Slavoj Čerčany

Příští zápas

TJ Slavoj Čerčany vs TJ Sokol Nespeky B

Datum a čas konání: 17.11.2018 13:30
Místo: Čerčany

Postupice a Zvole = „hic sunt leones“

Postupice a Zvole = „hic sunt leones“

Tento víkend se oba čerčanské týmy vydají na neprobádaná území soupeřů, kteří opravdu nepatří mezi naše pravidelné protivníky. Z toho plyne, že pro běžného fanouška se jedná o dvě velké neznámé. Věřím, že na rozdíl od nás, naši trenéři mají informací dost, ale my si prozatím budeme muset vystačit jen s informacemi, které lze vyčíst z tabulek. Věřím, že i přes to, že tyto zápasy nejsou zrovna z kategorie „derby“, využijete letošního poměrně teplého podzimu a vyrazíte naše týmy podpořit. Vždyť do konce podzimu už mnoho kol nezbývá, tak pojeďte fandit, než přijde dlouhá zimní pauza.

Postupice s námi mají jedno společné

Ne, že by se to zrovna týkalo nadcházejícího zápasu, ale přestože Postupice vlastně neznáme, tak s nimi máme jednu věc společnou. Jedná se o ne zrovna příjemný zážitek ze zápasu na půdě Vrchotových Janovic. Jak Postupice, tak my nejsme zrovna příznivci nakloněné roviny, a tak vzájemný zápas slibuje, že by se mohl hrát fotbal, který rozhodne výkon na hřišti a zvítězí opravdu ten lepší.
Lepší, tedy alespoň co do postavení v tabulce, je ale bohužel aktuálně náš soupeř. Z uplynulých jedenácti zápasů si do našeho vzájemného zápasu přináší kladnou bilanci šesti výher oproti pěti prohrám. Skóre má ale i tak mírně záporné a na to, že se pohybuje ve středu tabulky (7. místo), střílí málo branek. Méně jich vstřelily pouze předposlední Přestavlky a bohužel hlavně my. Hlavním strašákem by pro nás ale mělo být to, že Postupice jsou v aktuálním ročníku Okresního přeboru nejlepším týmem na domácích hřištích, kde pouze jednou prohrály (hned v prvním kole s aktuálním lídrem soutěže Týncem) a dostaly zde v šesti zápasech pouhých šest branek. Asi nemusím připomínat, že my jsme naopak na hřištích soupeřů nejhorší a vstřelili jsme tam jen o gól víc, než Postupice doma dostaly.
Ne, že by tohle všechno muselo znamenat, že prohrajeme, nebo že se bude jednat o nudný zápas s výsledkem 0:0, ale abychom se mohli propracovat k bodům, budeme muset hlavně zlepšit naši střeleckou potenci. A to raději nemluvím o tom, že nesmíme do zápasu jít s tím, že opět prohrajeme, a pak jako obvykle dostaneme hned v úvodu ránu, ze které už se nevzpamatujeme.
I když už se na podzim z posledního místa dostat nemůžeme, tak abychom si uchovali alespoň jiskřičku naděje pro setrvání v soutěži, musíme už konečně bodovat. Ztráta na nesestupová místa už je děsivá a její další zvětšení už si prostě nemůžeme dovolit.
Pokud budete chtít náš tým v této nepříjemné situaci podpořit, aby věděl, že v tom není sám, vyražte v sobotu na druhou hodinu do Postupic. Postupice nejsou zas tak daleko, leží zhruba napůl cesty mezi Bystřicí a Vlašimí a nejlepší cesta vede přes Benešov směr Vlašim. U Jemniště pak odbočíte doprava a po pár kilometrech jste v Postupicích. Cesta dlouhá 20 kilometrů by se vám s přehledem měla směstnat do půl hodiny. Hřiště v postupicích najdete tak, že ve středu obce na náměstí Jiřího Franka odbočíte doleva Blanickou ulicí směr Milovanice (resp. Velíš) a následně se druhou odbočkou doleva dostanete přímo ke hřišti.

Dorost čeká velmi důležitý zápas, pokud nechce přezimovat na chvostu tabulky

Dorostenci pojedou v neděli úplně na druhou stranu než áčko v sobotu. Čeká je zápas v Psárech se spojeným týmem Psár a Vestce. Zápas je to velmi důležitý, protože v případě naší výhry bychom se na našeho supeře bodově dotáhli a při troše štěstí při tom můžeme přeskočit i předposlední Trhový Štěpánov.
Takto to vypadá skoro jako příjemná „mission possible“ s téměř jistým happyendem, ale zas tak jednoduché to nebude. Náš nedělní soupeř má sice pouze o výhru víc než my, ale vstřelil téměř čtyřikrát tolik branek než náš tým, což ho v tomto měřítku řadí na čtvrté místo soutěže. Jejich útočník Miroslav Hrdlička, mimochodem nejlepší střelec celé soutěže, dal již o šest branek víc, než celý náš tým dohromady.
Navíc tým Psáry/Vestec všechny své dosavadní výhry získal doma a naopak my jsme letos ještě venku nedali ani gól (což je hrůza hrůz)! To bohužel plyne i z toho, že se na venkovní zápasy scházíme jak švábi na pivo, a tak často hrajeme v početním oslabení. Pokud tedy chceme tentokrát bodovat, budeme muset změnit vlastně všechno. Přístup k venkovním zápasům, docházku, produktivitu, nechybovat... Inu, není toho málo, co je třeba udělat, abychom našeho cíle, který je pro neznalého zdánlivě tak blízko, dosáhli. Tak se nechme překvapit.
Pokud budete chtít vidět, jestli se to klukům povede, doražte v neděli na desátou do Psár. Za normálních okolností by bylo nejlepší tam jet po staré benešovské, ale ta je teď zavřená, a tak bude třeba jet po dálnici na Prahu, pak po okruhu a v Jesenici sjet na Dolní Jirčany (směr Jílové), za kterými se Psáry nacházejí. Tato cesta je dlouhá 30 km a trvat může podle situace na trase zhruba 25-30 minut. V Psárech najdete hřiště snadno. Po hlavní ulici (Psárská) se dostanete na náves s názvem Na Návsi, kde nebudete pokračovat po hlavní doleva, ale dáte se rovně do ulice Sportovní, která vás po pár desítkách metrů přivede ke hřišti.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Postupice
TJ Slavoj Čerčany
4:1
Podrobnosti

Tabulka

1. FK Týnec nad Sázavou 12 29:20 30
2. SK Olbramovice 12 39:26 25
3. TJ Sokol Mezno 12 36:26 25
4. FC Křivsoudov 12 42:22 24
5. TJ Sokol Postupice 12 25:27 21
6. TJ Sokol Dolní.. 12 29:22 20
7. TJ Sokol Maršovice 12 29:23 20
8. TJ Sokol Chotýšany 12 26:27 17
9. TJ Sokol Vrchotovy.. 12 20:27 16
10. SK Jankov 12 26:34 13
11. TJ Sokol Pravonín 12 26:29 12
12. TJ Sokol Nespeky B 12 30:42 12
13. TJ Sokol Přestavlky 12 19:22 10
14. TJ Slavoj Čerčany 12 13:42 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

5 gólů

Martin Čeljuska

2 góly

Svatopluk Řezníček ml.

1 gól

Vojtěch Židlík

Nejbližší narozeniny

28.12.2018 Luboš Tožička (16)
29.12.2018 Miroslav Randák (28)
01.01.2019 Filip Průša (34)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 20533
Posledních 30 dnů: 5601 | Posledních 7 dnů: 440 | Poslední den: 29

© 2018 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne