O přijatelný výsledek dorostenci přišli až ve druhé půli

V neděli dopoledne náš dorost nastoupil k zápasu na hřišti Bystřice. Neočekávali jsme snadný zápas, protože Bystřice doposud dostala pouze jeden gól a okupovala horní patra tabulky. Naše předpoklady se ale překvapivě naplnily jen zčásti. Bystřickým jsme sice také branku dát nedokázali (k tomu jsme měli opravdu daleko), ale jinak to rozhodně nebyl nehratelný soupeř a za naším očekáváním poměrně zaostal.

Začátek zápasu byl celkem vyrovnaný, ale ani z jedné strany nepřicházely střely na bránu. Tento opatrný průběh trval až do 7. minuty, kdy proti nám byla odpískána relativně přísná, ale asi spravedlivá penalta po nešikovném zákroku v rohu pokutového území. Soupeř naštěstí její exekuci nezvládl a střílel nad. Po pokutovém kopu pokračovala vyrovnaná hra dál, jako by se nic nestalo. Ani jeden tým toto intermezzo nijak nepoznamenalo. Jediným rozdílem bylo, že Bystřice už se, na rozdíl od nás, dokázala dostat i do zakončení. Naštěstí to ale nebyly střely příliš nebezpečné.
V 18. minutě se soupeř dostal (pomineme-li penaltu) do první gólové šance. Několik střel z blízka se nám ale se štěstím podařilo zblokovat. Jinak i nadále pokračovala stejná hra. Hrálo se oboustranně bojovně a poměrně vyrovnaně, ale ke střelám se dokázali propracovat pouze bystřičtí. Z toho postupně vyplynulo, že se Bystřice pomalu ale jistě začala dostávat do tlaku a jejich šance a standarní situace přibývaly.
Ve 23. minutě se stalo, co asi muselo. Po rohovém kopu a závaru ve vápně se soupeř zblízka prosadil (1:0). Tuto střelu už se bohužel zblokovat nepodařilo.
I po obdržené brance jsme byli docela aktivní a snahu o hru dopředu nám upřít nešlo. Bohužel naše akce téměř bez výjimky končily před vápnem a soupeřova gólmana jsme ohrožovali jen sporadicky a navíc nepříliš nebezpečně. Vlastně už jsme naši hru omezili jen na pokusy o brejky, ale našim útočníkům většinou chyběla rychlost.
Byla to škoda, protože soupeř byl překvapivě docela hratelný a nepřišlo mi, že by měl proti nám fotbalově o tolik navíc. To naši soupeři v předchozích zápasech toho ukázali víc. Velkou pomocí pro náš tým byl v tomto zápase koučing nového spolutrenéra Lukáše Berky (stabilního hráče A týmu), který od lajny neúnavně povzbuzoval a dával pokyny našim hráčům. Bylo vidět, že to pomáhá a naše dorostence to nutilo k vyšší aktivitě.
Zbytek poločasu už na skóre ani vyznění zápasu moc nezměnil. Soupeř byl o něco lepší, ale také nepředváděl nic světoborného. Bohužel naše poměrně zmatečná hra plná nepřesností mu dávala možnost získat převahu.
Začátek druhé půle sice ozdobila velká šance soupeře, při které se zaskvěl náš gólman, ale jinak hra probíhala překvapivě v naší režii. Tato nepříliš dlouhá pasáž byla v zápase asi naší nejlepší. Dokonce jsme se díky několika standardkám dostali i k zakončením. Byly to asi naše největší šance v zápase, přestože také gólem vysloveně nesmrděly.
Po zhruba deseti minutách druhé půle Bystřice hru opět vyrovnala a našemu jepičímu náporu byl konec. Stále jsme ale ještě hráli vyrovnanou partii a to díky tomu, že jsme svou hru zjednodušili a hráli co nejúčelněji. Bohuežl to nestačilo a v 60. minutě, po našem nedůrazu v obraně, soupeř pronikl do vápna a zblízka zvýšil na 2:0. Pořád to ale nebyl nikterak šílený výsledek a bylo o co hrát.
Bohužel jsme ale hrát spíš přestali a bylo vidět, že nám ubývají hlavně fyzické síly. Už jsme jen bránili a soupeř se snažil dostat naší obraně na kobylku. Stále se nám ale dařilo většinu jejich pokusů blokovat a sem tam vyrazit do brejku (opět více méně bez zakončení).
V 71. minutě jsme dostali třetí branku. Míč propadl po centru obranou a pro útočníka soupeře nebyl problém skórovat. Brankář byl naprosto bez šance (3:0). Tato branka utkání asi zlomila směrem k debaklu a našim hráčům sebrala kromě zbytku fyzických sil i většinu těch psychických. O pár minut později jsme během jedné minuty dostali další dvě branky (bylo to tedy rázem 5:0) a vypadali jsme na ručník. Do konce zápasu ale stále chybělo asi 15 minut a bylo vidět, že kluci budou mít co dělat, aby z toho zase nebyla desítka. Ze zápasu úplně odešli a veškerá sympatická aktivita byla rázem pryč. Navíc o 3 minuty později přišel šestý gól v naší síti (6:0) a nevypadalo to, že by se brankostroj měl zastavit. Naštěstí se ale zastavil, protože soupeř viditelně ubral. Z toho nakonec ještě vyplynula naše poslední šance na korekci výsledku deset minut před koncem, když naši první střelu skvěle vychytal gólman Bystřice a druhá šla bohužel vysoko nad.
V dalším průběhu už se z obou stran neodehrálo nic zaznamenáníhodného, a tak zápas skončil 6:0. Toto skóre je pro nás možná až příliš kruté, protože zase o tolik soupeř lepší nebyl. Vyhrát si samozřejmě zasloužil, ale k tomuto vysokému výsledku mu dopomohl hlavně náš klasický výpadek koncentrace po druhém až třetím obdrženém gólu a samozřejmě také naše chabá kondice, která se v koncích zápasů vždy projeví.
Pozitivem je, že se naše hra přeci jen oproti minulým zápasům malinko zlepšila a i docházka je o dost vyšší. K bodům povede samozřejmě ještě dlouhá cesta (tedy pokud není slepá), ale musíme bojovat. Bylo by smutné se vzdát hned na začátku sezóny. V neděli 16. 9. (den po očekávaném derby A týmu s Přestavlky) nás doma čeká spojený tým Jankova a Ratměřic. Pro nás je samozřejmě každý soupeř těžký, ale tento by měl patřit spíše k těm méně těžkým. V úvodu sezóny se mu příliš nedaří a i přesto, že již jednou vyhrál se svým skóre 5:15 asi spokojený nebude. Jenže proti nám je to pořád někde jinde... Tak snad se nám podaří nějak herně (když už ne výsledkově) chytit. Přijďte prosím kluky podpořit. Potřebují to.