Slavoj Čerčany

Příští zápas

Áčko opět daleko od bodů na rozdíl od dorostenců, kteří slaví druhé vítězství

Áčko opět daleko od bodů na rozdíl od dorostenců, kteří slaví druhé vítězství

O víkendu naše týmy sehrály na domácím hřišti zcela odlišná utkání. Áčku se opět „povedl“ zápas podle nepříjemné šablony z posledních kol, naopak dorostenci si mohli vychutnat druhou vítěznou děkovačku této sezóny a nebýt překvapivé remízy Trhového Štěpánova v Jankově, mohli se odpoutat z posledního místa. Takto jim sice stále patří nelichotivá 14. pozice, ale již jen skóre je dělí od postupu před Štěpánov, který nás čeká v posledním podzimním kole. Naopak „A“ tým už na předposlední Přestavlky ztrácí sedm bodů a na další příčky dokonce dvanáct. Je tedy jasné, že přezimujeme na posledním místě a jaro pro nás pak bude opravdu víc než složité.

Dolní Kralovice byly objektivně nad síly našeho prvního týmu

Zápas „A“ týmu jsem bohužel osobně nemohl navštívit, a tak vám tentokrát znovu předkládám komentář z pera trenéra Martina Procházky, kterému děkuji, že si i přes nepříjemnou situaci, ve které se necházíme, našel čas se s námi o svůj názor na zápas podělit.

Komentář trenéra Martina Procházky k zápasu:
„V sobotu jsme sehráli další domácí utkání Okresního přeboru, tentokrát proti Dolním Kralovicím. Bohužel se v poslední době potýkáme s velkou marodkou, která nám nedovoluje se dostat z bahna, ve kterém se topíme. Naše situace a pozice v tabulce je již kritická a deka ze špatných výsledků, která na nás leží, se projevila i v tomto zápase.
Již po dvou minutách nám soupeř vstřelil branku snad hned ze svého prvního útoku, který vedl po křídle a zakončil ho střelou přes brankáře. Brzké obdržené branky jsou letos naše velká bolest. Před zápasem si můžeme donekonečna opakovat základní věci, které musíme plnit, ale na hřišti je nejsme schopni hned od začátku ani částečně dodržet.
Je ale potřeba také přiznat, že Dolní Kralovice byly jako soupeř velice kvalitní a zatím jeden z nejlepších týmů, proti kterému jsme letos hráli. Nic nevypouštěly a běhavým stylem hlavně ve středu zálohy nám dělaly velké problémy. Bohužel aktuálně nemáme takovou kvalitu, abychom byli schopni takovéto hře čelit.
Již v 16. minutě nám soupeř po našem nevydařeném ofsajd-systému vstřelil druhou branku a za jediné pozitivum toho okamžiku lze označit to, že nás tento vývoj nepoložil, nesklopili jsme hlavu a snažili jsme se hrát pořád dál. Podařilo se nám na nějaký čas soupeře dokonce zatlačit a ve 25. minutě vstřelit gól, když krásnou přihrávku Matěje Purkarda přetavil v náš jediný gól zápasu Martin Čeljuska
(Nechci se mýlit, ale podle mě to byl první Matějův „kanadský bod“ za dospělé. Gratulujeme. - pozn. red.). Tato branka nás samozřejmě nabudila, ale o čtyři minuty později opět přišla naše velká chyba a další studená sprcha. Na výkop od naší branky nikdo z hráčů Slavoje neskákal a soupeř se tak snadno dostal k míči. Jednoduchou přihrávkou za obranu se uvolnil, skóroval, a tím nám zasadil finální ránu.
Ve druhé půli jsme sice dvakrát nastřelili tyč, ale soupeř měl jasnou převahu, ze které vytěžil další dva góly. A objektivně jich mohlo být mnohem víc. Na hřišti jsme nestíhali a svou již rezignovanou a lehkovážnou hrou jsme situaci Dolním Kralovicím víc než usnadňovali.
Nedá se nic dělat, musíme se dívat kupředu, zabojovat v dalších zápasech a zkusit tu ostudu, která z našeho postavení v tabulce plyne, alespoň trochu zmírnit.“

Já bych ještě rád v týmu přivítal navrátilce do sestavy Martina Augustu, který z rodinných důvodů poslední utkání za náš tým odehrál naposledy víc než před rokem. Takže vítej zpět Martine.
V následujícím kole se Čerčany utkají na venkovním hřišti s týmem Postupic, který by na tom herně měl být podobně jako právě Dolní Kralovice. Alespoň jejich výsledky a postavení v tabulce tomu nasvědčuje. Uvidíme tedy, jestli se nám podaří se se soupeřem popasovat lépe než tento víkend.

Dorost přetlačil Mezno a v zápase dvou rozdílných poločasů slavil výhru

Dorost v neděli nastoupil proti týmu Mezna, který měl být i přes nevýhodu venkovního hřiště v zápase favoritem. Tato předpověď se ale nenaplnila a byli jsme svědky utkání, které bylo buď vyrovnané, nebo jsme v něm měli mírně navrch. Zápas byl ale hlavně v první půli také z obou stran plný nepřesností v rozehrávce a zakončení bylo oboustranně většinou málo nebezpečné.
Ale vraťme se k úvodu utkání. První čtvrthodina byla herně vyrovnaná a soupeři se střídali v tom, kdo měl chvilkově zrovna navrch. Šancí jsme ale mnoho neviděli a jedinou výraznou příležitostí byla šance čerčanského Tomáše Proška, který se dostal těsně před brankářem k míči, ale tísněn střílel zblízka vysoko nad.
Druhá čtvrthodina byla té první velmi podobná. Získali jsme sice mírnou převahu, ale na nebezpečnosti našich akcí se to moc nepodepsalo. Oba týmy hrály v této fázi utkání natolik nepřesně, že v některých úsecích se hráči častěji dostávali k míči po chybách soupeře než po vlastních přihrávkách. V tomto úseku zápasu jsme šli snad čtyřikrát sami na gólmana soupeře, ale trestuhodně z toho ani jednou nebylo nebezpečné zakončení. Oproti minulému zápasu bylo sice vidět velké zlepšení našeho týmu ve vytváření šancí, na koncovce ale budeme muset opravdu ještě „trochu“ zapracovat. Nejen na naší straně aby divák prudkou ránu v první půli pohledal. A ani jiný druh zakončení u obou týmů jistotou zrovna neoplýval.
Po půlhodině soupeř opět vyrovnal hru, ale množství nebezpečných akcí před oběma brankami se nijak zásadně nezměnilo. Již v této fázi zápasu to vypadalo, že se jedná o klasický zápas jedné branky a pokud se někomu podaří skórovat, pravděpodobně utkání dovede do vítězného konce. Velkou nevýhodou pro nás ale mohlo být (i když se to nakonec jako rozhodující neukázalo), že soupeř mohl pravidelně střídat a nám tak ke konci zápasu mohly chybět fyzické síly.
Zbytek poločasu se utopil v nepřesnostech a nepřinesl výraznou příležitost na kopačkách ani jednoho ze soupeřů.
Druhá půle nepřinesla v obraze hry žádnou změnu. Sice jsme do ní vstoupili aktivněji, ale stále bez šancí. Po zhruba deseti minutách se hra opět opticky srovnala, ale k zakončení jsme se stále dostávali častěji my. Pořád ale platilo, že žádná ze šancí nemohla nést označení gólová.
Navíc se na hřišti začala stupňovat nervozita z vývoje, který skóre nepřevrátil ani na jednu stranu a množily se diskuze o chybných verdiktech čárových, posuzování nedovolených zákroků a vůbec o všem. Místo aby se hráči snažili hrát, neustále diskutovali. Naštěstí to ale platilo více o hráčích Mezna, kteří tak ztratili soustředění na hru a to se jim vymstilo v 61. minutě. Po další přihrávce našeho týmu do ofsajdu (náš útočník ale ve své situaci správně nejevil zájem o hru) obrana soupeře přestala hrát a i gólman Mezna se ve výběhu zbrzdil. Toho využil čerčanský Lukáš Hempl, který si z neofsajdové pozice naběhl za zkoprnělou obranu, před brankářem získal míč, udělal mu kličku a z úhlu skóroval do prázdně branky (1:0). Byla to velká chyba defenzivy soupeře, ale také chvályhodná důslednost Lukáše, který nepřestal hrát, sledoval míč a vlastně tak rozhodl zápas.
Po obdržené brance se soupeř snažil vývoj zvrátit, hra se hodně zrychlila, ale i přitvrdila. Hráči Mezna trochu otevřeli obranu a tím nám dávali příležitost k rychlým kontrům, které už konečně také začaly být co k čemu. Po jednom takovém neudržel brankář soupeře míč a Tomáš Prošek zblízka nastřelil břevno. Následné dorážky už byly bohužel zblokovány, a tak z této velké šance opět nic nebylo.
Soupeř se i nadále snažil celkem zbrkle útočit, ale naše v tomto zápase velmi spolehlivá obrana všechny jeho snahy důsledně eliminovala. Naopak nám se dařilo pronikat do otevřené obrany Mezna a sem tam i zakončovat. V 81. minutě navíc Matěj Purkard trefil z přímého kopu tyč. Byla to moc pěkná střela, ale bohužel chyběly centimetry.
V závěrečných dvaceti, patnácti minutách jsme byli jasně lepší, ale stále se nám nedařilo vsítit pojistku v podobě druhé branky. A protože soupeř již hodně riskoval, měli jsme až do poslední chvíle strach, že se některá z jeho splašených akcí ujme. To by byla velká smůla, protože remíza by, obzvlášť po průběhu druhé půle, nebyla spravedlivá.
Pár minut před koncem jsme trnuli hlavně po soupeřových rohových kopech, které sice nebyli zakončeny střelami, ale míč několikrát nebezpečně prošel naším vápnem. Jedna hloupá teč by stačila k tomu, abychom přišli o zasloužené tři body.
Ani my jsme ale ke konci zápasu nezůstali v ofenzivě pozadu a brankáři Mezna jsme pravidelně zatápěli. Také proto, že jsme ale spálili i nemožné a další branku nepřidali, zápas skončil naším těsným vítězstvím 1:0. Symbolické bylo, že zápas nerozhodla žádná parádní střela nebo kombinační akce, ale chyba obrany (tím ale rozhodně nechci snižovat důslednost Lukáše Hempla). Smutnou tečkou zápasu bylo to, že někteří hráči Mezna prohru psychicky neunesli a bez podání ruky protihráčům prchli do kabin.
Po tomto zápase tedy nezbývá než klukům poděkovat za předvedený výkon. První půle byla sice ještě hodně ovlivněná množstvím nepřesností, ale ve druhé už to bylo mnohem lepší. Také počet šancí byl příjemný. Bohužel nám to tam ale nepadalo jako proti Týnci, o to cennější tedy je, že se nám zápas podařilo vzadu uhrát na nulu. Naše obrana v čele s brankářem Lubošem Tožičkou zaslouží velkou pochvalu, protože soupeře nepustila do mnoha velkých šancí a s tím málem co Mezno mělo, si její hráči naštěstí nedokázali poradit.
V příštím kole dorostenci vyrážejí do Psár, kde se utkají se spojeným týmem Psár a Vestce. Tento soupeř má pouze o tři body více jak my, ale o poznání lepší skóre. V tomto kole to tedy i v případě výhry přes něj nepůjde, ale přes Trhový Štěpánov, který se utká se spojeným týmem Chotýšan a Bílkovic, by to v případě jejich zaváhání vyjít mohlo. O motivaci tedy máme postaráno, teď to jen ukázat na hřišti.

Konečné výsledky přípravky

Po několika týdnech, kdy v systému FAČRu visely nevyplněné některé zápasy posledních kol soutěže mladších přípravek, se nemožné stalo skutečností a vše bylo doplněno. Máme tedy konečné výsledky a nakonec to našemu týmu Přestavlky/Čerčany přineslo třetí místo. Máme sice nejméně vstřelených a nejvíce obdržených branek, ale nechybělo mnoho a mohlo z toho být i místo druhé (ale klidně i čtvrté :).
Konečné pořadí soutěže tedy je: 1. Netvořice, 2. Neveklov, 3. Přestavlky/Čerčany a 4. Maršovice. Přesnou konečnou tabulku najdete na homepage našich stránek po rozkliknutí roletky u tabulek.

Galerie k aktualitě

Diskuze

Poslední zápas

TJ Slavoj Čerčany
TJ Sokol Postupice
1:4
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Olbramovice 25 96:48 58
2. FK Týnec nad Sázavou 25 69:47 56
3. FC Křivsoudov 25 84:43 49
4. SK Jankov 25 69:55 43
5. TJ Sokol Mezno 25 66:62 39
6. TJ Sokol Postupice 25 48:53 39
7. TJ Sokol Nespeky B 25 64:71 34
8. TJ Sokol Maršovice 25 55:57 33
9. TJ Sokol Chotýšany 25 51:65 33
10. TJ Sokol Vrchotovy.. 25 42:56 31
11. TJ Sokol Přestavlky 25 62:50 30
12. TJ Sokol Dolní.. 25 45:55 30
13. TJ Sokol Pravonín 25 42:63 25
14. TJ Slavoj Čerčany 25 25:93 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

8 gólů

Martin Čeljuska

3 góly

Vojtěch Židlík

3 góly

Patrik Řezníček

Nejbližší narozeniny

15.07.2019 Tomáš Rada (24)
02.08.2019 Jan Volšík (22)
26.08.2019 Jakub Charvát (20)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 27262
Posledních 30 dnů: 1079 | Posledních 7 dnů: 293 | Poslední den: 29

© 2019 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne