Bystřice nám v poháru OFS příliš nekladla odpor

V předsezónním předkole poháru OFS jsme přesvědčivě přešli přes Zdislavice a tento týden ve středu nás opět na domácím hřišti čekala Bystřice. Bystřice letos hraje Okresní přebor a dalo by se tak čekat, že nás více než dobře prověří. Nakonec se ale na hřišti podle všeho příliš pohledný fotbal nehrál a nakonec jsme postoupili dvěma slepenými góly Honzy Vacíka z druhého poločasu.

Bystřice na naše hřiště dorazila s lehce pozměněnou sestavou. Oproti poslednímu mistráku nastoupili čtyři hráči, kteří předtím nebyli v základní sestavě, ale i tak jejich kvalita měla být vysoká. Nám se podařilo nastoupit i přes nesmyslný středeční termín v plné sestavě jedenácti hráčů, ale na střídání byl připraven pouze Martin Berka, který jinak opravdu moc nehraje. V základní sestavě se objevil po dlouhé době, pravděpodobně jen jako jednorázový záskok, Martin Augusta, který již jinak ukončil kariéru a také Vojta Kukačka příliš často kvůli pomalé rekonvalescenci zranění nenastupuje.
Na zápase jsem nebyl, ale poměrně ucelený report nám po FB podával toho času zraněný Vláďa Švorba. Máme přislíbený i report od trenéra Martina Procházky, tak pokud mi přijde, tak ho doplním.
O trochu větší aktivita v zápase pravděpodobně od prvních minut patřila nám a již ve 12. minutě neproměnil velkou šanci následný střelec zápasu Honza Vacík, když svůj nájezd „sám na gólmana“ zakončil střelou mimo. Jinak byl první poločas na šance skoupý a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.
Druhý poločas jsme začali opět aktivně a hned ve 48. minutě ve velké šanci zaváhal Sváťa Řezníček, který nedokázal zakončit, poté co úspěšně kličkou obešel gólmana Bystřice. V 57. minutě Vojta Kukačka střelou z hranice vápna orazítkoval pouze tyč. V 60. minutě hosté dvojnásobně střídali ve snaze změnit průběh hry ve svůj prospěch, protože jinak v zápase zatím mnoho nepředvedli. V 62. minutě přišla naše další velká šance, ale Vojta Kukačka se bohužel špatně zorientoval ve vápně a nenašel včas míč, když mohl zakončit do prázdné.
V 70. minutě jsme se konečně prosadili, když chybu stoperů soupeře využil Honza Vacík a zakončil do prázdné branky (1:0). Hned o minutu později se Honza radoval znovu, když po přihrávce Vojty Kukačky obstřelil gólmana Bystřice (2:0).
V 78. minutě se na hřiště podíval i již zmiňovaný Martin Berka, který nahradil Vojtu Kukačku, který přeci jen ještě nemá koleno úplně v pořádku. V 81. minutě ještě ve velké šanci zaváhal Honza Vacík a pohrdl tak možností zkompletovat hattrick. Zbytek zápasu už nic zásadního nepřinesl a my tak postoupili do dalšího kola Poháru OFS.
Ponechme stranou, jestli soupeř hrál naplno a v ideální sestavě. Je to jeho problém a my také nebyli kompletní ani zdaleka. I když to znamená další středeční zápas, tak jsme hráli na vítězství a to se mi líbí. Los dalšího kola ještě neproběhl, ale až bude soupeř znám, tak vám dám určitě vědět. Jinak nezapomeňte, že tento víkend hrajeme v Ostředku a budeme moc rádi, pokud nás přijedete podpořit.

Základní sestava: Hájek Ivan – Modálek Zdeněk (C), Řezníček Svatopluk, Purkard Matěj, Židlík Vojtěch, Charvát Jakub, Augusta Martin, Straka Kryštof, Randák Miroslav, Vacík Jan, Kukačka Vojtěch / Náhradník: Berka Martin / Trenér: Martin Procházka
Branky: 70. Vacík Jan, 71. Vacík Jan (Kukačka Vojtěch)