Ve Vrchotových Janovicích jsme udrželi krok jen poločas

Víkendové zápasy se našim starším týmům nevydařily, zato přípravky příjemně překvapily. Áčko ve Vrchotových Janovicích podle očekávání prohrálo, i když alespoň výsledkově to po půli vypadalo celkem nadějně. Dorost také na svého soupeře v Trhovém Štěpánově nestačil, ale čtyři vstřelené branky na hřišti soupeře rozhodně nebývaly v poslední době pravidlem. Naopak starší přípravky naplno bodovaly a obzvlášť vysoká výhra béčka příjemně překvapila. Také mladší přípravka se oproti minulému kolu zlepšila, tedy alespoň podle toho, co lze soudit ze zatím neúplných výsledků.

Vrchotovy Janovice nás zlepšeným výkonem ve druhé půli jasně předčily

Áčko v tomto kole vyrazilo na neoblíbenou půdu do Vrchotových Janovic a objektivně je třeba přiznat, že se žádné velké výsledky čekat nedaly. Janovice letos „šlapou“ a je zřejmé, že se po sestupu z okresu chtějí okamžitě vrátit zpět. Naopak naše výkony jsou dlouhodobě špatné, a tak se dal očekávat mezi oběma týmy velký herní rozdíl. Přesto jsme nečekaně i v opět velmi neúplné sestavě drželi s favoritem krok a po půli byl tak výsledek 0:0. Soupeř již během první půle (částečně kvůli zraněním) střídal a třetí střídaní si přichystal hned po přestávce. Tato střídání jeho hře velmi prospěla a druhý poločas už byl hlavně v jeho režii. Mezi 47. a 67. nám dal pět branek a bylo rozhodnuto. Hlavně dvě slepené branky v 57. minutě zápas zřejmě definitivně zlomily. Dvě branky soupeře si připsal i nejlepší dosavadní střelec III. třídy Pavel Němec. Za nás korigoval až v závěru Martin Čeljuska.
V příštím kole nás doma čeká rezerva Poříčí a to také nebude nic jednoduchého. Soupeř zatím prohrál pouze jednou a je na průběžném čtvrtém místě. Navíc na nás se Poříčí vždy dokáže namotivovat, tak jeho výkon bude ještě o něco lepší. Snad se něco podobného povede i nám a budeme tak moct oslavit první plný bodový zisk.
Komentář trenéra Martina Procházky: V neděli jsme sehráli další soutěžní utkání, tentokrát na hřišti Vrchotových Janovic. Nečekalo nás tam nic jednoduchého, protože soupeř ještě v soutěži neztratil ani bod a oproti nám hraje v opravdu dobrém rozpoložení. My jsme se naopak opět nemohli v sestavě opřít o několik důležitých hráčů a to se nakonec projevilo. Přesto jsme se soupeřem v první půli celkem drželi krok. Sice jsme museli přečkat několik těžkých situací, ale i my jsme si vytvořili několik nadějných příležitostí, které jsme ale nedokázali proměnit. Poločas tak skončil bez branek.
Ve druhé půli a po prostřídání šla kvality hry u soupeře rapidně nahoru a my nebyli schopni reagovat na hru hlavně jejich rychlých hráčů, kteří nám dělali největší problémy. První lacinou branku jsme dostali po naší hrubé chybě ve středu obrany. Tento gól soupeře hodně nabudil a během dalších deseti minut nás dorazil dalšími čtyřmi brankami. My už jsme se potom zmohli pouze na korekci skóre v samotném závěru po individuální akci Martina Čeljusky.“

Dorostenci se zápas v Trhovém Štěpánově pokusili zvrátit, ale nepodařilo se

Ačkoli se zápas v Trhovém Štěpánově dal v rámci prognóz označit jako vyrovnaný, tak průběh tomu nakonec tak úplně neodpovídal. V utkání proti sobě nastoupila mužstva, která od sebe v tabulce nebyla daleko a obě si určitě uměla představit lepší výsledky v předchozích kolech. Nakonec pravděpodobně mimo jiné rozhodlo i to, že na hřištích soupeře se nám dlouhodobě nedaří. Vždyť loni jsme za celý ročník získali venku pouhé tři body za jedinou výhru a dali jsme pouhých patnáct branek ve třinácti utkáních. Z toho se dá usoudit, že čtyři branky v zápase se Štěpánovem rozhodně nejsou naším dlouhodobým smutným standardem, ale to je poněkud slabá útěcha.
Začátek utkání ovládli domácí a po půl hodině vedli o dvě branky. Ve 37. minutě už to bylo 3:0 a z naší strany to vypadalo na velmi nepodařený zápas. Ve 40. minutě ale snížil náš Jiří Sárközi a my se dál snažili hnát do útoku. Bohužel toho soupeř využil a ve 44. minutě si opět vzal tříbrankové vedení zpět. Ani to ale nebylo do půle vše a na poločasových 4:2 korigoval ve 45. minutě Luboš Tožička.
Hned minutu po půli jsme dokonce dokázali snížit brankou Vojty Humpla na 4:3 a vypadalo to, že bychom ještě mohli s výsledkem něco udělat. Naneštěstí si jako další vzal slovo opět soupeř a v 56. minutě zvýšil na 5:3. V 60. minutě se navíc bohužel musel po druhé žluté kartě odebrat do sprch náš Adam Jára a na zvrat už jsme pak nenašli síly. Na branku Štěpánova ze 69. minuty sice ještě v 73. minutě z penalty odpověděl Jiří Sárközi, ale pak už stříleli pouze hosté. Tři branky v rozmezí 78. až 81. minuty zápas definitivně rozhodly a navíc posunuly závěrečné skóre do velmi nepřívětivé podoby 9:4.
Celkově to ale nebyl úplně špatný zápas, jak by ono konečné skóre mohlo napovídat. Škoda toho, že se nám nepodařilo zachytit začátek a hlavně toho, že když jsme se začali nadechovat k závěrečnému náporu, který určitě nemusel být beznadějný, přišla červená karta...
V příštím kole naše dorostence čeká velmi pikantní zápas. Jedná se vlastně o takové derby na druhou. Náš tým spojený z hráčů Čerčan a Poříčí se totiž utká doma s podobně spojeným týmem Nespek a Pyšel. Na jednom hřišti se tak sejdou hráči hned čtyřech sousedících mužstev. A to už stojí za vidění!

Přípravky naopak mohou víkend označit za úspěšný

Áčko starší přípravky v zápase se Senohraby dokázalo, že ho zdobí hlavně obrana a dokázalo celkem udržet na uzdě doposud druhý nejlepší útok soutěže. Zrodila se tak těsná výhra 7:6, která náš tým (i se zápasem k dobru) posunula již na čtvrté místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí Teplýšovice.
Zápas samotný jsme velmi dobře rozjeli a rychle se ujali vedení 3:0, soupeř pak ale podobně rychle výsledek otočil a my se museli do poslední chvíle o výsledek strachovat. Naštěstí závěr opět patřil nám, když poslední tři branky padly do branky soupeře.
Přestavlky/Čerčany „A“ : Senohraby 7:6
Náš tým: Daněk Dominik (B), Lux Matyáš, Mikulanda Josef, Novotný Josef, Pfeffer Daniel, Stejskal Denis, Škvor Jan, Valášek Adam a Zbrožek Antonín (K)
Branky: 3x Novotný Josef, 2x Zbrožek Antonín a Valášek Adam

Béčko měla v Neveklově čekat snažší úloha, ale přeci jen šlo o venkovní zápas a tak jsme neměli nic jistého. V každém případě se nakonec ukázalo, že náš tým je aktuálně v mnohem lepší formě a soupeře jsme rozdrtili 16:1, když soupeř snižoval až za stavu 0:13. Také pět vstřelených branek v jedné minutě (20.) se moc nevidí.
Neveklov : Přestavlky/Čerčany „B“ 1:16
Náš tým: Novák Radek (B), Kos Dominik (K), Brožík Matěj, Jan Kaprálek, Mikulandová Adéla, Micka Jaroslav, Micka Zdeněk, Šultys Jan, Vejmelka Milan
Branky: 3x Kos Dominik a Matěj Brožík, 2x Kaprálek Jan, Mikulandová Adéla, Micka Jaroslav a Micka Zdeněk, 1x Vejmelka Milan a Šultys Jan

U mladší přípravky z turnaje v Poříčí nad Sázavou opět nemáme kompletní výsledky všech zápasů (a to nemluvím o tom, že ještě neznáme ani dva výsledky z předchozího turnaje z Čerčan). Sledujte proto naše stránky, kde budeme výsledky i tabulku postupně kompletovat, podle toho, jak budou zápasy na oficiální web FAČRu doplňovány.
V každém případě i z toho mála, co víme, tak to vypadá, že se naše výkony lepší. V jediném našem zápase, ze kterého známe výsledek, jsme porazily Pyšely/Nespeky vysoko 11:2. Z ostatních výsledků je již teď zřejmé, že Benešov všem ostatním týmům uteče o parník a navíc v každém zápase vítězí hodně vysoko. My jsme sice zatím v tabulce poslední, ale je to asi hlavně kvůli tomu, že máme zatím zapsány pouze tři zápasy oproti 6 nebo 7 našich soupeřů. Nezbývá tedy, než být trpěliví a doufat, že se výsledky na FAČR webu někdy objeví. V každém případě našim nejmenším gratulujeme k výhře a děkujeme za příkladnou reprezentaci.