Slavoj Čerčany

Příští zápas

Zápas proti Lešanům si Martin Čeljuska „ukradl“ pro sebe

Aby ale nedošlo k omylu, proti poměrně slabému soupeři zahrál výborně v podstatě celý tým, ale Čeldovi to bodově vyšlo jasně nejlépe. Kromě hattricku v úvodních osmnácti minutách si následně připsal ještě dvě asistence na oba góly Míry Randáka a po faulu na něj se kopala penalta. Takže se vlastně podílel na všech brankách. V každém případě je ale vysoká výhra zásluhou celého týmu, který tentokrát odehrál zápas zcela přesvědčivě a soupeře k ničemu moc nepustil.

Na jasné vítězství nad Lešany stačila první půle

Jak se dalo čekat, tak v zápase s Lešany podle zvyku padlo hodně branek. Historické statistiky říkají, že v našich vzájemných zápasech v průměru padne alespoň pět branek a zprůměrovaně bychom měli vyhrát 3:2 (tedy 3:2,5, ale to nejde). Tentokrát se ale štěstí podpořené skutečností, že Lešany nepřijely zdaleka v nejsilnější sestavě (ale to je jejich problém a ne náš – když za nás loni hrával lazaret, tak to taky nikoho nezajímalo), přiklonilo na naši stranu, a tak jsme si hlavně výkonem v prvním poločase vybojovali v krátkém čase druhou výhru 6:1, a tedy mnohem lepší výsledek, než statistika předpovídala.

Na první branku soupeř ještě odpověděl, ale pak už se vezl
Do tohoto zápasu jsme nastoupili opět s Petrem Burcevem v bráně a zápas až na poslední chvíli stihl Martin Čeljuska, který se tak ani nemohl pořádně rozcvičit. Celkově byla sestava, až na dlouhodobé marody, v podstatě kompletní, a tak nic nenapovídalo, že by měl přijít nějaký průšvih. A ten také nepřišel. Naopak. Ale vezměme to postupně.
Do zápasu jsme vlétli ve vysokém tempu a hned v první minutě mohl skórovat Honza Vacík, který ale ve velké šanci nastřelil jen gólmana. Následná dorážka šla již vysoko nad. To nás ale nijak zvlášť nerozhodilo, a tak již v 5. minutě přišla naše první gólová akce, která tak nějak určila ráz naší hry v celé první půli a tak trochu i v celém zápase. Jednalo se o svižnou kolmou akci, kdy jsme se na pár rychlých přihrávek dostali až za obranu soupeře. Takto obvykle hrávají spíš naši soupeři a naše standardní „drbání“ mívá k tomuto způsobu hry hodně daleko. Tentokrát jsme ale hru zjednodušili a zpřesnili a neslo to zasloužené ovoce. V již zmíněné páté minutě byl strůjcem finální kolmice Zdeněk Modálek a Čelda zblízka obstřelil gólmana Lešan a připsal si tak svůj první gól (1:0).
Přestože jsme dál hráli aktivně, soupeři se o tři minuty později z jeho prvního pokusu na bránu podařilo srovnat. Bylo to po rohu a nepohlídanou hlavičku na bližší tyči Petr Burcev nemohl mít (1:1).
Následující minuty sice patřily i nadále nám, ale šancí výrazně ubylo a i soupeř se přeci jen začal nesměle dostávat do hry. Naštěstí jsme mu nedali příležitost zápas zdramatizovat, protože po čtvrthodině hry přišly naše dva rychlé góly a bylo v podstatě rozhodnuto. Nejprve v 17. minutě opět po rychlé akci Sváťa Řezníček z křídla krásně našel před skoro prázdnou bránou Martina Čeljusku a ten tak v zápase skóroval podruhé (2:1). O minutu později bylo ještě veseleji. Tentokrát přišla přesná kolmá přihrávka středem (podobná té Zdenkově před první brankou) od Vojty Židlíka a Čelda znovu proměnil (3:1). Hattrick za osmnáct minut a bylo vymalováno.

Také zbytek první půle vyzněl jasně pro nás
I další minuty po tomto „knock-outu“ patřily nám. Stále jsme hráli stejnou hru, rychlá kombinace nám tentokrát vycházela a soupeři to dělalo velké problémy. Ve 24. minutě se opět povedla příkladně a po ose Sváťa Řezníček (který při napadání získal míč) – Martin Čeljuska (který se tentokrát změnil v nahrávače) doputoval míč až k Mírovi Randákovi, jenž ač blokován, dokázal prostřelit nejen dva obránce, ale i gólmana (4:1).
Přestože jsme v poslední čtvrthodině přeci jen trochu polevili, tak to stále stačilo na výraznou převahu, i když šancí už tolik nebylo. Pokud jsme se ale dopředu dostali, tak to pokaždé smrdělo brankou. Ve 38. minutě lešanský obráce při střele fauloval Martina Čeljusku a pískal se pokutový kop. Ten proměnil střelou do šibenice Vojta Židlík, a i když gólman střelu vystihl a dokonce si trochu sáhl, zvýšení skóre na 5:1 zabránit nedokázal.

Druhý poločas už byl „bezstarostnější“, a tak už jsme skóre navýšili jen kosmeticky
Do druhé půle přišel místo nachlazeného Kuby Charváta Tomáš Rada, který se „vyplatil“ z červené karty z minulého kola a znovu byl jeho důraz (v tom pozitivním slovasmyslu) na hřišti celkem cítit.
Do druhého poločasu jsme vystoupili podobně jako ten první končil. Opět jsme byli lepší, ale naše aktivita už přeci jen za rozhodnutého stavu nebyla tak velká. Navíc se objevily i pokusy o různé parádičky, patičky a další individuální atrakce (které nám ovšem až tak moc nejdou), a tak souhra začala trochu pokulhávat. Soupeř naštěstí postupně odpadal a rezignoval, takže i takováto hra nám stačila na jasnou územní převahu. Se šancemi už to bylo horší, ale i tak se sem tam něco povedlo.
Například hned v 50. minutě. To se opět zadařila rychlá akce, jejíž součástí byla i jedna (tentokrát povedená) parádička, když Honza Vacík našel takovým malým „lobíkem“ za obranu Martina Čeljusku a ten, i když už mohl klidně střílet sám, přihrával ještě na úplně volného Míru Randáka, který si tak snadno připsal svůj druhý gól v utkání (6:1). A to mu ještě jeden nebyl uznán pro dost sporný ofsajd. Škoda. Mohli jsme mít hattricky dva a pro Míru by byl obzvlášť cenný.
Zbylých téměř 40 minut se vlastně hrálo skoro pořád stejným způsobem, který jsem již popisoval. Soupeř už uvadal a my si hráli. Efektivní to moc nebylo, ale jako trénink asi dobrý. V průběhu času se na hřiště ještě dostali Martin Augusta za Sváťu a Míra Hložek za Patrika, ale v zásadě se na našem herním projevu nic nezměnilo.
V závěru ještě soupeři svitla naděje, když po faulu Míry Randáka kopal penaltu. Podklouznutí při exekuci a následná střela úplně mimo ale tak nějak podtrhla výkon Lešan v tomto utkání.

Další pěkný výsledek, proti soupeři, který ale nebyl moc měřítkem
V krátkém čase jsme si připsali druhé vysoké vítězství, ale opět to bylo proti soupeři, co přijel v poměrně „béčkové“ sestavě. Tyto výsledky samozřejmě potěší, ale chtělo by to zas někdy uhrát podobný výsledek i proti někomu silnějšímu a třeba dokonce i venku. Můžeme, nebo spíš musíme, to zkusit hned v příštím kole, které je již na podzim poslední. Vyrazíme do Krahnic, které sice neprožívají svůj úplně nejlepší ročník, ale přesto dokáží hodně kousat. O tom by mohly vyprávět například i Jírovice, které poté, co nás ošklivě obraly o body, obratem od Krhanic dostaly doma bůra. Případná výhra v Krhanicích by pro nás tedy byla pěkná třešínka na nepříliš povedeném dortu letošního podzimu.

Dorostenci opět nehráli kvůli nezpůsobilému hřišti soupeře

Dorost sice do Sázavy na zápas s týmem Ostředek/Sázava dorazil, ale opět se mu stalo, že se nehrálo. Tentokrát bylo důvodem podmáčené hřiště. Máme na tyhle věci v poslední době celkem „kliku“. Hloupé také je, že už je v podstatě konec podzimní části sezóny a na příští víkend, který by snad ještě jako jediný náhradní termín mohl připadat v úvahu, máme stanovenou dohrávku s Mašovicemi (ostatním dorosteneckým týmům už sezóna skončila). Oba týmy se tedy na náhradním termínu dohodnout nedokázaly, a ten tak tedy bude pravděpodobně určen „zhora“. Pokud by to bylo ještě v rámci podzimu, hodně bych se divil.

Áčku starších přípravek se přestalo dařit, zato béčko šlape

První tým starších přípravek si po hodně překvapivé remíze se slabými Netvořicemi z minulého kola připsal další bodovou ztrátu. Tentokrát to ale bylo proti kometě posledních kol Poříčí, která náš tým na našem hřišti porazila 6:4 po poločasové remíze 3:3. Tento výsledek není sice takovým neúspěchem jako zmíněná remíza, ale přesto je jeho výsledkem to, že se náš tým v tabulce propadl až na třetí místo za Teplýšovice a aktuálně první Poříčí. Teplýšovicím už ale podzim skončil a nás ještě čeká dohrávka s Benešovem, takže posun na druhé a hodně teoreticky i první místo možný je. Komplikace je ale v tom, že Benešov je na pátém místě a zápas na jeho hřišti rozhodně nebude jednoduchým úkolem.
Přestavlky/Čerčany A : Poříčí nad Sázavou 4:6 (3:3)
Naše sestava: Daněk Dominik (B), Lux Matyáš, Mikulanda Josef, Novotný Josef, Pfeffer Daniel, Stejskal Denis, Škvor Jan, Valášek Adam, Zbrožek Antonín (K), František Škvor
Naše branky: 3x Novotný Josef a 1x Valášek Adam

Béčko po trochu rozpačitém úvodu sezóny šlape jak má a další jeho kořistí se stal Týnec. Ne že by Týnec patřil mezi nejlepší týmy soutěže, ale přesto vysoká výhra 13:4 z jeho hřiště potěší. Díky tomuto triumfu se navíc béčko propracovalo již na čtvrté místo, hned za svůj první tým. Navíc již dokázalo nastřílet 103 branek, tedy o 9 víc než áčko. Zároveň má třetí nejlepší obranu v soutěži (první je v tomto měřítku stále, i přes ztráty z posledních kol, naše áčko).
V příštím kole naše rezerva nastoupí proti předposledním Krhanicím, přičemž v tomto zápase bude hájit své čtvrté místo proti dotírajícímu Benešovu, který hraje s naším áčkem. Bylo by tedy hezké, kdyby áčko svou výhrou pomohlo nejen sobě v posunu tabulkou, ale také pojistilo béčku jeho pěkné čtvrté místo, které zaručuje postup do prestižní jarní první skupiny.
Týnec nad Sázavou : Přestavlky/Čerčany B 4:13 (1:5)
Naše sestava: Brožík Matěj (B), Kos Dominik (K), Novák Radek, Mikulandová Adéla, Micka Zdeněk, Micka Jaroslav, Stibor Jan
Naše branky: 4x Micka Zdeněk, 2x Novák Radek, Mikulandová Adéla, Stibor Jan a Micka Jaroslav, 1x Kos Dominik