Dorostenci, i když bez bodu, velmi příjemně překvapili

Zápas dorostenců předem nesliboval moc velkou diváckou kulisu. Nejenže dosavadní výkony dorostu moc nelákaly k nedělní návštěvě čerčanského hřiště, ale ani sobotní pozápasový bujarý večer dopolednímu termínu dorostenců moc nesvědčil. Na zápas tak dorazili jen skalní fanoušci a těm byl odměnou velmi překvapivý sympatický výkon našeho týmu proti papírově výrazně silnějšímu soupeři.

Ještě než se pustím do samotného hodnocení zápasu, chtěl bych zde pogratulovat panu rozhodčímu Martinovi Macháčkovi, který soudcoval tento zápas. Byl to jeho 999. zápas v kariéře, a tak mu předem blahopřejeme k jeho blížícímu se úctyhodnému jubileu, které jen tak někoho nepotká.
Úvod zápasu, který jsme hráli v netradičních oranžových dresech, se ne zcela podle očekávání nesl v duchu naší převahy. Spojený tým Jankova a Ratměřic, který měl mít podle tabulkového umístění jasnou převahu, od začátku tahal za kratší konec a v osmé minutě přežil první velkou šanci Slavoje. Náš útok byl zakončen prudkou střelou zblízka do gólmana. Škoda, že se tuto akci nepodařilo zakončit s větší rozvahou.
Od zhruba 10. minuty se hrál vyrovnaný a oboustranně útočný fotbal, na který se bylo celkem radost dívat. Oba týmy sice nepředváděli mnoho fotbalového umu, ale na nadšení jim to neubíralo, a tak se hrálo nahoru dolů a šance na obou stranách přibývaly. Obzvlášť naše ofenzivní hra byla výrazně lepší než minulý týden v Bystřici a je vidět, že doplnění trenérského týmu o Lukáše Berku nese své ovoce.
Bohužel ve 22. minutě se soupeř z ničeho nic dokázal prosadit křížnou střelou, která se po odrazu od tyče kutálela po brankové čáře. A protože jsme ji včas nedokázali odvrátit, skončila nakonec za ní (0:1). To pro nás byla celkem rána, protože doposud jsme hráli minimálně stejně dobře jako soupeř.
I nadále se hrálo oboustranně útočně, ale nám začala trochu odcházet přesnost, a tak se čím dál častěji nedostalo na přesnou finální přihrávku. Přesto jsme měli o trochu více ze hry, ale nedokázali jsme to gólově zúročit. Na tomto vyznění zápasu se nic nezměnilo až do konce poločasu, a tak jsme do šaten šli s jednogólovým mankem.
Ve druhé půli jsme se od začátku opět snažili drát dopředu a již ve 48. minutě jsme po faulu ve vápně dostali šanci kopat penaltu. Matěj Purkard ji sice kopl do brankaře, ale následná dorážka břichem již do brány prošla a bylo vyrovnáno (1:1). O minutu později mohlo být ještě veseleji, protože jsme kopali další pokutový kop (Jak později pan rozhodčí přiznal, dvě penalty v jedné minutě během své dlouhé kariéry ještě nikdy neodpískal.). Exekuce se tentokrát chopil Dominik Šiška a snažil se míč tlačit k levé tyči, střela se mu ale vůbec nepovedla a šla hodně mimo. Takže se naše vedení nekonalo.
O zhruba 10 minut později se Dominik dostal do další velké šance, ale opět nedokázal z jasné pozice (tentokrát ze hry) trefit branku. A protože klišé, že „nedáš – dostaneš“ platí až překvapivě často, jsme po sérii našich šancí dostali v 67. minutě po naší chybě ve středu pole lacinou branku na 1:2.
Dlouho se nám nedařilo na tento vývoj reagovat, až v 87. minutě jsme zahrávali přímý kop od postranní čáry na polovině soupeře a krásnou střelou přes zeď i gólmana do vzdálenější šibenice jsme dokázali vyrovnat na 2:2. Do konce chybělo pár minut a vypadalo to, že máme bodík na dosah.
Bohužel těsně před koncem, v 90. minutě, jsme si v ten nejnevhodnější okamžik neodpustili naši obligátní defenzivní chybu (a že tahle tedy byla strašidelná), po které se útočník soupeře dostal sám před našeho doposud perfektně chytajícího gólmana, který už nic nezmohl a inkasoval (2:3). Byla to obrovská škoda a kluci popadali ve zmaru na trávník. Bohužel celá tahle situace celkem vystihuje to, jak hrajeme. Naši snahu, která se nám téměř v každém zápase nedá upřít, maří vlastní individuální chyby, které následně zlomí celý zápas. Většinou ale tyto chyby přicházejí dříve a celá naše hra se pak sesype a dostaneme nálož. Tentokrát to bylo jinak a kluky to nakonec bolelo ještě víc. Bod byl opravdu bízko...
V příštím kole jedeme do Chotýšan. Je to tým, který také nemá příliš dobrý rozjezd do sezóny (3 zápasy = 2 remízy a 1 prohra). Zajímavostí je, že nedává branky (pouze 2 ze tří zápasů), ale ani moc neinkasuje (5 obdržených branek). Bude to asi tedy o tom, jak se dokážeme popasovat s venkovním porstředím, ale hlavně jestli potvrdíme růst naší formy i větším počtem vstřelených branek.