Slavoj Čerčany

Příští zápas

Podpořte nás v derby v Přestavlkách po deseti letech!

Podpořte nás v derby v Přestavlkách po deseti letech!

O nadcházejícím víkendu nás čeká fotbalový svátek, který si nesmíte nechat ujít. Soutěžní zápas na hřišti sousedních Přestavlk jsme totiž nehráli celých deset let. Poté, co jsme před deseti lety v obou zápasech sezóny Přestavlkům vstřelili pět branek a oba zápasy vyhráli, máme po podzimním zápase na našem hřišti odvěkému rivalovi co oplácet. Přestavlčtí si od nás totiž na podzim odvezli všechny tři body po výhře 2:1, a tak by bylo záhodno si je vzít zpět! Buďte u toho, budeme vás potřebovat!

Naváže „A tým“ Slavoje v Přestavlkách na dobrý výkon proti Janovicím?

V sobotu od půl páté nás na přestavlckém hřišti čeká další zápas pravdy. Je sice víc než zřejmé, že s naší záchranou v soutěži to vypadá bledě, ale tím spíš můžeme hrát uvolněně a bez nervů se snažit uspět v každém dalším zápase. Jeden důležitý „mač“ jsme dokázali proměnit ve tři body uplynulý víkend, když jsme porazili Vrchotovy Janovice, které nás nepříliš čestně na podzim oloupily o téměř jistou výhru. Bylo by hezké na to navázat v tomto kole i proti Přestavlkům, se kterými žádný zápas není obyčejný.
Na podzim jsme nedokázali „navázat“ na deset let starou domácí výhru 5:1 a prohráli 1:2 poté, co až v poslední minutě snižoval bývalý kapitán Honza Hofinger, který už ale v zimní pauze ukončil kariéru. Bylo by tedy rozhodně zajímavé, kdyby se tento víkend třeba povedlo zopakovat deset let starý výsledek ze hřiště soupeře. Tenkrát jsme vyhráli 5:4 a za podobně napínavý průběh se šťastným koncem pro nás by se na naše hráče asi žádný čerčanský fanoušek nehněval.
Ani jeden z týmů na tom letos v tabulce není nejlépe (my jsme poslední a Přestavlky jsou jen o dvě pozice před náni na 12. místě) a tím spíš se dá očekávat nesmlouvavá bitva. My jsme sice v našem posledním zápase vyhráli, ale na jaro Přestavlk rozhodně nemáme. Náš soupeř dokázal v každém ze tří jarních zápasů bodovat a to dvakrát naplno a jednou za bod. Porazil nejen jako my Vrchotovy Janovice, ale také Chotýšany a v doposud posledním kole uhrál divokou remízu 3:3 na půdě ambiciózního Křivsoudova. Je tedy zřejmé, že náš rival má formu jako hrom a nečeká nás tedy nic snadného. Věřím ale, že naši hráči mají o motivaci v derby postaráno a svou kůži nedají zadarmo.
Bez zajímavosti také nebude pan rozhodčí Černý na čáře, který se den nato po určité pauze vrací v roli hlavního na scénu okresního přeboru v zápase Nespeky B vs. Jankov.
Jak se dostat do Přestavlk vám tu asi nemusím popisovat, a že je to jen kousek zdůrazňovat také nemusím. Věřím tedy že se na nadcházejícím zápase minimálně zopakuje pěkná návštěva 150 diváků z našeho vzájemného podzimního zápasu v Čerčanech a hlavně, že našich fanoušků bude co nejvíce. Určitě přijďte. Bude to zajímavá podívaná!

Dorost narazí na nepříliš silného soupeře, využije toho k zisku nějakého bodu?

O den později než „A tým“ (začátek zápasu dorostu je v neděli od 10:15) vyrazí čerčanský dorost do Jankova a vyzve na souboj spojený tým domácího Jankova s Ratměřicemi. Soupeř je třetí od konce a ačkoli má o sedm bodů víc jak my, tak světe div se, má ještě horší obranu než my. Jako jediný tým v soutěži již stihl dostat přes sto branek (nám jich jako druhému v pořadí k této metě ještě pár chybí) a popravdě ani útok nemá nijak světoborný (ten máme ale my ještě o dost horší). Na domácím hřišti se Jankov cítí přeci jen lépe a jeho ofenziva je zde o něco produktivnější než venku. Na druhou stranu sedm průměrně obdržených branek v domácích zápasech je celkem dost. Bohužel je velkou otázkou, jestli jsme schopni toho využít, protože jsme jasně nejhorším týmem na hřištích soupeřů, na čemž se podepsalo nejen 62 v osmi venkovních zápasech obdržených branek, ale hlavně pouhé tři (!) vstřelené. A co si budeme nalhávat, velký vliv na to má naše „docházka“ na venkovní utkání. Snad tedy tentokrát bude vše v pořádku a vyrazíme alespoň v jedenácti. Spíš mám ale strach. Jankov není blízko a o víkendu má být zima. Je otázkou, jestli to bude pro některé naše „plejery“ řešitelná kombinace.
Pokud budete chtít jet dorostence v zápase podpořit, na cestu dlouhou cca 35 km si připravte něco mezi půl a třičtvrtě hodinou. Do Jankova jeďte po silnici číslo tři do Votic (směr Tábor), kde odbočíte doleva a po nějakých sedmi kilometrech dorazíte do Jankova. Hřiště je v Jankově na jeho severním okraji, kam se dostanete tak, že pojedete obcí po hlavní silnici (Blanická), projedete kolem rybníka Hrad (bude po pravé ruce) a na náměstí uhnete ostře doleva do Karlovy ulice. Ta vás dovede až ke hřišti.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Nespeky B
TJ Slavoj Čerčany
8:0
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Olbramovice 26 102:48 61
2. FK Týnec nad Sázavou 26 69:48 56
3. FC Křivsoudov 26 91:46 52
4. SK Jankov 26 69:61 43
5. TJ Sokol Postupice 26 49:54 40
6. TJ Sokol Mezno 26 66:64 39
7. TJ Sokol Nespeky B 26 72:71 37
8. TJ Sokol Maršovice 26 56:58 34
9. TJ Sokol Chotýšany 26 54:68 34
10. TJ Sokol Přestavlky 26 64:50 33
11. TJ Sokol Dolní.. 26 46:55 33
12. TJ Sokol Vrchotovy.. 26 45:59 32
13. TJ Sokol Pravonín 26 45:70 25
14. TJ Slavoj Čerčany 26 25:101 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

8 gólů

Martin Čeljuska

3 góly

Vojtěch Židlík

3 góly

Patrik Řezníček

Nejbližší narozeniny

02.08.2019 Jan Volšík (22)
26.08.2019 Jakub Charvát (20)
30.08.2019 Matěj Purkard (17)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 27982
Posledních 30 dnů: 639 | Posledních 7 dnů: 98 | Poslední den: 6

© 2019 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne