, že hrajeme doma.