Slavoj Čerčany

Příští zápas

Odlepí se o víkendu některý z našich týmů ze dna tabulky?

Odlepí se o víkendu některý z našich týmů ze dna tabulky?

Teoreticky se to může podařit všem našim týmům, ale objektivně je to nejreálnější u přípravky, která v tabulce neztrácí zas tak moc, ale hlavně během svého turnaje může získat až devět bodů. „A“ tým situaci také nemá úplně neřešitelnou. V závislosti na výsledcích soupeřů mu může k opuštění dna tabulky stačit i remíza proti Maršovicím. Zato dorost má tuto možnost jen teoretickou. Na dva týmy před sebou sice ztrácí pouze tři body, ale stáhnout by v tomto kole musel zhruba třicet branek ve skóre, aby mohl posun v tabulce nastat.

Áčko se pere s nepřízní osudu, ale hlavně musí překonat sebe samo

Prvnímu týmu Slavoje se v posledním kole vůbec nepovedl zápas v Chotýšanech, odkud si přivezl nepopulárního „bůra“ a navíc tam nevstřelil ani branku. I předchozí zápas v Křivsoudově se nám herně příliš nevydařil, ale počátek herního propadu nastal zřejmě již v posledním domácím zápase s Přestavlky. Do té doby jsme nehráli vůbec špatný fotbal a body jsme nezískali spíše shodou okolností nebo z důvodů, které jsme nemohli ovlivnit. Bohužel již zmíněné derby s Přestavlky, ve kterém jsme chtěli uspět asi až moc, se na naší psychice podepsalo víc než je zdrávo a nějak se nám z toho stále nedaří vybřednout. Když k tomu připočteme ještě opravdu komplikovanou situaci s marodkou, není trenérovi Martinovi Procházkovi co závidět. Rozestavení (spíše než sestavu, protože ta je vzhledem k počtu zdravých hráčů spíše daná) je potřeba skládat do opravdu nezvyklých podob a je velkou otázkou, jestli dát i tentokrát příležitost tomu, které neuspělo v Chotýšanech a nebo zkusit jiné, které ale dost možná může dopadnout ještě hůř.
Ať budou ale naše rozestavení a sestava jakékoli, náš soupeř je daný. Budou to Maršovice a výhodou pro nás je v tomto zápase snad jen to, že se po dvou zápasech venku konečně zase představíme doma, a že vlastně nemáme moc co ztratit. Ne že by nám to doma letos šlo nějak výrazně lépe než venku, ale přeci jen to tu známe, a tak by zisk prvních bodů mohl být snažší než kdesi v Tramtárii (tím samozřejmě nebylo myšleno nic osobního proti Maršovicím). Maršovice nám ale rozhodně ani na našem hřišti nebudou chtít situaci ulehčit. V tabulce se sice nachází „až“ na sedmém místě, ale to jen proto, že je jejich zcela vyrovnané skóre (15:15) odsoudilo až na chvost pětičlené (!) skupiny týmů s dvanácti body. Na první dva týmy pak naši nadcházející soupeři ztrácejí pouhé tři body. Pozor si budeme muset dávat hlavně na jejich útočníka Pavla Žížalu, který dokázal vstřelit již devět branek (náš nejlepší střelec Martin Čeljuska je zatím na třech brankách).
Pokud budete chtít náš tým podpořit i v tomto říjnovém sychravém počasí (a věřte, časem to bude i horší), přijďte v sobotu od čtyř na čerčanské hřiště „Za vodou“, a třeba se nám společně podaří konečně bodovat.

Dorost se propadá zpět do beznaděje a je otázkou, jestli dokáže zvednout hlavy

Nedělní soupeř dorostenců, tedy spojený tým Nespek a Pyšel, se v tabulce nachází na pátém místě (ale má zápas se slabým Trhovým Štěpánovem k dobru), prohrál z pěti zápasů pouze jednou a venku je zatím stoprocentní. I přes tyto skutečnosti je však na nadcházejícím zápase zajímavé především to, že se jedná tak trochu o „trojderby“, ale snad ještě víc to, že tým soupeře v aktuální sezóně táhnou naši hráči dorostu a starších žáků z loňského roku Šimon Bouša (ten je dokonce kapitánem týmu) a Martin Kačírek. V sestavě soupeře byste ale našli i další bývalé čerčanské hráče.
O náboj v utkání tedy bude jednoznačně postaráno a je v tomto ohledu vlastně jedno, kde se který tým v tabulce nachází. Je samozřejmě jasné, že v zápase nejsme favority a jakýkoli bodový zisk by byl velkým překvapením, ale to neznamená, že není o co hrát. Jde v prvé řadě o to se znovu zkusit vrátit k výkonům z před pár kol, kdy jsme dokázali hrát vyrovnané mače s podobně silnými soupeři. Fotbal kluci hrát umí, jen to musí zvládnout prodat i na hřišti. Snad se tedy podaří v tomto derby udržet hlavy nahoře po celý zápas a odehrát ho tak, abychom se za výkon nemuseli stydět.
Pokud budete chtít derby vidět osobně, přijďte v neděli v obvyklý čas (10:15) na čerčanské fotbalové hřiště. Budeme se na vaši podporu těšit.

Přípravka, to je vždy fotbal nahoru dolů s otevřeným koncem

Turnajová karavana týmů mladších přípravek se v naší skupině o tomto víkendu tentokrát přesune do Neveklova. Hraje se tedy venku, ale vzhledem k tomu, že začátek je v sobotu v 10 hodin, tak se termín nekryje s žádným z dalších čerčanských zápasů. Určitě tedy budeme rádi, pokud si uděláte výlet, aby malým klukům a holkám v cizím prostředí fandil i někdo jiný, než jen rodiče.
V Neveklově se odehraje třetí kolo přípravkové soutěže. V prvním kole jsme byli úspěšní a obsadili jsme první místo. Ve druhém jsme na domácícm hřišti pro změnu úplně vyhořeli a skončili poslední. I z toho je vidět, jak jsou zápasy přípravek nevyzpytatelné a stát se může cokoli. Naše skupina je vyrovnaná a tak můžeme reálně věřit tomu, že se podaří z poslední příčky tabulky našim nadějím posunou zas o kousek výš. Hlavní ale bude, aby si děti zahrály fotbal a bavilo je to. Výsledky pro ně zas tak moc neznamenají.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Nespeky B
TJ Slavoj Čerčany
8:0
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Olbramovice 26 102:48 61
2. FK Týnec nad Sázavou 26 69:48 56
3. FC Křivsoudov 26 91:46 52
4. SK Jankov 26 69:61 43
5. TJ Sokol Postupice 26 49:54 40
6. TJ Sokol Mezno 26 66:64 39
7. TJ Sokol Nespeky B 26 72:71 37
8. TJ Sokol Maršovice 26 56:58 34
9. TJ Sokol Chotýšany 26 54:68 34
10. TJ Sokol Přestavlky 26 64:50 33
11. TJ Sokol Dolní.. 26 46:55 33
12. TJ Sokol Vrchotovy.. 26 45:59 32
13. TJ Sokol Pravonín 26 45:70 25
14. TJ Slavoj Čerčany 26 25:101 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

8 gólů

Martin Čeljuska

3 góly

Vojtěch Židlík

3 góly

Patrik Řezníček

Nejbližší narozeniny

02.08.2019 Jan Volšík (22)
26.08.2019 Jakub Charvát (20)
30.08.2019 Matěj Purkard (17)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 27982
Posledních 30 dnů: 639 | Posledních 7 dnů: 98 | Poslední den: 6

© 2019 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne