Tento víkend jsem se bohužel z různých důvodů na zápasy týmů Čerčan nedostal, a nemůžu tedy přinést obsáhlejší reportáž. A protože mi stále nedorazily ani slíbené komentáře od trenérů, tak přináším jen zjednodušený report ze zápasů A týmu a dorostu. Pokud komentáře trenérů dorazí, tak je rád doplním.
Jak jsem psal v upoutávce na tento zápas, zbývala už jen malá naděje, abychom se ve zbytku sezóny dostali před Krhanice na první místo. Ale naděje umírá poslední a podle diváků, kteří se utkání zúčastnili, jsme se rozhodně nechtěli dát zadarmo. Bohužel někdy přemíra snahy škodí a tak se naše aktivita projevila spíše jako přemotivovanost, a výsledkem byla nervózní hra a mimo jiné i čtyři žluté karty ke konci zápasu.
První poločas ale probíhal nadějně, a až těsně před půlí Krhanice skórovaly (kdo jiný než Jiří Moulík). Samozřejmě gól do šatny zamává s každým mužstvem, ale přesto jsme po přestávce bojovali dál, a až druhá branka Jiřího Moulíka čtvrt hodiny před koncem zápasu tento duel pravděpodobně rozhodla. Potom už jsme se vlastní přemírou snahy a částečně i frustrací nechali vyvést z tempa a teprve v poslední minutě se za celozápasovou aktivitu odměnil Patrik Řezníček snížením na 2:1. To už byla ale bohužel jen kosmetická změna skóre a nutno dodat, že ani remíza by nám na oživení naděje na první místo v ročníku nestačila.
I když jsme zápas prohráli, tak prohra o gól na hřišti Krhanic není ostuda. Naopak i přesto, že nám Jiří Moulík dal dvě branky (a zaokrouhlil tak počet svých gólů v sezóně na 50, což je opravdu darda a klobouk dolů), tak je potřeba pochválit obranu Slavoje, protože Krhanice soupeře obvykle moc nešetří. Spíš je škoda, že nám se povedlo skórovat jen jednou, a to až za rozhodnutého stavu, kdy branka už nic neřešila.
Tento výsledek tedy znamená, že bez ohledu na poslední kolo sezóny (hrajeme doma s mužstvem Chocerad), skončíme na druhém místě a nezbývá než čekat na rozhodnutí Krhanic... Děj se tedy jejich vůle a Krhanicím k vítězství samozřejmě gratulujeme.
Dorost na poslední venkovní zápas sezóny vyrazil do Teplýšovic, tedy na hřiště soupeře, kterého na podzim doma dokázal porazit. I tenkrát jsme nebyli v kdovíjakém laufu (to jsme ostatně nebyli v sezóně nikdy), a tak naše výhra byla velkým překvapením. Tentokrát teplýšovičtí žádné překvapení nedopustili a už po čtvrt hodině vedli 2:0. Čerčanští dorostenci už sezónu dohrávají pravděpodobně jen na setrvačník a tak zápas nakonec doputoval do stavu 5:0 a našemu týmu se tak podařilo „dosáhnout“ bájné mety 200 (resp. 202) obdržených branek v sezóně (při pouhých 16 vstřelených).
V příštím kole hostíme sousedy z Nespek, kteří sice také nejsou v kdovíjaké formě, ale na nás to bude nejspíš i tak stačit. A i kdybychom přeci jen překvapili, tak poslední místo již opustit nemůžeme. A vlastně bychom si to letos ani nezasloužili.
| TJ Slavoj Čerčany
SK Bystřice |
4:2 Podrobnosti |
| 1. | SK Chocerady | 13 | 60:18 | 35 |
| 2. | Tj Sokol Neveklov | 13 | 64:22 | 29 |
| 3. | SK Posázavan Poříčí.. | 12 | 56:23 | 29 |
| 4. | FK Týnec nad Sázavou | 13 | 61:23 | 24 |
| 5. | TJ Sokol Krhanice | 13 | 49:35 | 22 |
| 6. | TJ Sokol Vrchotovy.. | 13 | 56:28 | 21 |
| 7. | TJ Slavoj Čerčany | 13 | 39:42 | 21 |
| 8. | FK Soběhrdy | 12 | 42:27 | 19 |
| 9. | TJ Sokol Teplýšovice B | 13 | 32:43 | 13 |
| 10. | TJ Úročnice Benešov | 13 | 15:37 | 13 |
| 11. | TJ Sokol Nespeky B | 13 | 24:58 | 11 |
| 12. | SK Votice B | 11 | 16:32 | 10 |
| 13. | SK Bystřice | 13 | 14:44 | 8 |
| 14. | TJ Sokol Lešany | 13 | 10:106 | 0 |
9 gólů
David Straka6 gólů
Svatopluk Řezníček ml.6 gólů
Miroslav Randák4 góly
Miloslav Klauz3 góly
Martin Kačírek2 góly
Igor Kodet2 góly
Michal Tutoky
Počet návštěv: 3125
Posledních 30 dnů: 276 |
Posledních 7 dnů: 77 |
Poslední den: 13
© 2026 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena |
vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou
Sklub.cz
Diskuze