Mezinárodní přípravný turnaj U13

V úterý 29.8.2017 proběhl na hřišti Slavoje Čerčany výborně obsazený turnaj mladších žáků (U13). Poměřili zde své síly kluci ze Sparty, Baníku a slovenského Trenčína.

Žáci všech tří mužstev nám ukázali, že fotbal rozhodně hrát umějí a to i když se hrálo pro ně netradičně na velkém hřišti. Všechny zápasy se hrály ve vysokém tempu a bylo až neuvěřitelné, jak kluci i v takové rychlosti dokázali ovládat míč. Bylo vidět, že jsou zvyklí hrát na menším prosotru a tak míče létaly z nohy na nohu bez zbytečných prodlev a zpracování s nadbytečnými doteky bylo výjimkou. I přesto utkání netrpěla zbytečnými nepřesnostmi a šancí jsme viděli požehnaně. To že v utkáních nepadlo ještě více gólů je třeba přičíst výborným výkonům brankářů.

První zápas obstarala pražská Sparta s Baníkem Ostrava. Spartu na hřiště přivedl trenér Jan Kudrjavcev, Čerčaňák, který dříve hrával i za Slavoj. Úvod zápasu si ale asi představoval jinak, protože v poločase Sparta prohrávala 0:2. O přestávce ale zřejmě trenérovy rady padly na úrodnou půdu, protože Sparta zápas nakonec otočila a zvítězila jednoznačně 5:2.

Následoval zápas Baníku s Trenčínem. Ostravští šli do utkání již s padesáti na prudkém slunci odehranými minutami v nohou a je možné, že i proto zápas opět skončil jejich prohrou, tentokrát 0:3. Po zápase šli baníkovští setřást únavu koupáním na jez a vyzkoušeli si osvěžující, i když ne úplně teplou Sázavu na vlastní kůži.

Zápas, který měl určit vítěze turnaje (a ze kterého pocházejí fotografie ve fotogalerii) obstarali tedy hráči Sparty a Trenčína. Sparta se brzy ujala vedení, ale zanedlouho inkasovala také a tak se o poločase šlo "do kabin" za stavu 1:1. Druhá půle již přes veškerou snahu obou týmů gól nepřinesla a pořadí v turnaji tedy určil až vyšší počet vstřelených gólů v celém turnaji na straně Sparty.

Celkově se žákovské fotbalové odpoledne velmi vydařilo a i přes brzkou všednodenní dobu konání přišlo poměrně dost diváků. Jsme rádi, že se na čerčanském hřišti začínají odehrávat i turnaje na podobné úrovni (i když třeba zatím jen žákovské) a svědčí to o tom, že kvalita hrací plochy i zázemí na našem hřišti má rostoucí úroveň. Už teď se těšíme na podobně kvalitní fotbalové zážitky a to nejen ze strany hostujících týmů.