Bez útoku se vítězit nedá

Čerčanské áčko nastoupilo v Choceradech opět nekompletní a bohužel to tentokrát postihlo hlavně ofenzivu. Výsledkem byl zápas plný snahy, kterou ale neměl kdo zužitkovat. Výsledkem je tak jediná, a zároveň hodně zbytečně krutá, porážka víkendu. Dorostenci naopak dokázali dlouho vyrovnané utkání jasně vyhrát a posunuli se již na šesté místo. Také obě starší přípravky své zápasy zvládly na jedničku a své soupeře porazily. Mladší přípravka tento víkend nehrála a turnaj, který jsem avizoval v upoutávce se nakonec hraje až tento víkend.

Tento týden se stalo to, co jsem na úvod sezóny avizoval, tedy že se může stát že z pracovních a rodinných důvodů nebudu mít příliš času na články. Dnešní reporty (i následnou upoutávku na nadcházející víkend) tedy hodně zkrátím, za což se omlouvám. A bohužel to vypadá, že ani příští týden nebude jiný.

Relativně vyrovnané utkání jsme bez zakončení nemohli vyhrát

První půle byla po většinu průběhu, a pro úvod to platí dvojnásob, celkem vyrovnaná, i když kvůli absenci našich ofenzivních hráčů zakončoval hlavně soupeř. U nás se ofenziva neprosazovala a nepomohlo ani překvapivé zařazení Libora Topiče do útoku, což se neukázalo jako moc dobrý tah našich trenérů. Přesto se nám podařilo se se štěstím ujmout vedení, když si v 15. minutě gólman soupeře srazil do brány roh Sváti Řezníčka (0:1)
Bohužel o pár minut později, také po rohu, soupeř srovnal. Proti prudké střele zblízka Ivan Hájek v naší bráně nemohl mít šanci (1:1). I dál se hrál celkem hezký fotbal, kdy v poli nemělo navrch ani jedno z mužstev. Bohužel i nadále se ke střelám dostával pouze soupeř. Navíc nám nepomohl ani rozhodčí, který faul těsně před vápnem, kdy náš hráč mohl jít sám na bránu, neocenil ani žlutou kartou. Následný přímý kop jsme bohužel nevyužili.
Naopak Chocerady ve 39. minutě svůj přímý kop využít dokázaly. Zdí zblokovanou střelu soupeř dorazil do brány a chvíli před půlí se tak ujal vedení (2:1).
Po přestávce pokračoval zápas podle vzoru první půle, ale oboustranně to k zakončení moc nevedlo. Bohužel se v 54. minutě štěstí opět přiklonilo na stranu soupeře, když nešťastně zblokovaná střela zaplula do brány mimo dosah našeho gólmana (3:1).
Navíc po této akci musel střídat Ivan Hájek, který po souboji z první půle nemohl kvůli zranění pokračovat. To byla škoda, protože v prvním poločase nás několikrát hodně podržel. Vzhledem k tomu, že Luboš Říha tentokrát chyběl, musel se do brány postavit Jakub Charvát, který nějaký čas v minulosti chytal v dorostu. A je potřeba říct, že i přes následně obdržené branky chytal možná ještě lépe než Ivan. Na hřiště se místo Ivana dostal Roman Neuberg, o pár minut později nahradil ještě Tomáše Radu Martin Augusta a následně ještě vystřídal vyčerpaného Libora Topiče Míra Hložek.
Během této doby se již soupeř začal dostávat do převahy, ale stále nedokázal překonat výborně chytajícího Kubu Charváta, který je aktuálně asi náš nejlepší hráč, a to ať nastoupí na jakékoli pozici.
Kolem 70. minuty už nás soupeř zatlačil, ale zároveň začal i provokovat a hádat se, na což jsme ochotně reagovali a bohužel nás to dost vyvádělo z koncentrace. Z počátku pohodový zápas hraný v přátelské atmosféře se najednou rozhádal a z obou stran padala dost ostrá slova. V 78. minutě musel, aby toho nebylo málo, ze hřiště odstoupit Filip Voldřich, kterého chytaly křeče. Bohužel po rekonvalescenci ještě není v kondici zvládnout celý zápas a jen neplánované střídání Libora ho přinutilo zkusit zvládnout celých 90 minut.
Kolem 80. minuty jsme se ještě vzmohli na poslední nápor, který ale přinesl jen sérii rohů, které se ale opět nepodařilo zakončit. Důsledkem pak byly dva obdržené góly v závěru, když už rozhozená obrana nestíhala (4:1 a 5:1).
Zápas to tedy byl po většinu průběhu vyrovnaný, ale zásadní rozdíl byl ve schopnosti obou týmů zakončit. A teprve závěr, kdy jsme hru poměrně otevřeli, stanovil konečný výsledek na celkem krutých 5:1.

Dorostenci rozhodli až po hodině hry

Dorost se proti Bystřici ujal v osmé minutě rychle vedení brankou Lukáše Samka a tento stav vydžel ještě dalších cca 15 minut. Pak soupeř srovnal a zbytek první půle již branku nepřinesl.
Také po poločase pokračovala vyrovnaná hra a průběh zápasu na naši stranu zvrátila až branka Pavla Touly z 68. minuty. Pak už soupeř vypadl z role a o dvě minuty později nám umožnil z penalty (Jiří Sárközi) zvýšit na 3:1. V 79. minutě to po druhé brance Lukáše Samka bylo již 4:1 a skóre zápasu v poslední minutě uzavřel kapitán týmu Matěj Purkard.
Potvrdilo se tak, že Bystřice po nadějném úvodu sezóny upadla do krize, kterou nedokázala prolomit ani v zápase s námi. Soupeř je tak stále 9., zatímco my jsme poskočili na pěkné šesté místo.

Starší přípravky opět zvítězily a pokračují ve svém nečekaně výborném tažení soutěží

Přípravkové áčko přivítalo ve vzájemném zápase poslední Krhanice a s přehledem potvrdilo papírové předpoklady. Po poločase 9:0 už nebylo moc o co hrát, a tak jsme druhý poločas vyhráli „pouze“ 5:2, což znamenalo celkové vítězství 14:2. Nejlepším střelcem utkání byl s pěti brankami Antonín Zbrožek a čtyři branky vstřelil Jan Škvor.
Béčko mělo se Senohraby o dost více práce než áčko se svým soupeřem, ale to bylo logické, protože náš tým byl před zápasem v tabulce až za naším soupeřem. Přesto jsme dokázali vyhrát 5:3 po poločase 2:1. Dvě branky si v zápase připsal Dominik Daněk. Výhra naše béčko posunula na šesté místo tabulky a se ziskem 15 bodů zaostáváme za Senohraby již jen o skóre.

I když jsme vás v upoutávce na tento víkend zval na poslední turnaj maldších přípravek, tak se tento víkend nehrálo a hrát se bude až o víkendu nadcházejícím. Za tuto chybu se omlouvám.