Už tu letní přestávku potřebujeme jako sůl

Tento víkend sliboval zápasy s relativně slabšími soupeři, a tak jsme mohli doufat, že bychom snad mohli sehrát zápasy, kde bychom hráli alespoň trochu důstojnou roli. Skutečnost ale byla úplně jiná. Áčku bohužel k obvyklé kombinaci zranění přibylo i neobvykle velké množství nemocných, ale také hráčů, co se nemohli zúčastnit z jiných důvodů. Výsledkem bylo, že bychom na zápas museli vyrazit v devíti nebo desíti a to ještě s několika hráči, co by zvládli zhruba jen poločas... Dorostenci sice na svůj zápas vyrazili, ale bohužel na výhru z podzimního utkáni s Meznem nenavázali ani omylem.

Áčko k zápasu ani nevyjelo

Jak už padlo v perexu, áčko se nedokázalo na zápas sejít v dostatečném počtu. Důvodů bylo mnoho, ale z podstatné části se jednalo o stále se rozšiřující skupinu zraněných hráčů a tentokrát také o několik nemocných. Pokud k tomu přidáme některé, již dlouho avizované, absence z rodiných důvodů, tak byl výsledkem počet hráčů, se kterým nemělo cenu dlouhou cestu do Dolních Kralovic absolvovat. Tuto skutečnost jsme naštěstí věděli dostatečně dopředu a ze zápasu jsme se včas omluvili, takže ani sankce nebudou takové, jako kdybychom pouze nedorazili.
Nesehrání utkání nás samozřejmě mrzí a dlouho jsme zvažovali, zda nevyrazit i za těchto okolností. Nakonec nám ale toto řešení přišlo jako nejlepší ze špatných a věříme, že se to již nebude opakovat.
V příštím kole se utkáme v sobotu od 17 hodin doma s Postupicemi. Postupice opět nepatří mezi hvězdy naší soutěže, ale přeci jen už jsou na tom o dost lépe než Dolní Kralovice. V tabulce jsou šestí a doma nás porazily 4:1. Zajímavostí je, že stejně jako my letos okusili pověstnou přívětivost Vrchotových Janovic, která vyústila až v jejich předčasné odstoupení ze zápasu a následnou kontumaci.

Dorostenci doufali, že by mohli navázat na podzimní výhru

Dorost vyrazil v neděli na zápas do Mezna, tedy k soupeři, kterého jsme na podzim dokázali porazit. Od té doby se ale leccos změnilo a Mezno v posledních kolech nabralo velmi solidní formu. Tu potvrdilo i v zápase s námi a přesvědčivě zvítězilo.
Na zápas jsme sice vyrazili kompletní, ale na výsledku to úplně vidět není. Sice jsme se v zápase brzy ujali vedení, když Tomáš Vorálek v páté minutě proměnil pokutový kop, ale to bylo z naší strany vše. Nadějné vedení jsme dokázali držet jen zhruba deset minut a remízu dalších pět. Do poločasu už domácí vedli 4:1 a během deseti minut druhé půle zvýšili své vedení již na 7:1. Poslední branka padla v sedmdesáté minutě, když už se zápas v horkém červnovém poledni jen dohrával.
Určitě není bez zajímavosti, že podobnými výsledky skončily (kromě jednoho) všechny zápasy tohoto kola OP dorostu. Je zřejmé, že část týmů už jede konec sezóny jen na setrvačník a na závěr se těší, stejně jako my, jak na smilování.
V příštím kole se v neděli od 10:15 utkáme doma se spojeným týmem Psár a Vestce. Náš nadcházející soupeř je v tabulce desátý s náskokem 16 bodů na náš tým. Na podzim jsme s Psáry sehráli celkem vyrovnané utkání s remízovým poločasem, které soupeř ve svůj prospěch rozhodl až v závěru. Naší výhodou by teoreticky mohlo být to, že se Psárům venku vůbec nedaří a získali zde jen o jedno vítězství víc než my. Ale to je jen suchá statistika a uvidí se na hřišti...