Zvoli na naše dorostence bohatě stačil průměrný výkon

To, že body z víkendového zápasu dorostenců u nás doma asi nezůstanou, se dalo tak nějak předpokládat. Nejenže je náš soupeř, spojený tým Zvole a Vraného nad Vltavou, s přehledem první, ale zároveň se pyšní nejlepším útokem soutěže (v průměru cca 6 branek na zápas), druhou nejlepší obranou a nejlepším střelcem (44 branek ve 14 zápasech). Na jaře již třikrát vstřelil deset a víc branek a v podzimním zápase nás Zvole porazila 11:0. To by asi jako výčet soupeřových kvalit stačilo, a i když konečný výsledek dnešního zápasu může nasvědčovat něčemu jinému, tak to z naší strany zas taková tragédie nebyla.

Na zápas jsme se sešli v celkem početném složení, ale bohužel se dvěma výraznými absencemi. V útoku chyběl vysoký Lukáš Hempl a ani brankář nemohl dorazit. Mezi tyče se tak musel postavit hráč z pole Luboš Tožička, který v bráně sice vůbec není marný, ale bohužel pak celkem výrazně chybí na své pozici v ofenzivě.

Úvod zápasu byl překvapivě vyrovnaný

První minuty zápasu hraného v nedělním studeném a zataženém dopoledni sice patřily soupeři, ale jinak byla hra v poli celkem vyrovnaná. Hned v první minutě nám dost zatrnulo, když Adam Schnurpfeil odvracel centr soupeře těsně kolem šibenice, ale jinak si soupeř nic velkého nevypracoval. Tedy kromě branky. Zní to divně, ale ani tu si vlastně moc nevypracoval. Branka padla hned ve druhé minutě po přímém kopu. Hráč soupeře centroval před bránu, ale trochu se ukopl. Střela přeplachtila gólmana a od vzdálenější tyče se odrazila do té bližší a pak do brány (0:1). Smolný gól hned v začátku utkání nám samosebou moc radosti neudělal, ale i tak jsme nesvěsili hlavy a hráli aktivně dál.
Kromě této branky se prvních 20 minut odehrávalo hlavně ve středu pole a mírná převaha soupeře pramenila hlavně z toho, že my jsme se nebyli schopni dostat k zakončení. Hodně to připomínalo ofenzivní „výkon“ áčka ze sobotního zápasu proti Chotýšanům. V každém případě se ale od Zvole, jasného favorita, očekával úplně jiný výkon a tlak. To, že jsme jim byli ve středu pole celkem vyrovnaní a dařily se nám souvislejší kombinace nebyla pro našeho soupeře moc dobrá vizitka. Vždyť se přeci jednalo o zápas prvního s posledním.

Ve 20. minutě se to bohužel zvrtlo

Ve 20. minutě ale přišel rohový kop, který jsme k jeho exekutovi ještě zvládli odvrátit, ale opakovaný centr jsme již nepokryli a útočník soupeře nehlídaný hlavičkoval z metru do prázdné branky (0:2). Po této brance soupeř výrazně přidal a o pět minut později přišel centr křížem přes vápno na zcela volného útočníka, ten si mohl střelu rozmyslet a nezaváhal (0:3). O dvě minuty později se soupeř prosadil prozměnu z malého vápna, kde využil našeho nedůrazu při bránění a zvýšil na rozdíl čtyř branek (0:4).
A ani teď neměli naši soupeři dost. O další dvě minuty později se znovu radovali. Branka byla sice trochu sporná, protože útočník pravděpodobně vykopl míč již z rukou našeho gólmana, nicméně se nepískalo, a tak mohl svou akci zakončit dvěma kličkami a střelou do prázdné branky (0:5).
Během devíti minut jsme tedy dostali čtyři branky a bylo vlastně po zápase. Bohužel ani to soupeře neuspokojilo a do poločasu jsme dostali ještě dvě branky. Obě si byly hodně podobné a jednalo se o nepovedené ofsajdsystémy a útok dvou na gólmana (0:6 a 0:7).
My jsme v této fázi zápasu defenzivně naprosto odešli a ani dopředu jsme nic zásadního nepředvedli. Soupeři na vysoké vedení stačilo málo, a i když to tak podle skóre vypadá, tak na vysoké vedení rozhodně nepotřeboval nějaký drtivý tlak.

Začátek druhého poločasu nám vzal zbytek nadějí na přijatelný výsledek

Úvod druhé půle výraznou změnu v obrazu hry nepřinesl, ale přeci jen už bylo vidět, že dopředu se soupeř už tolik nehrne. Bohužel si v 51. minutě neodpustil další chybu Matěj Purkard, kterému se tento zápas (stejně jako ten včerejší za áčko) vůbec nepovedl a podepsal se pod několik obdržených branek. Soupeř chybu opět pohotově využil, i když první střelu ještě Luboš Tožička zvládl, ale na dorážku již mít nemohl (0:8).
O pár minut později jsme opět ikasovali, i když v poli už se hra začínala opět srovnávat. Po standardní situaci se míč dostal na naše malé vápno, tam se chvili mlel mezi hráči, a protože jsme ho nedokázali odvrátit, tak nakonec o tyč skončil v naší bráně (0:9).
O tři minuty později opět po nedůrazu naší obrany na 10:0 zvyšoval zvolský Miroslav Hrdlička (nejlepší střelec soutěže), připsal si již čtvrtou branku v tomto utkání a desátou brankou tak naplnil jarní gólovou „normu“ našeho soupeře.

Teprve konec zápasu nám dal trochu prostoru k „seberealizaci“

Běžela teprve 65. minuta a my už prohrávali 0:10. Navíc jsme stále neměli střelu na bránu (opět paralela se včerejším „áčkem“). Ta u dorostenců ale přišla naštěstí přeci jen o něco dřív. Právě v 65. minutě napřáhl Adam Schnurpfeil, ale jeho prudká rána bohužel mířila přímo do náruče gólmana.
Následující minuty už Zvole zvolnila (haha vtip) a tak jsme se do hry dostali i my. Přicházely i náznaky našich šancí, kluky hra zase začala víc bavit a bylo to poznat. Bohužel zakončení stále nestálo za mnoho.
To nakonec změnila až 88. minuta, kdy přišel náš rychlý protiútok a centr ze strany, který si před bránou našel Miroslava Hložka, který tentokrát nezaváhal a míč z první uklidil do brány (1:10). Na světelné tabuli tak svítilo 1:0 a v hledišti to vzbudilo dost veselí. I když je výsledek 1:10 samozřejmě debaklem, tak branka útěchy potěšila.

Rozhodovat se bude jindy

Celkově ale tento zápas vlastně o ničem moc nerozhodoval. Bylo jasné, že výrazně lepší soupeř si výsledek pohlídá, a pozitivní naopak bylo, že některé úseky hry, včetně úvodu utkání, kdy ještě o něco šlo, jsme dokázali se soupeřem hrát fotbal a ne jen nakopávanou.
Naši soupeři, se kterými si to v závěru soutěže rozdáme o černého Petra posledního místa tabulky, v tomto kole také ztratili všechny body, a tak se v tabulce nic nemění. Stále ztrácíme jediný bod hned na tři soupeře a čtyři na dalšího. Navíc s většinou z nich ještě budeme hrát a to budou ty zápasy, kde půjde o hodně. Na dnešní zápas musíme zapomenout a přichystat se s čistou hlavou na ten další a navázat na výkony z minulých dvou týdnů.
Příští kolo ale ještě mezi výše zmíněné „zápasy pravdy“ patřit nebude. Utkáme se v derby s týmem Nespek na jeho hřišti a opět objektivně nepůjde o zápas, kdy by se daly čekat body. Nespeky jsou třetí a doma prohráli jen jednou. Půjde tedy hlavně o to, abychom nesklouzli k nějaké pseudohře a i za nepříznivých okolností se snažili hrát fotbal. Co z toho bude, se uvidí...