Slavoj Čerčany

Příští zápas

Dorost se začíná sehrávat a je to na hře vidět

Dorostenci měli tentokrát poměrně přijatelného soupeře a dokázali toho využít. I když byl zápas dlouho vyrovnaný a po půli jsme dokonce prohrávali, dokázali jsme nakonec nepříznivý vývoj zápasu otočit a poměrně přesvědčivě vyhrát. Navíc i naše hra nevypadala vůbec zle a to slibuje, že by v budoucnu nemuselo zůstat jen u těchto prvních bodů. A to jsme ani tentokrát nebyli ve zcela ideální sestavě. Tak snad aspoň dorost nám bude dělat radost...

Dorostenci dobrým výkonem otočili zápas

Zápas dorostu proti spojenému týmu Jankova a Ratměřic nezačal v kdo ví jakém tempu, a i když se soupeř v úvodu snažil na nás nastoupit, brzy jsme převzali aktivitu my. Převaha to ale byla velmi mírná, a tak se náznaky šancí objevovaly na obou stranách. Takže třeba v 11. minutě náš soupeř dokázal nastřelit tyč, i když jinak moc nebezpečný nebyl.
Naopak naše hra se stále lepšila a naše akce byly stále nebezpečnější. Dalo se říct, že naše branka visela ve vzduchu. Bohužel bylo naším handicapem nepřesné zakončení, takže brankář často nemusel ani zakročit. Na druhou stranu naše střely často nenašly cíl jen těsně. Hráli jsme dobře a dalo se čekat, že se to musí zlomit. Bohužel se ale stalo nečekané. Ojedinělá akce soupeře ve 30. minutě byla zakončena střelou z úhlu, kterou obránce nešťastně tečoval. Míč výrazně změnil směr a přeplachtil obloukem bezmocného gólmana (0:1).
Tato branka pro nás byla studenou sprchou a než jsme se oklepali, tak soupeř hru srovnal a byl daleko nebezpečnější než v předchozím průběhu hry. Ani my jsme ale úplně nepřestali hrát a vepředu byl cítit hlavně Matěj Purkard, který tentokrát nenastoupil v obraně, ale na hodně ofenzivní pozici v záloze a nová role mu víc než sedla. Po zbytek první půle už se ale ani na jedné straně nic zásadního nestalo, a tak se šlo do kabin za pro nás nepříznivého stavu 0:1.
Navíc druhý poločas načal aktivně soupeř a ve 48. minutě dokonce málem své vedení navýšil, když krásnou střelu z dálky náš gólman Jiří Vrána bravurně vytáhl na břevno. Bohužel však souběžně s touto střelou přišel ve vápně zcela zbytečný faul naší obrany a soupeř dostal výhodu pokutového kopu. Ten ale nekopl příliš dobře a Jirka Vrána si se střelou poradil, zneškodnil pak i dvě dorážky a během chvilky si tak připsal čtyři výborné zákroky. Tady se zápas lámal. Kdyby gól padl, bylo by to pro nás už hodně složité.
Po této penaltě se dlouhé minuty hrál vyrovnaný fotbal, který ale nepřinášel velké šance a už to pomalu začínalo vypadat, že nás potká další smolný zápas. Naštěstí se ale v 62. minutě konečně podařilo přesně zakončit Matějovi Purkardovi a zápas jsme tak vyrovnali (1:1).
Po vstřelené brance bylo vidět, že nám úspěch vlil sílu do žil, a že se s bodem nechceme spokojit. Bohužel to ale ani tentokrát nevedlo k příliš mnoha větším šancím. Přesto jsme se dočkali. V 72. minutě gólman soupeře jednoznačně fauloval Matěje Purkarda a ten sám proměnil nařízený pokutový kop (2:1).
Poté, co jsme se ujali vedení jsme rozhodně nezalezli a i nadále jsme soupeře tlačili. Odměnou nám byla 81. minuta, kdy jsme předvedli hezkou kombinaci na jejímž konci si dva naši hráči ve vápně soupeře dobře vyhověli, jeden odblokoval obranu a udělal tak místo pro střelu druhému. Tím druhým byl Vojta Humpl a nekompromisní střelou nedal gólmanovi šanci (3:1).
Následující minuty už se dohrály spíš v poklidu a na výsledku už nic nezměnily. Tento zápas se našim klukům povedl a snad se na tento výkon podaří navázat. Je vidět, že souhra nově vzniklého týmu se zlepšuje a snad to v budoucnu přinese i více bodů na našem kontě. V příštím kole jedeme do Trhového Štěpánova a to bude přeci jen o něco těžší soupeř než Jankov/Ratměřice. Tak uvidíme. Ale pokud kluci předvedou hru jako dnes, tak ostudu určitě neuděláme.

Přípravka částečně překvapila, ale tu mladší asi ještě čeká dlouhá cesta

Oba týmy starších přípravek tento víkend čekali těžcí soupeři. Béčko doma přivítalo Benešov a i když dlouho drželo nadějný výsledek (v úvodu zápasu jsme chvíli dokonce vedli a v poločase to ještě bylo 4:4), tak nakonec zápas skončil jednoznačně 10:5 pro soupeře.
První tým starší přípravky jel tentokrát ven a ani na něj nečekal lehký soupeř. Chocerady doposud neměly špatné výsledky, ale jejich výkony zatím nebyly úplně vyrovnané. Čekalo se tedy, jak se budou v zápase s námi prezentovat. Naštěstí jsme se tentokrát v lepším světle ukázali my a jednoznačně zvítězili 8:2.

Chocerady : Přestavlky/Čerčany „A“ 2:8 (0:5)
Náš tým: Daněk Dominik (B), Lux Matyáš, Mikulanda Josef, Novotný Josef, Pfeffer Daniel, Stejskal Denis, Škvor Jan, Valášek Adam a Zbrožek Antonín (K)
Branky: 2x Mikulanda Josef, Novotný Josef a Pfeffer Daniel, 1x Stejskal Denis a Škvor Jan

Přestavlky/Čerčany „B“ : SK Benešov 5:10 (4:4)
Náš tým: Novák Radek (B), Kos Dominik (K), Brožík Matěj, Jan Kaprálek, Mikulandová Adéla, Micka Jaroslav, Micka Zdeněk, Šultys Jan, Reichel Jan, Vejmelka Milan
Branky: 4x Kaprálek Jan a 1x Vejmelka Milan

Mladší přípravka aktuálně ještě nemá všechny své výsledky z domácího turnaje zaneseny ve FAČR systému. Bohužel mám ale zprávy, že ze čtyř zápasů dokázala pouze jednou remizovat. Výsledkem tedy bude téměř jistě páté místo po prvním turnaji a je zřejmé, že soupeři našeho týmu budou kvalitní. Hlavně tým Benešova bude soupeře válcovat, což dokázal již na tomto turnaji. Ale co, žádný učený z nebe nespadl a věřím, že se naše výkony budou postupně zvedat.