V Čerčanech se konal turnaj výběrů okresů v kategoriích U11 a U12

V úterý 9. října se na hřišti Slavoje Čerčany odehrál turnaj výběrů okresních fotbalových svazů v kategoriích U11 a U12. Turnaje se zúčastnily týmy OFS Benešov, OFS Příbram, OFS Praha-Východ a OFS Praha-Západ. Z počátku klukům příliš nepřálo počasí, protože ranní mlze se příliš nechtělo zvednout. Kolem poledne se ale konečně vyčasilo a závěrečné zápasy se již odehrály za krásného slunečného počasí. Je potřeba také poděkovat restauraci Pyšelka, která zvládla zajistit obědy pro všechny zúčastněné hráče.

Turnaj starší kategorie (U12) se hrál klasicky každý s každým na polovině hřiště a jednotlivé zápasy trvaly 2x 20 minut. To kategorie U11 byla o něco složitější, protože zápas dvou OFS se hrál vždy souběžně na dvou hřištích (každý OFS měl tedy dvě sestavy, které se o půli prohodily) a výsledky se v součtu sčítaly do společné tabulky. Kategorie U11 hrála na čtvrtině hřiště a jejich zápasy trvaly 2x 17 minut.

Turnaj U11

Mladší kategorii jasně ovládl tým OFS Praha-Západ, který nepoznal hořkost porážky a své soupeře vyprovodil těmito výsledky: OFS Benešov 16:7, OFS Praha-Východ 9:8 a OFS Příbram 13:6 (samozřejmě se stále bavíme o tom zmiňovaném součtu dvou souběžných zápasů).
Na druhém místě se umístil OFS Praha-Východ, který prohrál pouze se svým rivalem ze západu a porazil OFS Benešov 16:4 a OFS Příbram těsně 10:9. Třetí skončila Příbram, která v zápase o to, kdo bude brát Černého Petra, porazila Benešov 17:13.
V této věkové kategorii jako zástupce obce Čerčany nastoupil pouze Dominik Lindner v dresu OFS Benešov (aktuálně hrající za Nespeky).

Turnaj U12

Kategorii U12 si poměrně přesvědčivě podmanil tým OFS Prahy-Východ, který ani jednou neprohrál a své soupeře porazil celkem bez problémů těmito rozdíly: OFS Praha-Západ 4:1, OFS Příbram 6:3 a OFS Benešov 5:1. Na druhém místě se umístila Příbram, která podlehla pouze vítězné Praze-Východ a zbylé soupeře porazila výsledky: OFS Praha-Západ 4:0 a OFS Benešov v prvním zápase turnaje 6:5. Na třetím místě díky výhře 5:2 nad Prahou-Západ skončil Benešov a poslední bez bodu zůstal již zmíněný OFS Praha-Západ.
Turnaj U12 byl o něco vyrovnanější a ještě před závěrečným kolem měla na první místo zálusk trojice týmů včetně Benešova, kterému bohužel uškodilo to, že proti Příbrami nastoupil nesehraný hned na začátku turnaje bez jediného tréninku (na rozdíl od kategorie U11, která před turnajem zvládla alespoň tréninky dva).
Kategorii U12 z pohledu obce Čerčany reprezentovali současní hráči Nespek Vašek Neužil a Kuba Řehák. Kuba si navíc úspěšně vyzkoušel jak hru v útoku, tak na pozici brankáře, když vychytal jedinou výhru svého týmu.

P.S.: Fotogalerii k turnaji najdete ZDE, ZDE a ZDE. Pod tímto článkem najdete načtenou pouze první část (kvůli omezené kapacitě jednotlivých fotogalerií). Pokud tedy chcete vidět všechny fotografie, použijte výše zmíněné odkazy a nebo jděte rovnou do záložky „Galerie“.