Takhle nějak by to mělo vypadat

Tento víkend sliboval ve všech věkových kategoriích čerčanských týmů zajímavou podívanou, ale že budeme vítězit na všech frontách, to jsme asi nečekali nikdo. Jako první nás v sobotu dopoledne navnadily starší přípravky a odpoledne následovala úspěšná „bitva“ áčka s rezervou Poříčí. V neděli pak vše dokonal dorost a mladší přípravka, která ve svém turnaji neuspěla pouze proti výrazně „odskočenému“ Benešovu. Ano, takhle by to tedy šlo…

Poříčí nedalo svou kůži zadarmo, ale nakonec kapitulovalo

Rezerva Poříčí v sobotu přijela do Čerčan s jasnou představou, že si odsud odveze tři body. Toto podcenění nám ve výsledku dost pomohlo, obzvlášť v kombinaci s následnou přemotivovaností a agresivitou soupeře v okamžiku, kdy zjistil, že nebudeme to snadné sousto, na kterém si přijel smlsnout.
Naopak my jsme se sešli v na poslední dobu poměrně solidní sestavě a náš realizační tým navíc nově podpořil asistent trenéra Jiří Drazdík, který se již v minulosti v našem klubu na trenérských pozicích objevil. Také bychom rádi poděkovali divákům, kteří se sešli v hojném počtu a náš tým vydatně podporovali.
První poločas proběhl ještě relativně v klidu, i když nervozita na soupeři byla patrná již v něm. O tom svědčí i dvě žluté karty na kontě Poříčí. Prvních 45 minut bylo ale celkem vyrovnaných a do šaten se šlo za spravedlivého výsledku 0:0.
To druhý poločas už byl jiná káva. Soupeř do druhé půle prostřídal a rozhodl se zlomit náš odpor. Z toho plynula jeho až nezdravá tvrdost v soubojích a na hřišti se začalo žlutit.
V 62. minutě se ale podařilo uspět nám, když po přihrávce Honzy Vacíka skóroval Martin Čeljuska (1:0). To sice soupeřem otřáslo, ale dokázal ještě brzy (v 66. minutě) zareagovat, když z přímého kopu srovnal na 1:1.
Poříčí se ale nechtělo smířit ani s remízou a dále se snažilo strhnout vedení na svou stranu. Bohužel se jim hra příliš nedařila a svoji snahu prezentovali navenek hlavně nečistou tvrdostí. To nakonec vyústilo v 69. minutě ve druhou žlutou kartu pro poříčského Petra Samka (první dostal již v 16. minutě zápasu) a hráli jsme tak přesilovku.
Tu mohl zužitkovat hned v 74. minutě Martin Čeljuska, ale v samostatném úniku nedokázal gólmana prostřelit. Zachránil nás tak až pokutový kop za faul na Míru Randáka v 80. minutě. Proměnil ho obvyklý exekutor Vojta Židlík a deset minut před koncem jsme se tak ujali vedení 2:1. Soupeř tuto situaci moc nedokázal rozdýchat a do konce zápasu již nasbíral pouze pár žlutých karet.
Hráči Poříčí navíc po zápase vzteky poničili i dveře v kabině hostů, přestože si za prohru mohli jen a jen sami. Jejich neoprávněná sebejistota, že nás porazí, v kombinaci s přemotivovaností v průběhu hry nás posadila do sedla a dovolila nám získat první výhru sezóny. Celkově přístupem soupeře zápas hodně připomínal loňský zápas s rezervou Nespek v okresním přeboru. Nespeky si tenkrát také mysleli, jak si na nás smlsnou, a nakonec si odvezli porážku (kterou nám tedy na konci soutěže ošklivě vrátili i s úroky). Poříčí na výhru nad námi čeká již čtyři zápasy a naposledy nás porazilo v říjnu 2016, takže budeme věřit, že nám to nespočítají podobně jako nespečtí v jarní odvetě.
V příštím kole nás čeká výlet do Drachkova, který začal sezónu třemi výhrami, ale od té doby už jen prohrává. To vyvrcholilo v minulém kole potupnou porážkou 0:10 ve Vrchotových Janovicích. Ať je to, jak chce, nemyslím, že by tento tým nemohl být v našich silách.

Dorostenci otočili prestižní zápas proti týmu Nespek a Pyšel

V neděli se společný tým Čerčan a Poříčí utkal před výbornou diváckou kulisou s protivníkem z Nespek a Pyšel. Ještě loni by to byl zápas s jednoznačnou prognózou, protože Nespeky byly velmi silné a samostatný čerčanský tým výrazně slabší. Tentokrát ale bylo vše jinak a favoritem jsme byli my. Nejenže spojením s Poříčím významně stoupla síla našeho, teď již spojeného, týmu, ale také Nespeky své mužstvo výrazně omladily a své zkušenosti tedy teprve sbírají.
Stejně jako den předtím áčko, tak i dorostenci první poločas se svým soupeřem odehráli smírně. Rozdíl byl v tom, že tady to bylo po půli 1:1 a hlavně první branku vstřelil soupeř, a to nedlouho před poločasem ve 37. minutě (0:1). Přesto jsme do přestávky ještě zvládli zabojovat a ve 40. minutě Ivan Horčička vyrovnal (1:1).
Druhý poločas už tak vyrovnaný nebyl a výsledkem naší aktivní hry byla branka Matěje Purkarda ze 75. minuty. Přes veškerou snahu o zvrat se soupeři povedlo pouze otevřít vlastní obranu a v 84. (Lukáš Samko) a 87. minutě (Vojta Humpl) znovu inkasovat. Výsledek 4:1 je pro našeho nespeckého soupeře možná až příliš krutý, ale jinak tři body zůstaly „doma“ spravedlivě.
V příštím kole pojedou naši dorostenci do Maršovic, kde se utkají s domácím týmem spojeným s Neveklovem. Náš soupeř se zatím v sezóně dost trápí a v tabulce se tak nachází až za námi. Myslím, že stejně jako áčko, má i dorost nadcházející víkend poměrně velkou šanci na body.

Starší přípravky se rozstřílely

Áčko starších přípravek tuto sobotu vyrazilo do Úročnice a jejich jasným úkolem bylo vzhledem ke kvalitě soupeře vítězství. To se povedlo měrou vrchovatou a z tréninkového centra Benešova si odvážíme tři body za vítězství 16:0 po poločase 6:0. Nejlepším našim střelcem byl s pěti brankami Josef Novotný.
Úročnice Benešov : Přestavlky/Čerčany „A“ 0:16
Naše sestava: Daněk Dominik (B), Lux Matyáš, Mikulanda Josef, Novotný Josef, Pfeffer Daniel, Stejskal Denis, Škvor Jan, Valášek Adam, Zbrožek Antonín (K)
Naše branky: 5x Novotný Josef, 4x Mikulanda Josef a Zbrožek Antonín, 2x Škvor Jan a 1x Pfeffer Daniel

Rezerva starších přípravek vyrazila do Netvořic a stejně jako áčko měla, vzhledem ke kvalitě svého soupeře, přivézt tři body. Stejně jako v případě áčka se i v tomto zápase povedlo vyhrát vysokým rozdílem (1:13). Soupeř s námi sice z počátku držel krok, když dokázal na naše tři rychlé branky ještě odpovědět a ve 14. minutě snížit na 1:3, pak už jsme se ale začali prosazovat jen my a skóre jsme navýšili hlavně v závěru zápasu, když už soupeři došly síly.
Netvořice : Přestavlky/Čerčany „B“ 1:13
Naše sestava: Novák Radek (B), Kos Dominik (K), Brožík Matěj, Jan Kaprálek, Mikulandová Adéla, Vejmelka Milan, Micka Jaroslav, Micka Zdeněk, Šultys Jan, Reichel František, György Samuel
Naše branky: 5x Kos Dominik, 4x Vejmelka Milan, 2x Brožík Matěj, 1x Mikulandová Adéla a Micka Jaroslav

Mladší přípravka opět předvedla skvělý výkon

Přestože opět nejsou v oficiálním systému FAČR uvedeny všechny výsledky, tak podle neoficiálních informací se našim nejmenším opět velmi dařilo a ze čtyř zápasů si na turnaji v Pyšelích připsali tři výhry. Ztrátu utrpěli pouze s Benešovem, který je ale i přesto, že jsme ho na minulém turnaji porazili, výkonnostně zatím někde trošku jinde.
V celkové tabulce soutěže, kde máme zanesenu oproti našim soupeřům zatím pouze polovinu zápasů, jsme se dokázali posunout již na třetí místo. A jsem přesvědčen, že až budou výsledky kompletní, posuneme se i před doposud druhé Zaječice.