Slavoj Čerčany

Příští zápas

TJ Slavoj Čerčany vs TJ Úročnice Benešov

Datum a čas konání: 21.3.2020 15:00
Místo: Čerčany

Potvrdíme v Drachkově výhru nad Poříčím?

Potvrdíme v Drachkově výhru nad Poříčím?

Áčko i dorost o víkendu čekají zápasy, které by mohly, respektive měly, být v našich silách. U áčka je to spíš o tom, že pokud se chce zvednout ze dna, tak musí bodovat i na půdě týmů, které jsou v tabulce o něco málo nad nimi. Pokud ale předvedeme bojovnost jako v minulém zápase, nemuselo by to být neřešitelné. Dorost naopak má alespoň bod téměř za povinnost, protože jejich nadcházející soupeř patří v soutěži k nejhorším. U přípravek je to vše trochu komplikovanější a více se dozvíte v jejich odstavci.

Pokud nás začne porážet i Drachkov, tak to bude na pováženou

V sobotu od 16 hodin se v Drachkově utkáme s domácím týmem, který nepatří zrovna k našim častým soupeřům. Důvodů, proč tomu tak je, je víc. Zaprvé se Drachkov v posledních desetiletích pohybuje hlavně ve IV. třídě a zadruhé poměrně často střídá skupiny A a B, a tím se nám také trochu vyhýbá. Historicky je na tom Drachkov o dost hůř jak my, protože jeho domovem je primárně čtvrtá třída. Ne, že bychom se tam také v posledních letech neobjevili, ale přeci jen je to u nás podobná výjimka jako u Drachkova třída třetí. Našemu soupeři se totiž do trojky povedlo postupit teprve loni, a to po dlouhých deseti letech. Mezitím se ve čtyřce několikrát umístil na druhém (pro něj bohužel) nepostupovém místě, ale několikrát také skončil úplně na chvostu čtyřky, odkud ani nejde sestoupit. Naše poslední vzájemná utkání byla odehrána v sezóně 2014/15 ve IV. třídě a obě jsme vyhráli. V Drachkově 4:1 a doma 5:2. Předchozí vzájemné zápasy se datují až do sezóny 2006/07, kdy jsme ve třetí třídě opět dvakrát vyhráli (5:0 a 3:1). Poslední výhra Drachkova nad čerčanskou Slavojí se tak udála až před 13 a půl lety, kdy jsme ve trojce doma padli 0:2 (6. 5. 2006) a předtím venku dokonce 0:3 (1. 10. 2005).
Celkově se tedy dá říct, že historicky vzato, by nám Drachkov neměl dělat problémy. To už ale úplně nepotvrzuje realita letošního ročníku, protože my jsme se 4 body dvanáctí a náš soupeř s devíti osmý. Naštěstí to ale vypadá, že Drachkovu dochází dech a my se naopak (snad) zvedáme. Náš soupeř totiž vyhrál první tři utkání ročníku, ale pak pro změnu třikrát padl. Nejdříve 0:4 v Úročnici, pak doma nezvládl zápas s Ostředkem (1:2) a v minulém kole dokonce utrpěl debakl 0:10 ve Vrchotových Janovicích. Ani celkové skóre 7:19 nedělá našemu soupeři moc parádu, protože i když má o pět bodů víc jak my, tak z pohledu skóre je na tom hůř. Ale pozor, doma hraje Drachkov o dost lépe než venku a naopak my jsme na hřištích soupeřů v soutěži nejhorší (0 bodů, skóre 6:14).
V každém případě si ale nemyslím, že by tento zápas nebyl „hratelný“, a pokud to s nějakým budoucím posunem tabulkou myslíme vážně, měli bychom alespoň bodovat, když ne vyhrát. Pokud budete chtít náš tým v sobotu na soupeřově hřišti podpořit, připravte si na dvacetikilometrovou cestu 20 až 25 minut. Cesta není složitá. Pojedete po „trojce“ kolem Benešova a Bystřice a za Bystřicí odbočíte doprava směrem na Petrovice a Drachkov. Pak už je to jen kousek. Hřiště v Drachkově uvidíte ještě před obcí po levé straně. Nemůžete to minout.

Dorost je tentokrát mírným favoritem a to nebývá často k vidění

Dorostenci odehrají své nadcházející utkání proti týmu Maršovice/Neveklov v Maršovicích netradičně již v sobotu od 10:15. Soupeři se v letošním ročníku nedaří a z pěti zápasů jen jednou vyhrál, když dokázal vyhrát na půdě Ostředku/Sázavy. Doma tedy ještě nebodoval. Navíc se střelecky poměrně trápí, když v pěti zápasech skóroval pouze sedmkrát a inkasoval 25 branek. My máme o jednu výhru víc a i skóre o poznání lepší. Bohužel venku jsme na tom ale bledě, a tak se utkají dva týmy, které v daném prostředí (doma/venku) ještě nebodovaly. Přesto si ale myslím, že bychom si tento zápas neměli nechat utéct a body přivézt.
Pokud se vydáte do Maršovic náš tým podpořit, cesta dlouhá 25 km vám potrvá zhruba půl hodiny. Maršovice leží nedaleko Drachkova, kde bude hrát odpoledne áčko, a tak i cesta je podobná. Doprava odbočíte ale už u Bystřice a pak pojedete ještě zhruba 9 km přes Nesvačily až do Maršovic. Na hřiště se dostanete tak, že po příjezdu do Maršovic zahnete hned zkraje obce u kapličky ostře doleva a po pár stech metrech uvidíte hřiště vlevo před sebou.

Přípravka má teď termíny zápasů trochu rozházené

Starší přípravky aktuálně dohrávají odložené první kolo. Béčko si svůj zápas odehraje dnes (výsledek vám přineseme po víkendu společně se všemi dalšími zápasy). Utká se se zatím neporaženými Teplýšovicemi, a tak by bodový zisk byl spíš překvapením. Navíc při utkáních uprostřed týdne je vždy otázka, jak se podaří týmy poskládat. A co si budeme povídat, domácí to v tomto směru mají vždy jednodušší.
Áčko starší přípravky si své „první“ kolo odehraje také v týdnu, ale až ve čtvrtek 10. října doma v Přestavlkách proti týmu Neveklova. Tady bychom měli mít roli výrazně snazší, protože Neveklov zatím z pěti zápasů vyhrál jen jednou a má skóre 17:60. My jsme naopak na třetím místě tabulky s dvanácti body a skóre 37:11. Z toho plyne, že výhra je téměř povinností.
Tento víkend pro změnu hraje pouze áčko, protože béčko má volný los. Áčko přivítá v sobotu od 10:15 v Přestavlkách Soběhrdy, a to rozhodně nebude podobný outsider jako Neveklov. Soběhrdy mají stejně bodů jako my, ale odehrály o jeden zápas víc. Jediný další rozdíl je pak v tom, že máme o něco lepší obranu a méně inkasujeme. V každém případě je tento zápas celkem otevřený a vyhrát mohou oba týmy.
Mladší přípravka má tento víkend volno a další turnaj ji čeká až 12. října v Benešově. Dobrá zpráva ale je, že už se ve FAČR systému začínají pomalu objevovat její chybějící zápasy, a tak snad brzy budeme mít kompletní informace o tom, jak si vedeme. Vzhledem k tomu, že to ale ještě vše není všechno, tak si hodnocení nechám na někdy příště. V každém případě ale asi neprozradím nic tajného, když řeknu, že se našim nejmenším daří nadmíru dobře a je potřeba jim poděkovat za skvělou reprezentaci. Pokud byste přeci jen chtěli vědět, jak to průběžně vypadá, tak v tabulce na našich stránkách jsou všechny dostupné výsledky již doplněny.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Krhanice
TJ Slavoj Čerčany
4:2
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Sokol Vrchotovy.. 13 60:18 32
2. SK Pyšely 13 52:20 27
3. SK Chocerady 13 34:32 25
4. SK Posázavan Poříčí.. 13 42:34 23
5. TJ Sokol Krhanice 13 48:32 21
6. TJ Sokol Ostředek 13 35:31 19
7. TJ Sokol Jírovice 13 35:38 19
8. TJ Úročnice Benešov 13 27:28 18
9. TJ Sokol Lešany 13 42:35 17
10. FK Soběhrdy 13 37:36 17
11. TJ Slavoj Čerčany 13 33:40 13
12. TJ Sokol Teplýšovice B 13 26:42 13
13. TJ Sokol Drachkov 13 17:56 12
14. SK Votice B 13 19:65 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

11 gólů

Martin Čeljuska

6 gólů

Vojtěch Židlík

2 góly

Filip Voldřich

Nejbližší narozeniny

26.03.2020 Jan Vacík (23)
31.03.2020 Petr Burcev (47)
31.03.2020 Zdeněk Modálek (32)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 33675
Posledních 30 dnů: 338 | Posledních 7 dnů: 89 | Poslední den: 10

© 2020 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne