Blackout ve druhé půli nás stál slibně rozehraný zápas

V sobotu jsme sehráli domácí utkání proti aktuálně druhému týmu tabulky Pyšelům. Ačkoli výsledek vypadá poměrně beznadějně, tak zápas tak po většinu svého průběhu nevypadal a první poločas jsme dokonce vyhráli. O všechny body jsme nakonec přišli až kvůli strašidelnému výpadku v polovině druhého poločasu... Dorostenci tento víkend opět nehráli, ale tentokrát to máme aspoň za kontumační tři body, protože soupeř z Týnce nedorazil. A přípravky pokračují ve skvělém tažení soutěží a tento víkend neprohrály ani jeden ze svých zápasů.

I když jsme prohráli, nebyl to špatný zápas

V sobotu na naše hřiště přijel soupeř z Pyšel, který zatím patří k tomu lepšímu z naší soutěže a dá se říct, že ho o postup pravděpodobně připraví jen to, že se v soutěži objevily jasně dominující Vrchotovy Janovice. Sobotní utkání se hrálo za krásného v podstatě letního počasí, které k nám na hřiště přilákalo rekordní návštěvu tohoto kola. Do zápasu jsme sice vstupovali jako outsider, ale přesto jsme mohli věřit, že nebudeme úplně za kašpárky, protože naše výkony se postupně zvedají a hlavně se na naši hru dá už i sem tam koukat. Novou šťávu našemu týmu dodal i nový trenér pan Drazdík, který bude v budoucnu společně s dosavadním trenérem Martinem Procházkou (který na tomto utkání chyběl kvůli nemoci) tvořit trenérský tandem.

První půle začala nešťastně, ale pak jsme si ji ukradli pro sebe
Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale přesto jsme brzy (v 5. minutě) prohrávali. Důvodem byl přímý kop z hranice vápna, který pyšelský Šimeček krásně zakroutil tak, že náš brankář Luboš Říha jen poklekl opačným směrem než šel míč. Kopnuto to bylo krásně, ale reakce gólmana úplně ideální také nebyla (0:1).
I přes obdrženou branku jsme dál hráli rovnocenou partii a náš výkon se s přibývajícími minutami stále zlepšoval. V 10. minutě měl ze hry ještě o něco víc soupeř, ale přes krátkou pasáž, kdy se hra srovnala, ale zároveň ubylo šancí na obou stranách, jsme se propracovali až zhruba k 15. minutě, kdy už jsme byli jasně lepší my a chvílemi jsme Pyšely slušně mačkali. To se nakonec projevilo v 18. minutě, kdy se Sváťa Řezníček s Martinem Čeljuskou na několikrát marně pokusili projit z levého křídla do pokutového území soupeře, což nakonec vyústilo v povedenou Martinovu přihrávku za velké vápno na volného Jakuba Charváta. Ten využil toho, že nebyl bráněn, zpoza vápna napřáhl a krásná táhlá střela zapadla za vzdálenější tyč těsně pod břevnem (1:1). Bylo srovnáno a Kuba tím jen korunoval svůj skvělý výkon, který pokračoval hlavně po celý první poločas. Své defenzivní povinnosti si plnil s naprostým přehledem a místo odkopů soupeřům míče nečekaně zkušeně odebíral. Nevybavím si, že by přes něj v první půli někdo prošel. A branka byla z jeho strany jen třešničkou na dortu.

Před poločasem nás podržel Luboš Říha a Patrik tak mohl strhnout vedení na naši stranu
V následujících minutách jsme se snažili využít toho, že soupeř po obdržené brance trochu vypadl z role a dál jsme tlačili. Pod dojmem krásné Kubovy branky jsme se snažili hlavně střílet z dálky, ale žádná další povedená rána nepřišla. Naopak se málem ujala akce po hezké přihrávce Martina Čeljusky, který na malém vápně našel Míru Randáka, jenž ale zblízka střílel do nohou gólmana. Pravda, měl to hodně zblízka, ale tohle se prostě musí dávat!
Pět minut po vstřelené brance patřilo jasně nám, ale bohužel jsme nedokázali skóre otočit na naši stranu, a tak přišel ke slovu i soupeř. Mezi 25. a 35. minutou se sice hrálo na obě strany, ale soupeřovy střely byly o dost nebezpečnější. Minimálně třikrát nás Luboš zachránil od pohromy velmi povedenými zákroky a tím jednoznačně odčinil své zaváhání při naší obdržené brance.
Ve 39. minutě se do své první velké šance dostal Patrik Řezníček, který po přihrávce od svého bratra Sváti z otočky střílel těsně vedle šibenice. O pět minut později si ale vše vynahradil, když se po „uličce“ od Vojty Židlíka zjevil zcela sám před gólmanem Pyšel. Měl čas si vybrat, kam bude střílet a úspěšně zakončil (2:1). Gól do šatny jako vyšitý.

Druhý poločas nejdřív nenaznačoval žádnou změnu v obrazu hry
Prvních deset minut druhé půle dokonce znovu patřilo nám a Pyšely vypadaly nějak zpomalené a zakřiknuté. Bohužel jsme opět nedokázali této situace využít, a to ani když šel Martin Čeljuska sám na gólmana. Jeho střela dopadla podobně jak ta Míry Randáka v prví půli. Opět velká škoda.

Po 60. minutě se to celé zbortilo
V 62. minutě jsme poprvé střídali a unaveného Patrika Řezníčka, který po svém zranění stále nemá síly na cely zápas (ale tentokrát byl ve své hodince hodně vidět a šlo o jeden z jeho nejlepších výkonů za poslední měsíce) nahradil další navrátilec po zranění, Filip Voldřich.
Následující minuty už ale bohužel nebyly tak jasně v naší režii a hra se celkem srovnala. Šance měly sice oba týmy, ale gólovky to zrovna nebyly. Navíc nám stále od úvodu utkání skvěle fungovala mladá obrana, která přes svůj věkový průměr kolem 20ti let hrála víc než zkušeně. V 65. minutě ale přišel roh soupeře na naše malé vápno, kde by měl kralovat gólman. Ten se ale bohužel k míči nedostal včas a na hlavu soupeře už neměl šanci reagovat (2:2).
Tato branka se, i když šlo teprve o vyrovnání, ukázala jako zlomová. Naši obranu, právě možná i vzhledem k jejím menším zkušenostem, dočasně „paralizovala“ a o 4 minuty později přišel další gól soupeře. A byl hodně smolný. Střela z úhlu mířila na gólmana, který ale očekával přihrávku na volného útočníka v malém vápně, jenž byl ale v ofsajdu. Přesto Luboš udělal pohyb směrem k němu a střela mu propadla do brány. Tohle se opět dalo chytit. Ale také pískat. A mávat... Nestalo se ale bohužel ani jedno z toho (2:3).
O minutu později už téměr neexistující defenziva propustila další laciný útok a osamocený útočník neměl problém Luboše obstřelit (2:4). Jak byla obrana ještě před deseti minutami skvělá, tak teď se úpně zbortila. Na nějakých deset minut úplně přestala existovat.
A tak to ještě nebylo vše. O další 4 minuty později (v 74. minutě) jsme inkasovali ještě jednou. Střela z přímého kopu šla do zdi, která ji ale odrazila jen na nohu osamoceného hráče soupeře. Ten si zkoprnělou zeď obešel a opět neměl problém překonat bezmocného Luboše (2:5). Od vyrovnání uběhlo devět minut a my nejenže nevedli, ale o tři branky jsme prohrávali. Opravdu „desetiminutovka snů“.

Konec zápasu už se vlastně jen dohrával
Po této smršti už malinko zvolnily i Pyšely. Byly sice i dál o něco lepší, ale už to tolik nebilo do očí jako v předchozích deseti minutách. V každém případě to z naší strany na nějaký obrat nevypadalo, i když se sem tam nějaké naše šance ještě vyskytly. Například šanci Sváti Řezníčka těsně zastavil praporek čárového, ale jinak to byla hodně povedená akce. Nijak zvlášť s naším výkonem nezahýbala ani další dvě střídání, kdy Míru Randáka nahradil Tomáš Rada a pak ještě Honzu Vacíka Míra Hložek. Ten byl sice v posledních minutách celkem vidět, ale postrádalo to větší podporu od již hlavně psychicky unaveného zbytku týmu.
A tak to vypadalo, že si budeme muset kalich hořkosti vypít až do dna, protože v 80. minutě za soupeře zvýšil po rohu hlavičkou do vlastní sítě Tomáš Rada. Byl to takový topičovský gól. Je vidět, že kluci jsou pilnými žáky svých mistrů (2:6).
I když už to bylo vlastně jedno, tak se ještě dvě minuty před koncem povedlo snížit, když aktivně napadající Martin Čeljuska vystihl rozehrávku gólmana Pyšel a lobem mu vrátil míč do sítě (3:6).

Rozhodly zkušenosti soupeře a naše individuální chyby
Celkově byl sobotní zápas hodně jiný, než jsem očekával, že bude. Čekal jsem drsnou bitvu plnou tvrdých zákroků na hranici únosnosti a málo branek. Ne že by zápas nebyl tvrdý, ale bylo to mnohem méně záludné než poslední vzájemný zápas v Pyšelích a celé utkání se vlastně neslo až nečekaně v duchu fair play. Zápas nakonec rozhodla šílená desetiminutovka v druhé půli, která jasně odhalila, že zkušenost naší obrany není ještě taková, aby dokázala „vyhrát zápas“. Navíc i přes hodně skvělých zákroků se znovu nevyvaroval chyb ani Luboš Říha v bráně a také některé neproměněné jasné šance nás musely mrzet. V každém případě byl ale náš výkon poměrně sympatický a i soupeř slovy svého trenéra uznal, že tentokrát vyhrál ten šťastnějí tým. A já bych dodal, že i zkušenější. Pokud ale budeme pokračovat v podobném duchu i dál, tak věřím, že se zvednou i naše výsledky, protože hra už nahoru v posledních zápasech šla. Pyšely byly ale aktuálně příliš silný soupeř a své body si pohlídaly.
V příštím kole pojedeme do Chocerad a věřím, že pokud předvedeme výkon jako dnes, tak by to bez bodu být nemělo. Zápas
s Chocerady, které máme v tabulce na dostřel, bude navíc velmi pikantní pro našeho nového trenéra Jiřího Drazdíka, jehož je to „mateřský klub“. Tak snad se mu podaří na ně vymyslet nějakou taktiku, která bude fungovat.
Když jsme ještě u té tabulky. Tak toto kolo pro nás opět nebylo příliš přívětivé, protože naši soupeři ze spodu tabulky vesměs bodovaly a my se tak propadli až na předposlední místo. Obzvlášť vysoká výhra rezervy Teplýšovic nad béčkem Poříčí zavání téměř „senzací“, ale podobné výsledky se prostě občas stávají, i když většinou až koncem soutěže. Budeme se tedy muset zvednout sami a své místo ve vyšších patrech tabulky si vybojovat bez ohledu na ostatní. Věřím, že jsme nastoupili správnou cestu.

Dorostenci už druhý víkend po sobě nehráli

Dorost jsme tento víkend již podruhé v akci vidět nemohli. Minulý týden to ještě soupeř z Maršovic, který evidentně neměl dost hráčů, uhrál na neregulérní hřiště, které ale bylo úplně normální (také to byl jediný odložený zápas víkendu), a tak se bude hrát v náhradním termínu. Tentokrát ale rezerva Týnce měla přijet k nám, kde je hřiště ve výborném stavu, a tak se neměla na co vymlouvat. Přestože mohli dorazit v osmi, což se může, a my sami s tím máme bohaté zkušenosti, tak nedorazili a vysloužili si tak kontumaci 0:3 (která teprve bude oficiálně potvrzena).
V příštím kole už snad hrát budeme a vyrážíme na půdu Bystřice. Nadcházející soupeř také není zrovna v ideální formě a má pouze o bod více než my (my máme ale zápas k dobru). Nemyslím, že by to musel být protivník nad naše síly. Tak se nechme překvapit.

Přípravky jedou a drtí jednoho soupeře za druhým

Starší přípravky v posledních kolech body neztácejí a porážejí i silné protivníky. Ani tento týden nebyl výjimkou. První tým si připsal dokonce dvě výhry a rezerva jednu.

Své první utkání tohoto týdne sehrál první tým starší přípravky ve čtvrtek jako dohrávku prvního kola. Svého soupeře z Neveklova doma deklasoval 12:1. Neveklov ale nebyl ze soupeřů, který byl měl náš tým, který se aktuálně pevně usadil na druhém místě tabulky za stejně bezchybnými Teplýšovicemi (které hráli a také vyhráli o jeden zápas víc než my), ohrozit. To se také potvrdilo a soupeři jsme dovolili skórovat až ve druhé půli za stavu 5:0. Žádné drama se tedy nekonalo.
Přestavlky/Čerčany : Neveklov 12:1 (4:0)
Naše sestava: Daněk Dominik (B), Lux Matyáš, Mikulanda Josef, Novotný Josef, Pfeffer Daniel, Stejskal Denis, Škvor Jan, Valášek Adam, Zbrožek Antonín (K)
Naše branky: 3x Novotný Josef, 2x Pfeffer Daniel a Škvor Jan, 1x Valášek Adam, Lux Matyáš, Mikulanda Josef, Zbrožek Antonín a Stejskal Denis

Druhý zápas si áčko zahrálo o víkendu v Týnci. A opět z toho byla jasná výhra. Hned v úvodu jsme šli do vedení, které jsme již do konce zápasu nepustili. Znovu se potvrdilo, že náš tým se může chlubit nejlepší obranou v celé soutěži a střelecky se utkání nadmíru dobře vydařilo Matyášovi Luxovi, který vstřelil sedm branek a ani čtyři branky Josefa Novotného nejsou vůbec málo.
Týnec nad Sázavou : Přestavlky/Čerčany 4:13 (2:5)
Naše branky: 7x Lux Matyáš, 4x Novotný Josef, 2x Zbrožek Antonín

Rezerva starší přípravky tento týden hrála pouze o víkendu a vyrazila na půdu Chocerad. Ani Chocerady nepatří v soutěži k lídrům, a tak se našemu béčku naskytla příležitost si upevnit své místo v tabulce. To se nakonec podařilo a jsme tak na sedmém místě, když za námi už se začíná tvořit určitá mezera. Béčko se áčkem nenechalo nijak zahanbit a soupeře na jeho půdě porazilo také vysoko, konkrétně 11:4. O svém vítězství jsme rozhodli již v první půli, kterou jsme vyhráli bez obdržené branky 7:0. V utkání jsme si také připsali hned tři hattricky.
Chocerady : Přestavlky/Čerčany „B“ 4:11 (0:7)
Naše sestava: Novák Radek (B), Kos Dominik (K), Kaprálek Jan, Mikulandová Adéla, Daněk Dominik, Micka Jaroslav, Micka Zdeněk, Šultys Jan
Naše branky: 3x Kaprálek Jan, Šultys Jan, Daněk Dominik a 2x Mikuladová Adéla

Mladší přípravka se také „pochlapila“
Přestože soutěže mladších přípravek stále trpí tím, že jejich zápasy jsou ve FAČR systému nekompletní a jsou doplňovány dost nahodile, tak podle zpráv „z bojiště“ jsme turnaj v Benešově odehráli bez prohry! Již podruhé se nám podařilo sebrat body i vedoucímu Benešovu (po předchozí výhře jsme tentokrát remizovali), přičemž nikdo jiný zatím body Benešovu (pokud je mi známo) nesebral. I proto jsme zatím v tabulce jasně druzí a je víc než pravděpodobné, že se na tom nic nezmění ani po doplnění všech chybějících výsledků (tedy pokud se toho někdy dočkáme). V každém případě, druzí nebo třetí, to není zas tak důležité. Důležité je, že naši nejmenší hrají parádní fotbal a dokáží se rovnat i velkým favoritům. Moc děkujeme za skvělou reprezentaci.

První tým starší přípravky v příštím kole čekají na domácím hřišti poslední Krhanice a dá se tak čekat, že svoji bodovou sérii neukončí. Rezerva to bude mít o něco těžší, protože přivítá páté Senohraby. Pokud by se jí podařilo zvítězit, tak se na svého soupeře bodově dotáhne.
Mladší přípravka o víkendu uzavře své podzimní působení, protože ji čeká poslední turnaj tohoto kalendářního roku, tentokrát v Zaječicích. Tak budeme držet palce, ať se daří jako doposud a budeme se pak těšit na nové jarní soupeře.