Dorost od dalšího debaklu nezachránila ani kompletní sestava

Dorostenci se tentokrát sice sešli v dostatečném počtu, ale bohužel ani to nás nezachránilo od vysokého přídělu. Naše dvě branky, které orámovaly přestávku, bohužel celkový dojem napravit nedokázaly. Náš deficit v přípravě a potažmo souhře je na hřišti opravdu hodně viditelný. Hlavním naším problémem byla ale nesehraná a nedůrazné obrana. Pokud se toto nezlepší, můžeme na body zapomenout.

Dorostenci se tentokrát sešli, jak slibovali, v kompletní sestavě a dokonce jsme mohli i střídat. Na hřišti to ale znát nebylo. Než jsme se rozkoukali, bylo to po pár oťukávacích přihrávkách a hloupé ztrátě míče 0:1.
Dalších deset minut jsme sice hráli celkem aktivně, ale kromě několika nevýrazných střel byla výsledkem pouze tyč nastřelená Lukášem Proškem.
Pak už si vzal slovo soupeř, a v přeneseném slova smyslu už, až na pauzy potřebné k nadechnutí, do konce zápasu „hubu nezavřel“. Nejdříve se sice jen zastřeloval, ale už v 15. minutě to bylo 0:2, když rohový kop po zemi prošel bez zásahu obrany až na malé vápno, kde nikým nehlídaný útočník soupeře snadno nasměroval míč do sítě.
Následoval náš klasický kolaps po dvou obdržených brankách (tak dobře známý z loňské sezóny) a během tří minut (20., 21. a 22.) to bylo 0:5. Všechny branky nesly stejné rysy - rychlý průnik soupeře, který několika málo přihrávkami vyšachoval naší obranu, která si nedokázala dostoupit útočníky a gólman byl díky tomu v bráně „navíc“. Myslím, že po zápase by se mu kluci jeden po druhém měli jít omluvit.
Po kratičké odmlce brankostroj Úročnice pokračoval a po rohu a smolném odvrácení na nohu soupeře to bylo 0:6. Kluci vůbec, ale vůbec nevěděli, co hrát a snad se i báli přiblížit k soupeři. Ten toho využíval k nepřetržitému útočení a my se na půlku soupeře nepodívali snad čtvrt hodiny v kuse.
O pár minut později přišel opět snadný průchod naší obranou, která jako by tam nebyla a gólman sám už nic nezmohl. Nula sedm. Paráda. Pak byl zase chvíli klid. Tedy ne, že by soupeř neútočil, ale naštěstí se netrefoval. My se sporadicky také pokusili zaútočit, ale k šancím Úročnice se to nepřibližovalo ani zdaleka. Navíc se ve 40. minutě soupeř opět trefil (jak jinak než rychlým průnikem nedůraznou obranou) a zvýšil na rozdíl osmi branek.
Ve 44. minutě jsme se překvapivě dokázali prosadit i my. Poměrně náhodnou a nečekanou, ale o to hezčí ranou z dálky přes gólmana se blýskl Filip Průša (1:8) a jeho radost z barnky byla veliká. Tato změna už byla v pravdě jen kosmetická, ale alespoň jsme zaznamenali čestný úspěch.
Po přestávce se stala věc nevídaná, předvedli jsme kombinační akci a zaskočili soupeře, který byl hlavou asi ještě v šatně. Opět Filip Průša hezky našel Dominika Šišku a ten pěknou křížnou střelou přes gólmana snížil na 2:8. Naše branky orámovaly přestávku, ale to bylo tak asi vše. Nedokázali jsme toho do dalšího průběhu využít a vše se po naší chvilkové jepičí aktivitě vrátilo do starých kolejí.
O pár minut později soupeř zvýšil na 2:9 a bylo jasné, že případné naivní naděje na korekci výsledku byly jen z říše fantasy. Navíc hned poté přišel po další směšně jednoduché akci soupeře desátý gól v naší síti a opět jsme se propadli do letargie.
Situaci nám následně soupeř sice usnadnil tím, že přeci jen zvolnil tempo a tah na bránu a tak hra nevypadala tak strašně jednostranně, ale i tak jsme pořád tahali za výrazně kratší konec. A tak v 66. minutě přišla další branka (2:11).
Pak překvapivě následovaly v rychlém sledu dvě šance našeho týmu. Nejdříve byl náš útok zakončen do vyběhnuvšího gólmana a pak úročnický brankář předvedl skvělý zákrok po další hezké střele Dominika Šišky z větší vzdálenosti. To bylo ale z naší strany definitivně vše a v následujících momentech nás od vyššího přídělu zachraňovaly jen skvělé zákroky našeho gólmana. Oba týmy (tedy hlavně ten náš) už dohrávali na hranici sil a křeče se o slovo hlásily čím dál častěji. I přesto všechno soupeř ještě jednou skóroval a uzavřel celkové skóre na hodnotě 2:12.
K zápasu toho na závěr není třeba moc říkat. Byli jsme výrazně horší a dopouštěli jsme se mnoha strašidelných chyb. Výsledek je více méně spravedlivý. Ale abych jen nehanil, tak mě velmi příjemně překvapil výkon Filipa Průši, který jeden gól dal a na druhý přihrál, ale i jinak působil aktivně a poměrně fotbalově. Také Lukáš Prošek předvedl několik hezkých akcí a místy se blýskl i Dominik Šiška. Hlavním problémem byl způsob našeho bránění, který absolutně postrádal důraz a tak nedal mnoho příležitostí vyniknout našemu gólmanovi, protože byl většinou zcela bez šance. Ten si ale i tak zaslouží pochvalu, protože dělal, co mohl a několik dalších branek chytil.
Příští zápas odehraje čerčanský dorost v Bystřici. Ta má zatím ze dvou zápasů 4 body a skóre 9:1, my jsme bez bodu se skóre 2:20 a už jsme se usadili na našem oblíbeném posledním místě. Tak je asi jasné, jak jednoduchý zápas nás čeká. Ale nezbývá než jít zápas od zápasu, bojovat a věřit, že se to někdy zlomí. Bez boje a snahy (a tréninků) to ale nepůjde.