Slavoj Čerčany

Příští zápas

Amatérské fotbalové soutěže v ČR byly pro tuto sezónu ukončeny

Amatérské fotbalové soutěže v ČR byly pro tuto sezónu ukončeny

Podle dnešního rozhodnutí FAČR, které se dalo očekávat a je v této situaci víc než logické, byly všechny amatérské (a tedy i mládežnické) fotbalové soutěže ukončeny. Pořadí jednotlivých soutěží zůstává tak, jak bylo k 8. dubnu 2020. Nikdo ovšem nesestupuje a nikdo nepostupuje (výjimkou mohou být pouze třetí ligy směrem nahoru, pokud se ovšem dohraje druhá liga). Přátelské zápasy do konce sezóny mohou být sehrány pouze v případě, že to umožní rozhodnutí státní správy.

Ačkoli je tato zpráva z dnešního dne, tak už pro nikoho asi není novinkou. Přesto musí zaznít i na našem webu, abychom tak mohli udělat pomyslnou tečku za touto zaztrochtilou sezónou. I když nám všem fotbal samozřejmě moc chybí, tak se bohužel vzhledem k současné situaci jedná o rozhodnutí logické a v amatérském fotbale asi jediné možné. Když se minulý týden na webu FAČR objevilo, že se dosud neodehrané zápasy přesunuly na květen, takže každý tým asi čtyři víkendy za sebou hrál zápasy v sobotu i v neděli, tak to znělo jako dost hloupý vtip.
Pokud odhlédneme od toho, že teď jsou k řešení mnohem zásadnější věci než fotbal, tak ukončení sezóny v rámci našeho klubu může nejvíc mrzet asi přípravky. Nejen že dětské nadšení do hry je nenapodobitelné, ale všechny tři naše přípravky (jedna mladší a dvě starší – všechny spojené s Přestavlky) měly sezónu hezky rozjetou a mohly ve svých finálových skupinách skončit hodně vysoko. A samozřejmě si také zahrát zápasy se zajímavými týmy.
Dorostenci se letos oproti předchozím sezónám také zvedli (pomohlo jim hlavně spojení s týmem Poříčí) a v tabulce nakonec skončili sedmí se zápasem k dobru. Teoreticky tedy mohli být i pátí... Jak ale bude vypadat jejich příští sezóna, hlavně co se týče složení týmu, si nedovolím odhadovat. Mám trochu strach aby tato pauza nebyla v tomto směru osudná. Ale velmi rád se budu mýlit.
No a áčko. Co k tomu říct. Myslím, že i když nám samozřejmě půlrok zápasů bude chybět, protože fotbal je v prvé řadě zábava, tak takto máme aspoň jistotu, že ve trojce zůstaneme i příští rok a nebudeme muset řešit přesun do podrostu fotbalového pralesa. Věřím, že se během volného půl roku podaří náš tým konsolidovat a posílit a budeme příští rok hrát v soutěži důstojnější roli.
Nastálá pauza nám může také umožnit sehrát nějaké benefice pro Lukáše Berku (jedna je již předběžně domluvena), což by jistě byla velmi pozitivní věc. Bohužel se ale bojím, že i když budou třeba v dohledné době zápasy povoleny, tak s diváky to nebude...
Ať tak či onak, budeme věřit, že se přes prázdniny celá tahle smutná záležitost přežene a příští rok už pojede vše normálně. Takže snad brzy na hřišti na viděnou...

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Krhanice
TJ Slavoj Čerčany
4:2
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Sokol Vrchotovy.. 13 60:18 32
2. SK Pyšely 13 52:20 27
3. SK Chocerady 13 34:32 25
4. SK Posázavan Poříčí.. 13 42:34 23
5. TJ Sokol Krhanice 13 48:32 21
6. TJ Sokol Ostředek 13 35:31 19
7. TJ Sokol Jírovice 13 35:38 19
8. TJ Úročnice Benešov 13 27:28 18
9. TJ Sokol Lešany 13 42:35 17
10. FK Soběhrdy 13 37:36 17
11. TJ Slavoj Čerčany 13 33:40 13
12. TJ Sokol Teplýšovice B 13 26:42 13
13. TJ Sokol Drachkov 13 17:56 12
14. SK Votice B 13 19:65 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

11 gólů

Martin Čeljuska

6 gólů

Vojtěch Židlík

2 góly

Filip Voldřich

Nejbližší narozeniny

15.07.2020 Tomáš Rada (25)
26.08.2020 Jakub Charvát (21)
30.08.2020 Matěj Purkard (18)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 37333
Posledních 30 dnů: 372 | Posledních 7 dnů: 75 | Poslední den: 11

© 2020 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne