Fotbal / nefotbal, postup / nepostup...

Poslední fotbalový víkend sezóny 2017/18 sliboval na čerčanském hřišti nabitou podívanou. Bohužel se vše odehrálo tak trochu jinak, a tak byl nakonec možná nejzajímavějším zápasem vložený mač „improvizované staré gardy Slavoje“ proti stejně mladému týmu fanoušků. Také slavnostní zakončení sezóny (nejen) v sobotu večer proběhlo v plném nasazení a rozhodně ku spokojenosti všech zúčastněných.

Závěrečný fotbalový víkend neúspěšně zahájili naši hosté z Přestavlk

Jak jsme již psali v upoutávce na tento víkend, tak se v sobotu dopoledne na našem hřišti odehrál i zápas Okresního přeboru mezi Přestavlky a Vrchotovými Janovicemi. Přestavlčtí si k nám zápas přeložili, protože u nich v obci (a i na hřišti) se konala velká sláva ku příležitosti založení obce a vzniku Republiky. Okresní přebor je soutěž, do které bychom rádi postoupili, a tak byl pro nás tento zápas zajímavým srovnáním s naší aktuální soutěží (III. třídou). A nutno dodat, že rozdíl tam je a celkem viditelný. Nejenže byl zápas hodně rychlý, jak se dalo i čekat, ale byl i poměrně technický. Pokud toto utkání reprezentovalo průměrnou úroveň hry v této soutěži, tak se budeme (případně) muset na novou sezónu připravit opravdu pečlivěji než obvykle.
Samotné utkání nakonec rozhodl jediný gól, který padl hned ve druhé minutě do sítě „domácích“ Přestavlk. Dobývání janovické branky po zbytek zápasu žádný gólový efekt nepřineslo, a tak Přestavlky svůj poslední zápas sezóny prohrály. I tak ale v nabité konkurenci obsadily v „okrese“ pěkné třetí místo.

Matadoři (a nešťastník) se vydali ze všech sil

Po obědě (a poobědové pauze) se jako předzápas chystanému utkání A týmu odehrál zápas improvizované staré gardy Slavoje Čerčany proti fanouškům v podobném věku. Limitem bylo 50 let, ale několik málo hráčů (včetně mě - tedy pokud mě lze označit za hráče) dostalo výjimku, aby se vůbec mohlo hrát. Kopalo se na zmenšeném hřišti a pouze na 2x 20 minut. I tak to ale mnohým bohatě stačilo. Mně především. I když jsem se snažil, jak to šlo, tak mizivé zkušenosti s opravdovým fotbalem a ještě mizivější aktuální kondice byly znát. Naopak se mi zdálo, že čím byli hráči (obzvláště ti fanouškovští) starší, tak tím byli lepší.
Utkání bylo plné nasazení a z počátku i rychlosti. Slavoj se brzy ujala vedení 3:0 a vypadalo to, že kráčí za jasnou výhrou. Pak se ale podařilo fanouškům snížit a zdramatizovat průběh utkání. Slavoj pak sice ještě jednou malinko poodskočila, ale závěr patřil fanouškům. V posledních minutách starou gradu Slavoje fanoušci přitlačili a několika góly snížili na rozdíl (myslím) dvou branek. Pak už naštěstí přišel konec a všichni za to byli rádi. Výsledek nebyl až tak důležitý a myslím, že i fanoušci, kteří se tak urputně snažili vyrovnat, rádi vyrazili na zasloužené orosené.

Áčko se svého závěrečného utkání nedočkalo

Kluci z A týmu se na dnešní den těšili, nejen proto, že už si konečně mohli zahrát bez nervů, protože o umístění v tabulce již bylo rozhodnuto, ale vlastně už mohli oslavit i (zatím nepotvrzený) postup. Ze všech stran se dozvídáme, že Krhanice nahoru (doufejme) nechtějí a tak by postup měl „spadnout“ na nás, navíc je možné, že letos by se postupovalo na okres i z druhého místa, tedy pro nás i bez ohledu na Krhanice. Je to složité, protože je do toho zamotaná i druhá (vlašimská) skupina III. třídy, ale situace je poměrně nadějná... Tak ať to nezakřikneme.
Bohužel, zakončit si sezónu pohodovým soutěžním utkáním nebylo klukům dopřáno. Chocerady, se kterými skončil podzimní, rozhodčím naprosto nezvládnutý, zápas tak neslavně (strkanicí a červenou kartou pro Standu Horčičku), bohužel nepřijely. Smutné navíc je, že se to pravděpodobně na svazu vědělo již několik dní, ale ani z Chocerad, ani ze svazu se nám to nikdo neobtěžoval sdělit. Kontumace (tedy až jí oficiálně schválí), byla na světě a tak nezbývalo, než nějak vyplnit čas, který takto vznikl.
Hráči si tak, rozděleni na dva týmy a doplněni o pár „civilů“, tedy podobně jako stará garda, zahráli na zmenšeném (i když ne tak malém) hřišti. Alespoň částečně tak divákům, kterých přišel velmi solidní počet, vynahradili to, že se zápas s Chocerady neuskutečnil. Utkání bylo plné vtipů, parádiček a nezvyklých situací. Luboš si plně užíval pozici v útoku, Libor napadl rozhodčího (jak je v poslední době v regionu zvykem) a tak podobně... Skromnou fotogalerii z tohoto utkání najdete pod tímto článkem (nebo ZDE).
Ale všechna legrace jednou končí, a tak i tento zápas skončil a všichni se odebrali do klubovny za náročným a intenzivním hodnocením průběhu sezóny.
Večerní zakončení fotbalového dne i sezóny jako takové bylo víc než povedené. Zpočátku sice ještě zábavu tlumilo velké horko, ale po západu slunce si to všichni zúčastnění vynahradili. To už ale samozřejmě zůstane za zavřenými dveřmi klubovny. Pokud jste zvědaví, přijďte příště také :)

Nedělní ospalé dopoledne dorostenci nerozproudili

Dorostenci měli těžkou situaci, protože v neděli dopoledne museli rozproudit ospalou atmosféru po sobotní „závěrečné“. Bohužel se jim tento úkol, asi i podle očekávání, splnit nepodařilo a spíše se touto atmosférou nakazili. Na naše hřiště přijel poměrně silný tým Nespek a hned v úvodu zápasu dal najevo, kdo zápas vyhraje. V páté minutě sice vstřelili nespečtí uklidňující branku, ale nám se pak ještě zhruba deset minut dařilo vzdorovat. Ve třinácté minutě soupeř ale zvýšil na 2:0 a my jsme úplně odpadli (už toho mají kluci po této sezóně, hlavně asi po psychické stránce, dost). Do poločasu jsme dostali ještě dalších sedm branek a bylo hotovo. Po půli už byla úroveň hry i tempo z obou stran nevalné, ale i tak jsme ještě nějaké góly dostali a celkově prohráli 0:12. (fotogalerii od Luďka Rubliče z Nespek najdete ZDE).
To byla vlastně poměrně výstižná tečka za touto dorosteneckou sezónou, která tak moc kontrastovala se sezónou áčka. A i vzhledem k tomu, že tým pro příští sezónu opustí některé opory, tak bude příští rok situace velmi složitá. Snad se s tím tedy klukům a trenérovi podaří něco udělat, abychom nebyli ostatním týmům pro smích jako letos.