Slavoj Čerčany

Příští zápas

TJ Slavoj Čerčany vs TJ Úročnice Benešov

Datum a čas konání: 21.3.2020 15:00
Místo: Čerčany

Derby s Pyšely slibuje bitvu se vším všudy

Derby s Pyšely slibuje bitvu se vším všudy

Tato sobota slibuje na čerčanském fotbalovém hřišti velmi zajímavou podívanou. Po dvou letech se u nás opět představí tým z nedalekých Pyšel a poslední zápasy ukázaly, že v těchto vzájemných kláních oba týmy zrovna nedostatkem motivace a zápalu netrpí. Samozřejmě se ale můžete přijít podívat i v neděli na dorostence proti rezervě Týnce anebo v sobotu vyrazit podpořit přípravky na jejich cestách.

V sobotu nás nečeká jen tak ledajaký zápas

Chtělo by se říct, že nás v sobotu od 15:30 čeká na domácím hřišti tradiční derby s nedalekými Pyšely. Ono se ale vlastně o nějaký tradiční a pravidelný zápas tak úplně nejedná, i když společného toho mají oba týmy mnoho. Za poslední roky jsme totiž sehráli pouze čtyři vzájemné zápasy, a to až v posledních sezónách. Důvod je jednoduchý. Pyšely po roce 1989 začaly i vzhledem ke svému sponzorskému finančnímu zázemí rychle stoupat a ze třetí třídy se postupně posunuly až „mimo náš dosah“ do Krajského přeboru. Určitý čas byly také naše kluby hráčsky propojeny a Čerčany byly de facto spojeny s béčkem Pyšel. První tým Pyšel se ale nakonec v roce 1999 přesunul do Benešova, kde se z něj stal SK Benešov, který tam nahradil Švarcův zkrachovalý FK Benešov. Z pyšelského béčka se tak rázem stalo áčko, které se pak logicky vrátilo z Čerčan zpět do Pyšel a v dalších letech hrálo jako FK Pyšely střídavě I.B nebo I.A třídu až do ročníku 2009/10. Pak se historie trochu opakovala a z pyšelského týmu se stal opět Benešov (i když tentokrát jen rezerva). V Pyšelích tedy v roce 2010 narychlo vznikl nový fotbalový oddíl (současný SK), který ale musel začít až ode dna čtvrté třídy. Během sezóny sice postoupil do trojky, ale přesně tou dobou jsme pro změnu zase my sestoupili o patro níž do IV. třídy. A tak jsme se opět minuli…
…první vzájemné utkání po desítkách let se tedy odehrálo až zhruba před třemi lety (17. 9. 2016). Hrálo se na našem hřišti a soupeře jsme porazili jasně 4:2 (za nás, 2x Martin Čeljuska, 1x Jan Hofinger a Libor Topič). Na jaře (15. 4. 2017) té samé sezóny se naopak na hřišti soupeře urodila prozatím poslední výhra Pyšel. Prohráli jsme tam tenkrát vysoko 1:4 (za nás Martin Pánek).
Zápasy poslední společné sezóny 2017/18 (před naším postupem do okresu) máme všichni ještě v živé paměti. Nejdříve jsme doma po výborném výkonu zvítězili opět 4:2 (naše branky: Roman Neuberg, Vojtěch Židlík, Filip Voldřich a Patrik Řezníček) a poté jsme na jaře svedli těžkou bitvu na hřišti soupeře, která musela bolet snad každého, kdo do zápasu zasáhl. Tento zápas vítěze nepoznal a skončil 2:2 (za nás: Libor Topič a Jan Hofinger).
Pyšely v minulém kole sehrály velice těžký zápas v Poříčí, kde se jim podařilo uhrát bod za remízu 3:3 gólem v nastavení. Nutno dodat, že zápas to, alespoň co mohu posoudit, byl (primárně ze strany Pyšel) velice tvrdý a přinesl několik zranění (na straně Poříčí) a nespočet konfliktních situací. Budeme věřit, že do našeho vzájemného zápasu si naši soupeři přenesou jen to pozitivnější, a že se tentokrát oba týmy vyvarují červených karet, které se posledním dvěma vzájemným utkáním nevyhnuly.
Náš tým jde do nadcházejícího utkání v pozitivním rozpoložení po dvou výhrách v řadě (což už se nám hodně dlouho nepoštěstilo). Samozřejmě ale tentokrát půjde o zcela jiný zápas, protože Pyšely jsou výkonnostně někde jinde než třeba Drachkov, a také zápas bude mít zcela jiné tempo a nasazení. Ačkoli máme z posledních let lepší vzájemné zápasy, tak do nadcházejícího utkání rozhodně i přes naše zlepšené výkony v posledních kolech nejdeme jako favorité. Pyšely jsou na 2. místě tabulky se 13 body a mají neproduktivnější útok soutěže a druhou nejlepší obranu. My jsme jedenáctí se 7 body s pasivním skóre 14:21. To je asi víc než výstižné shrnutí.
Přesto si ale myslím, že toto utkání se těmito čísly nedá měřit. Bude to, spíš než nějaký souboj techniků, boj o každý centimetr a žádný hráč obou týmů si nedovolí vypustit ani vteřinu zápasu. Derby tohoto druhu prostě reálného favorita nemívá a pokud bude náboj našich vzájemných zápasů gradovat tak jako doposud, tak se máme na co těšit. Určitě se přijďte také podívat a podpořit náš tým. Něco mi říká, že nebudete litovat (třeba opět vyhrajeme 4:2). A my budeme za vaši podporu v každém případě rádi.

Dorostenci přivítají Týnec, kterému se minulé kolo příliš nevydařilo

Spojený dorostenecký tým Čerčan a Poříčí přivítá na domácím čerčanském hřišti „Za vodou“ dorosteneckou rezervu Týnce nad Sázavou. My jsme v minulém kole svůj zápas neodehráli (v Maršovicích bylo nezpůsobilé hřiště) a soupeři se vůbec nepovedl, protože prohrál s doposud nebodujícím týmem Nespeky/Pyšely 4:5. Těžko říct, na kom se tyto skutečnosti více podepíší, ale mírným favoritem by i přes nevýhodu venkovního hřiště měl být Týnec. Na druhou stranu ale, pokud chceme hrát v soutěži nějaké „lepší housle“, měl by tento soupeř být k poražení.
Pokud budete chtít tento zápas navštívit, přijďte se podívat v neděli od 10:15, budeme za vaši podporu rádi.

Přípravka se čtvrtečním bonusem

Všechna družstva našich přípravek zatím v letošním ročníku podávají až nečekaně kvalitní výkony. Na to se pokusí obě věkové kategorie našich nejmenších navázat i v tomto týdnu.
Jako první se nám představí (již ve čtvrtek od 17 hodin na domácím přestavlckém hřišti) první tým starších přípravek, který přivítá v letošním roce zatím nepříliš přesvědčivý Neveklov. Ten se krčí v tabulce na třetím místě od konce s pouhými třemi body. Naše áčko bude tedy mít v tomto zápase velkou šanci potvrdit svoji dosavadní neporazitelnost, osamostatnit se na druhé pozici a stáhnout zas nějaký ten bodík na první Benešov.
O víkendu se oba týmy starších přípravek představí na hřištích soupeřů. Jako první se rozehraje zápas našeho áčka v Týnci nad Sázavou (sobota 9:15). I tento soupeř by pro naše áčko neměl být neřešitelný, i když tu určitě poměrně velký rozdíl proti čtvrtečnímu Neveklovu bude. Týnec je na tom letos zatím podobně jako naše béčko a drží se solidními výkony v klidném středu tabulky. I tak ale věřím, že náš tým si domů tři body přiveze a pomůže tak béčku se od Týnce odpoutat.
Béčko starších přípravek se také v sobotu, ale od 10:15, představí v Choceradech. Chocerady, i když jsou v tabulce až za naší rezervou, by i vzhledem k domácímu prostředí měly být našim hráčům vyrovnaným soupeřem a dá se tak čekat poměrně napínavý zápas, ve kterém zvítězí ten aktuálně šťastnější. Tak držíme našim hráčům palce, ať se zadaří právě jim!

Mladší přípravka má po týdnu volna opět před sebou sobotní turnaj. Tentokrát se hraje na půdě lídra soutěže Benešova a naši nejmenší zde budou potvrzovat zatím skvělou formu z posledních týdnů, která je vynesla (navzdory nekompletním oficiálním výsledkům našeho týmu) už na druhé místo tabulky. Hned jak budou výsledky kompletní, tak vám přinesu nějakou souhrnnou zprávu o jejich zápasech a výsledcích.
Pro tento víkend tedy budeme věřit, že se turnaj v Benešově vydaří a naši nejmenší se znovu budou vracet domů nadšení. Tak držíme pěsti!

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Krhanice
TJ Slavoj Čerčany
4:2
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Sokol Vrchotovy.. 13 60:18 32
2. SK Pyšely 13 52:20 27
3. SK Chocerady 13 34:32 25
4. SK Posázavan Poříčí.. 13 42:34 23
5. TJ Sokol Krhanice 13 48:32 21
6. TJ Sokol Ostředek 13 35:31 19
7. TJ Sokol Jírovice 13 35:38 19
8. TJ Úročnice Benešov 13 27:28 18
9. TJ Sokol Lešany 13 42:35 17
10. FK Soběhrdy 13 37:36 17
11. TJ Slavoj Čerčany 13 33:40 13
12. TJ Sokol Teplýšovice B 13 26:42 13
13. TJ Sokol Drachkov 13 17:56 12
14. SK Votice B 13 19:65 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

11 gólů

Martin Čeljuska

6 gólů

Vojtěch Židlík

2 góly

Filip Voldřich

Nejbližší narozeniny

26.03.2020 Jan Vacík (23)
31.03.2020 Petr Burcev (47)
31.03.2020 Zdeněk Modálek (32)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 33675
Posledních 30 dnů: 338 | Posledních 7 dnů: 89 | Poslední den: 10

© 2020 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne