Slavoj Čerčany

Příští zápas

Týnec dorostencům vrátil podzimní porážku

Na podzim jsme týnecké dorostenecké béčko porazili vysoko 7:3. Nechci úplně tvrdit, že to byla náhoda, ale rozhodně to na naše poměry nebyl standardní výsledek. Tento víkend se podobný průběh na půdě soupeře asi úplně očekávat nedal, ale i přesto jsme tajně doufali v nějaký přijatelný výsledek. Dlouhou dobu, zhruba půl hodiny hry, jsme v to mohli celkem reálně věřit, ale závěr zápasu nám nevyšel a nakonec výsledek vypadá hůř, než jak zápas probíhal.

První poločas začal nadmíru nadějně. Hned ve druhé minutě se prosadil čerčanský Tomáš Vorálek a překvapivě jsme vedli (0:1). Bohužel naše radost netrvala dlouho, protože o čtyři minuty později s odpovědí přispěchal i náš soupeř a srovnal (1:1). Následující čtvrthodinu se hrál vyrovnaný fotbal, který ale další branky nepřinášel. Bohužel dalším úspěšným střelcem byl znovu hráč Týnce Jakub Jordan, který tak dal svůj druhý gól v zápase (2:1) a jak se později ukázalo, nebyl zdaleka poslední. Ne nadarmo se tento útočník pohybuje v první desítce (aktuálně je 4.) střelecké tabulky soutěže. Hned o pět minut později tento hráč zkompletoval svůj hattrick a posunul tak svůj tým již do dvoubrankového vedení (3:1).
Ani tyto poměrně slepené branky nás ale nepoložily a i nadále jsme hráli dobrý fotbal, který nám ve 32. minutě přinesl snížení na 3:2. Trefil se opět Tomáš Vorálek a favorizovaného soupeře jsme měli znovu na dostřel. I přes veškerou naší snahu se nám ale do poločasu vyrovant nepodařilo, a tak se šlo do kabin za stavu, který byl příznivější pro domácí, i když ti jistě čekali, že to po prvních pětačtyřiceti minutách bude na výsledkové tabuli vypadat trochu jinak.
Vstup do druhé půle nám ale bohužel nevyšel podle našich představ. Ve 49. minutě se počtvrté v zápase trefil týnecký Jordan a opět soupeři vrátil vedení o dvě branky (4:2). I na tuto branku jsme ale našli odpověď, když v 55. minutě skóroval již stabilní člen čerčanského áčka Adam Schnurpfeil (4:3).
Opět to tedy bylo pouze o gól a naše naděje na bodový hry zisk tak po půlhodině stále žila. Bohužel ale přišla 62. a 65. minuta, kdy soupeř dvěma slepenými brankami v podstatě rozhodl o osudu zápasu (6:3). I když se nám v 77. minutě Honzou Marešem ještě podařilo snížit (6:4), závěr zápasu již patřil soupeři, který při naší snaze ještě zápas zdramatizovat dvakrát skóroval do otevřené obrany (80. a 88. minuta – 8:4). Sedmou branku soupeře opět vstřelil Jordan a uzavřel tak svůj střelecký účet tohoto zápasu na impozantních pěti brankách.
Jak jsem již psal, skóre 4:8 samozřejmě nevypadá nijak pěkně, ale i z výše nastíněného průběhu můžete vidět, že úplně jednoznačný zápas to nebyl. Myslím, že kluci udělali pro dobrý výsledek co mohli (v tomto zápase vstřelili zhruba třetinu svých letošních branek ze soupeřových hřišť), ale soupeř byl tentokrát, oproti podzimnímu zápasu, bohužel přeci jen nad naše síly. Je to škoda, protože body z tohoto utkání by nám v boji o posun z posledního místa hodně pomohly.
V příštím kole nastoupíme v neděli 26. května proti spojenému týmu Ostředku a Sázavy. Soupeř to opět nebude snadný. V tabulce je pátý a hlavně má velmi dobrou aktuální formu, díky které na jaře doslova letí tabulkou vzhůru. No uvidíme, třeba se zadaří a doma favorita překvapíme. Doufáme, že budete u toho.

P.S.: Výsledky z turnaje přípravek z Olbramovic zatím v systému FAČR nejsou kompletní, tak vám „telegrafickou“ reportáž přineseme až v následujících dnech.