Ani poslední přípravný zápas „body“ nepřinesl

Poslední přípravné utkání jsme odehráli ve čtvrtek doma proti Přestavlkům. „Doma“ byl vlastně ale i náš soupeř, protože tuto sezónu odehraje kvůli přestavbě vlastního hřiště v Čerčanech. Já osobně jsem tentokrát na zápas dorazit nemohl (stihl jsem jen pár minut na závěr), ale krátký koment k zápasu si pro vás tentokrát připravil kapitán týmu Zdeněk Modálek, takže informace ze zápasu dostanete tentokrát přímo od zdroje.

Jak viděl zápas kapitán Slavoje
Ten, kdo by snad zatoužil na závěr kariéry okusit štaci třeba v exotických emirátech, měl v Čerčanech ve čtvrtek večer možnost okusit téměř totožné klimatické podmínky. Do tropického vedra jsme vyběhli v následující zahajovací sestavě: v bráně Luboš Říha a v poli Kryštof Straka, Vojta Židlík, Matěj Purkard, Jakub Charvát, Zdeněk Modálek, Honza Vacík, Sváťa a Patrik Řezníčkovi, David Straka a Martin Čeljuska.
Po dohodě se soupeřem jsme zvolili formát zápasu 3x 30 minut. Prvních 30 minut zápasu jsme byli lepším týmem my. Drželi jsme více balon a snažili se kombinovat. Soupeř důrazněji bránil až poslední třetinu hřiště, a tak nám držení míče výrazně usnadnil. Hosté z Přestavlk hráli svojí klasickou hru založenou na dlouhých nákopech a osobních soubojích. Dostávali se i více do zakončení ze střední vzdálenosti, a také po rohových kopech. Domácí tým zakončoval sice méně často, ale o to byl nebezpečnější. Čeljuska, David Straka nebo Sváťa Řezníček šli prakticky sami na bránu, kterou však zaklekl skvělý Martin Šach. Patrikovu střelu z pozice osamoceného střelce na penaltovém puntíku likvidovat ani nemusel, protože šla úplně mimo. Kapituloval tak až po opakované střele po dalším nájezdu Martina Čeljusky (1:0).
Do druhé třetiny jsme tedy nastupovali s jednobrankovým náskokem, ale také s několika změnami v sestavě. Nechat si vytvrdnout nohy na lavici zamířili Modálek, Čeljuska, David Straka, Charvát, Purkard a Sváťa Řezníček. Na hřiště naopak vyběhli čerství Roman Neuberg, Míra Hložek, Martin Augusta, Dan Šturc, Jirka Drazdík a Míra Randák. V prostřední fázi hry jsme ale pak bohužel přenechali iniciativu hostům, kteří nás zatlačili a následně i díky tomu otočili skóre na 1:2. Nebýt několika skvělých zákroků domácího gólmana Luboše Říhy, mohlo být skóre ještě vyšší. Posledních třicet minut již pak bylo na soupeři vidět, že nemá tolik lidí na střídání a my tak po dalším rozsáhlém prostřídání opět přebrali iniciativu. V závěrečné třicetiminutovce hrál soupeř hlavně na brejky a my si opět vytvářeli stoprocentní šance. Sám na branku šel postupně Čeljuska, Patrik Řezníček a Vacík. Šach vše ale opět vykryl, pochytal, ustál… Na druhé straně brejky sice také několikrát skončily nebezpečným zakončením, ale třetí gól jsme paradoxně obdrželi ze standartky z krásně kopnutého přímáku na přední tyč. Další branka už nepadla, a tak zápas skončil výsledkem 1:3.

Jak to viděli diváci
Vzhledem k tomu, že já jsem zápas v podstatě neviděl, tak jsem se po jeho skončení ptal diváků, jaký byl průběh a jak to vlastně vypadalo. I přes naši prohru byla překvapivě naše hra většinou hodnocena celkem dobře. Tedy jen ta po vápno soupeře. Dokonce prý to byl herně nejpovedenější zápas z celé přípravy. Ale bohužel, jako vždy, bylo kamenem úrazu zakončení. Až se tedy naši tragickou produktivitu podaři zlepšit, tak (nejen podle mě) výsledky přijdou. Ale podaří se to?

P.S.: Ještě na závěr jedno malé upřesnění. Asi jste si všimli, že v zápase již uvádíme hráče, které jste doposud v našem týmu neměli možnost vídat. Ano, jsou to již dříve avizované nové posily, které jsme vám ale bohužel doposud nemohli představit, protože jejich přestup nebyl ještě papírově dokončen. Přestupy byly konečně odklepnuty až dnes, takže vám všechny nově příchozí představíme v následujících dnech. Omlouvám se, ale rychleji to bohužel nešlo.