Slavoj Čerčany

Příští zápas

TJ Slavoj Čerčany vs TJ Úročnice Benešov

Datum a čas konání: 22.8.2020 17:00
Místo: Čerčany

V sobotu se máme možnost „pomstít“ Krhanicím za „okres“

V sobotu se máme možnost „pomstít“ Krhanicím za „okres“

Jistě máte všichni v blahé paměti předminulou úspěšnou sezónu, kdy nám Krhanice tím, že se z prvního místa vzdaly postupu, umožnily ochutnat v následujícím ročníku Okresní přebor. Za to jsme jim tenkrát byli moc vděční, ale to jsme ještě nevěděli, co nás o patro výš čeká. S tím už ale náš nadcházející soupeř neměl nic společného. Snad jen to, že asi moc dobře věděl, proč se mu výš nechce. Tuto sobotu se s Krhanicemi od naší anabáze v okrese utkáme poprvé, a tak jim můžeme náležitě poděkovat.

Krhanicím se ve trojce líbí

V sobotu od 13:30 se utkáme v Krhanicích s místním týmem, který dlouhodobě hraje třetí třídu a vůbec se mu z ní nechce. Do trojky Krhanice postpupily po sezóně 2004/05, když se ještě ve čtyřce potkávaly i s naším béčkem. Od té doby ale Krhanice třetí třídu neopustily, i když dvakrát tuto soutěž vyhrály (a navíc dvakrát byly i druhé a loni po vypuštěném závěru třetí). Pokaždé se ale postupu vzdaly. Ve trojce se jim prostě líbí a pro nepostup mají jistě své dobré důvody.
Historicky se v našich vzájemných zápasech o něco málo víc daří Krhanicím. Za posledních 15 let naše první týmy sehrály celkem 12 vzájemných utkání, přičemž se Krhanice radovaly pětkrát, třikrát se zrodila remíza a čtyřikrát jsme vyhráli my. Mezi lety 2004 a 2010 jsme byli úspěšnější my (3 výhry, 2 remízy a jediná prohra) a v tomto období se také urodily nejdivočejší výsledky našich vzájemných zápasů, tedy naše domácí výhra 9:0 (v sezóně 2006/07) a remíza 4:4 (2005/06). Poté, mezi lety 2010 a 2015, jsme se potkali pouze dvakrát a oba zápasy jsme prohráli.
Od sezóny 2016/17 se již utkáváme celkem pravidelně. Nejprve se na podzim 2016 urodila remíza 2:2 (za nás obě branky Honza Hofinger) a následně jsme na jaře doma prohráli 1:2 (za nás Patrik Řezníček). V sezóně 2017/18 jsme nejdříve na podzim doma vyhráli 2:1 v jednom z nejzajímavějších zápasů poslední doby (Martin Čeljuska tenkrát brankami v 86. a 89. minutě otočil dlouho beznadějný zápas), abychom pak na jaře v Krhanicích prohráli vzájemný zápas o první místo opět 1:2 (za nás v 90. minutě Patrik Řezníček).
Z toho tedy plyne, že statisticky vzato, by zápas neměl skončit vysokým rozdílem (nejpravděpodobněji 2:1 pro jednoho ze soupeřů) a za nás by se měl trefit Martin Čeljuska a nebo Patrik Řezníček. Ale to je samozřejmě pouze statistický tip a dost pravděpodobně to dopadne úplně jinak.
V letošní sezóně Krhanice zažívají spíše průměrnou sezónu. Jsou aktuálně páté, ale pohybovaly se i níž. Jejich dlouhodobě nejlepšího střelce Jiřího Moulíka (aktuálně 4 branky) letos spolehlivě nahradil třetí nejlepší střelec soutěže Jaroslav Novák se 16 brankami. Výkonnost Krhanic je poměrně nevyrovnaná. Dokáží uhrát remízu se suveréně nejlepšími Janovicemi, ale také s Ostředkem nebo Lešany. Vyhrají v Jírovicích 5:1, ale prohrají v Choceradech. Čert aby se v tom vyznal.
Navíc je také dost zajímavé, že Krhanice jsou v tabulce domácích zápasů až na 12. místě (tzn. třetí od konce), toho bychom se mohli pokusit využít, přestože naše úspěšnost na hřištích soupeřů je podobná (11. místo).
Sobotní zápas bude posledním v podzimní části sezóny, a tak by si náš tým jistě, i přes nepřízeň počasí, zasloužil, abyste ho přijeli podpořit. Pokud se tak rozhodnete, trasa dlouhá 16 kilometrů vám potrvá něco kolem dvaceti minut. Můžete jet přes Benešov a Týnec, ale to je zbytečně dlouhé. Lepší bude to „prokličkovat“ po staré benešovské, kde v Babicích odbočíte doleva a přes Čakovice se dostanete k řece Sázavě do Krhanic. Hřiště v Krhanicích najdete snadno. Pokud pojedete stále po hlavní směrem na Lešany, tak ho uvidíte (ještě před příjezdem na most) po pravé ruce. Nemůžete ho minout.

Dorostenci se představí v Maršovicích

Dorost se netradičně v sobotu od 10:15 utká v Maršovicích s domácím týmem spojeným s Neveklovem. Jedná se o odložené utkání z 5. října, které si domácí odložili s odkazem na nezpůsobilé hřiště, které jsme si ale mohli prohlédnout a bylo v pořádku. Spíše šlo o to, že soupeř neměl dostatek hráčů... Budeme tedy věřit, že aktuální počasí nezpůsobí další odklad, protože už takhle budeme mít problém s dalším odloženým utkáním v Ostředku.
Maršovice letos rozhodně nezáří. V tabulce jsou zatím třetí od konce s devíti body a skóre 17:38. Doma ještě nevyhrály a na svém hřišti daly pouhých sedm branek v pěti utkáních (inkasovali jich 31). V posledních kolech se sice mohlo zdát, že se Maršovice zvedají, když po třech remízách v řadě porazily aktuálně poslední Jankov/Ratměřice, ale následně v posledním odehrnaém kole vysoko 1:9 prohrály s tou dobou posledními Nespeky/Pyšely a umožnily jim tak se z posledního místa odpoutat.
Myslím, že tento zápas, i když jistě předem rozhodnutý není, bychom měli vyhrát a využít tak možnost posunu na 5. místo.

Přípravky také obě venku a o málo rozhodně nepůjde

První tým starší přípravky si v posledních ne zcela povedených zápasech poněkud zkomplikoval boj o první místo v tabulce. Sice ještě není vše ztraceno, ale už se pohybujeme pouze v teoretické rovině. Nejenže bychom v nadcházejícím zápase v Benešově (sobota 10:00) museli vyhrát, ale zároveň by první Poříčí muselo prohrát doma s desátými Netvořicemi. To bohužel moc reálné není. Navíc našemu soupeři Benešovu jde stále o hodně, protože v případě výhry se může posunout před naše béčko na čtvrté místo, a tedy postoupit do jarní elitní skupiny. Naše áčko tedy letos skončí buď první a nebo pravděpodobněji třetí (protože na druhém místě jsou ještě, se steným bodovým ziskem jako má aktuálně Poříčí, Teplýšovice, ale ty již mají odehrané všechny zápasy).
Béčko čeká o poznání snazší zápas. V sobotu od 10:15 se doma v Přestavlkách utká s Krhanicemi, které jsou aktuálně předposlední s pouhými čtyřmi body a skóre 48:174. Výhra by to tedy, i když samozřejmé není nic, být měla. Pokud se to povede, tak bez ohledu na ostatní zápasy, zůstane naše rezerva čtvrtá a tím pádem společně s áčkem postoupí do jarní soutěže nejlepších týmů, což by byl naprosto dokonalý úspěch. Tak budeme držet palce, aby se jarní zápasy „za odměnu“ týkaly obou našich týmů.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Krhanice
TJ Slavoj Čerčany
4:2
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Slavoj Čerčany 0 0:0 0
2. TJ Sokol Krhanice 0 0:0 0
3. SK Pyšely 0 0:0 0
4. Sokol Václavice 0 0:0 0
5. TJ Sokol Teplýšovice B 0 0:0 0
6. TJ Sokol Lešany 0 0:0 0
7. FK Soběhrdy 0 0:0 0
8. TJ Sokol Drachkov 0 0:0 0
9. SK Votice B 0 0:0 0
10. TJ Úročnice Benešov 0 0:0 0
11. TJ Sokol Vrchotovy.. 0 0:0 0
12. SK Posázavan Poříčí.. 0 0:0 0
13. Sokol Zaječice 0 0:0 0
14. TJ Sokol Jírovice 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Nejbližší narozeniny

26.08.2020 Jakub Charvát (21)
26.08.2020 Kryštof Kaplan (23)
30.08.2020 Matěj Purkard (18)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 38099
Posledních 30 dnů: 766 | Posledních 7 dnů: 286 | Poslední den: 34

© 2020 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne