Zimní příprava Slavoje je v plném proudu

Zimní přestávka je vždycky dlouhá, ale už se to aspoň trochu chýlí ke konci. Téměř na den přesně měsíc před úvodním soutěžním utkáním s Pravonínem jsme sehráli první utkání zimní přípravy. Zápas s Kamenicí se nám výsledkově vydařil, a tak snad bude na co navazovat.

Příprava v rámci letošní zimy samozřejmě nezačala tímto zápasem. Už nějaký čas se kluci za vydatné pomoci trenéra Martina Procházky trápí hlavně kondičním tréninkem, který probíhá snad všemi možnými způsoby. Posilovna, sníh, umělka – nic našim hráčům není cizí. Tady si můžete prohlédnout několik momentek z dosavadní přípravy (omluvte kvalitu fotografií vzniklých z videí) a pokud se budete chtít podívat i na tato krátká videa, najdete je na našem FB.

Ale zpět k přípravnému zápasu. Sehráli jsme ho na umělce na neutrálním hřišti ČAFC v pražských Záběhlicích s Kamenicí, týmem Okresního přeboru Praha-východ. Naše sestava nebyla zdaleka kompletní a bohužel to nebylo pouze z důvodů dovolených a jiných klasických příčin komplikujících každou přípravu. Ze zdravotních důvodů dlouhodobě chybí Filip Voldřich a (řekněme že) ze zdravotních důvodů ukončil kariéru dosavadní kapitán Honza Hofinger. Náš tým také po vzájemné dohodě opustil Honza Volšík a samozřejmě nemůžeme počítat ani s Lukášem Berkou. Aby toho nebylo málo, tak se před zápasem zranil i gólman Luboš Říha. Ten by ale snad měl být do ostrých zápasů v pořádku.
Zápas tedy odchytal Ivan Hájek, a jak jsem slyšel (na zápase jsem bohužel nebyl), na naší výhře měl víc než nezanedbatelný podíl (zajímavé je, že stejně se mu povedly i zápasy letní přípravy v rámci turnaje v Nespekách). O zápase samotném vám toho bohužel mnoho napsat nemůžu, za což se omlouvám, a tak nezbývá než se spokojit s konstatováním, že poločasové vedení 3:2 se nám ve druhém poločase podařilo navýšit na celkových 5:3 a zaslouženě tak zvítězit. Jako velké pozitivum lze určitě vyzdvihnout, kromě výkonu Ivana, i pět vstřelených branek, o které se podělili hned čtyři střelci (jednu branku si soupeř vsítil sám).
Do dalších fází přípravy je tedy na co navázat a věřím, že zimní soustředění (pokud tedy dopadne) a další přípravné zápasy naši formu ještě vylepší, protože hned první zápas jara bude hodně důležitý. Pokud se chceme vyhnout sestupu, což bude víc než složité, musíme Pravonín, který je jedním z (hodně) teoreticky možných adeptů na předstižení, bezpodmínečně porazit. Není totiž čas, ptát se kdo je kdo...