Slavoj Čerčany

Příští zápas

K porážce rezervy Votic nám opět pomohl první poločas

Do Votic jsme v neděli jeli s vidinou vyrovnaného utkání, ve kterém jsme ale určitě chtěli zvítězit a získat tak v součtu s pohárem třetí výhru v řadě, což se nám nepovedlo víc jak dva roky. A vše se splnilo do puntíku. Utkání rozhodně vyrovnané bylo a Čerčany vyhrály! Výborný vstup do sezóny a průběžné třetí místo v tabulce o skóre za lídrem. Na to se hezky kouká. Ale my ještě rozhodně končit nechceme. Navíc teď jako motivace navíc přichází „derby time“. Ve středu máme totiž doma v poháru rezervu Nespek, v sobotu taktéž doma béčko Poříčí a týden nato jedeme do Pyšel! To bude jízda!

Čtyři branky z první půle béčko Votic dohnat nedokázalo
Vzhledem k tomu, že jsem na zápas z osobních důvodů nemohl, domluvil jsem pro vás opět bonbónek v podobě reportáže z pera hráče, který se zápasu zúčastnil. Naposledy mi takto pomohl zhodnotit jeden z přípravných zápasů kapitán Zdeněk Modálek a tentokrát tu pro vás máme postřehy čerčanského penaltového mága a špílmachra Vojty Židlíka. Do jeho komentáře si dovolím vkládat jen drobné vsuvky v závorkách pro upřesnění.

Komentář Vojty Židlíka k zápasu s Voticemi B
„Výsledek prvního poločasu zápasu s Voticemi dle mého názoru lehce klame. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jednalo o divokých 45 minut, ale osobně jsem jiného názoru. Od úvodního hvizdu byla na hřišti od obou mužstev cítit opatrnost a spíše než dravost po gólech bylo z obou stran k vidění čekání na chybu soupeře, která by mohla vyústit v následný trest. Bohužel poprvé se tak stalo v náš neprospěch. Už v 7. minutě nedůraz při rohu využil domácí hráč, ke kterému se dostal odražený balón a v podstatě před prázdnou brankou se nemýlil (1:0). Naštěstí jenom o tři minuty později Váca (Jan Vacík) nevzdal souboj o balón mířící do autu, myslím, že pak následovala klička a pak ze strany servíroval Mirasovi (Míra Randák) před kasu, který srovnal stav na 1:1.
Podruhé v utkání jsme však prohrávali, když
(ve 28. minutě) levé křídlo soupeře přešlo přes dva hráče a s kapkou štěší našlo centrem jediného hráče v našem pokutovém území (2:1). Tomuto gólu jsme opravdu nekladli velký odpor.
Poté se hra mírně uklidnila a bez větších šancí se pokračovalo až do 36. minuty, kdy jsem po krátké výměně ve středu hřiště viděl rozběhnutého Čeldu a přesným pasem jsem ho poslal do 100% gólovky, kterou s přehledem proměnil (2:2). Chvilku poté, ve 40. minutě, došlo k závaru před brankou soupeře, kde svou práci dobře odvedl Jirka Drazdík a z ničeho nic se ve vápně objevil Tygr
(Vladimír Švorba) a poprvé v zápase nás poslal do vedení (2:3). Gólu předcházela sporná situace, kdy domácí pomezní mával ofsajd, ale hlavní rozhodčí ho odmítnul písknout se slovy, že balón dopředu šel od hráče domácích. Nevím, nemohu to takto zpětně posoudit, ale nezdálo se mi, že by se pomezní mýlil.
V poslední minutě prvního poločasu se nám díky Modyho
(Zdeněk Modálek) perfektní kolmici podařilo podruhé v zápase poslat Čeldu do tutovky a ten se opět nemýlil, když chytrým lobíkem přehodil domácího golmana. Čtyřicátá pátá minuta, stav 2:4, gól do šaten, co víc si přát.
Do druhého poločasu měl nastoupit domácím Lukáš Navrátil, hráč jejich A týmu, který aktuálně hraje I.A třídu, a tak se taky stalo. Hned v první minutě druhé půle se tento fotbalista dostal do útoku, přešel přes tři hráče a před téměř prázdnou bránu nahrál svému spoluhráči, který loženku proměnil (3:4). A to nás čekal ještě celý druhý poločas... Nicméně si následně Lukáše Navrátila vzal na starost David Straka a bravurním výkonem ho po zbytek zápasu vymazal ze hřiště. V druhé půli se ani jedno mužstvo až na pár vyjímek nedostávalo do vyložených šancí. Musím pochválit všechny kluky, včetně střídajících, za disciplínu a odhodlanost udělat pro tři body maximum. Ke konci zápasu měl tedy soupeř ještě pár nepříjemných rohů, ale naštěstí jsme vše zvládli a vezli jsme z Votic cenný skalp v podobě tří bodů. Také bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Nebylo jich moc, ale vytvořili nám výbornou atmosféru.“

K této reportáži není už moc co dodat. Znovu jsme skvěle zvládli první půli, ve které máme v úvodu soutěže zatím skvělý gólový průměr 3,5 branky, a pak jsme dodržením taktiky a bojovností udrželi druhý poločas soupeře na uzdě. Začínáme se rozjíždět a věřím, že to není naše poslední slovo. Jak už tu padlo, tak následovat teď bude ve středu rezerva Nespek v poháru OFS. Tento soupeř hraje „okres“, a tak to bude zajímavá prověrka našich ambicí. No a v sobotu přijde opět na řadu III. třída a v ní béčko Poříčí, které zatím prohrálo s prvním a drtivě porazilo posledního, takže těžko říct, kde je vlastně jejich místo v tabulce. V každém případě budou oba tyto zápas na našem domácím hřišti, a tak se budeme těšit na vaši podporu v hledišti, která nám v našich výkonech hodně pomáhá!

Dorostenci ve svém úvodním zápase sezóny porazili nebezpečného soupeře
Dorost se ve druhém kole okresního přeboru o víkendu představil ve svém prvním zápase (první kolo jsme měli volný los) na půdě spojeného týmu Mnichovic a Senohrab, který v prvním kole nasázel devět branek týmu Jankov/Ratměřice. Zápas to tedy neměl být snadný, ale přesto se nám v něm podařilo zvítězit. Vedení se sice v deváté minutě ujal soupeř, ale hned o minutu později srovnal Vojta Humpl, který také o dalších pět minut později poslal náš tým do vedení 1:2. V prvním poločase naše vedení ještě deset minut před přestávkou navýšil na 1:3 Luboš Tožička.
Ve druhém poločase se hrálo dlouho bez branek, až v 73. minutě soupeř snížil na rozdíl jediné branky (2:3). Naštěstí drama netrvalo příliš dlouho, protože v 82. minutě vstřelil (jak se později ukázalo) náš vítězný gól Ivan Horčička (2:4). Soupeř totiž dokázal už jen v 90. minutě snížit na 3:4 a ani tříminutové nastavení mu již k vyrovnání nestačilo.
Z horké mnichovické půdy si tak vezeme cenné tři body a uvidíme, jak se popasujeme v příštím kole doma (v Poříčí) v derby s týmem Nespeky/Pyšely, který má zatím na kontě dvě jasné výhry s celkovým skóre 13:2. Pokud se nám tento zápas povede, tak budeme moci v soutěži pomýšlet opravdu vysoko.

Přípravce nepřijel soupeř a žáci remizovali s Voticemi
Sobotní utkání staší přípravky se nekonalo, protože soupeř z Netvořic se v den zápasu telefonicky omluvil, že je sychravo, a bojí se o zdraví hráčů před začátkem školního roku. Trochu zvláštní důvod, ale i kdyby byl pravdivý, tak obě skutečnosti mohli vědět o dost dřív a utkání si normálně přeložit a ne to celé takhle komplikovat. I když tedy nevím, jestli později na podzim budou podmínky lepší než teď. Hodně zvláštní přístup.

To mladším žákům soupeř z Votic dorazil a nečekal je vůbec jednoduchý zápas. Votice nejsou vůbec slabý tým, ale ani naši žáci nejsou žádná ořezávátka. Podle toho také zápas vypadal. Byla to regulérní přetahovaná, kdy v prvním poločase se ani jednomu týmu nepodařilo vyzrát na svého protivníka a poločas tak skončil bez branek. Ve druhé půli se v zápase hraném na 2x 35 minut už ale branky padaly. Ve 39. minutě ujaly vedení Votice (0:1), ale o tři minuty později za nás srovnal Filip Mrázek (1:1). Hned nato, ve 45. minutě už jsme vedli my po brance Martina Mikulandy (2:1), jenže ani tento stav neměl dlouhého trvání. O jedinou minutu později bylo zase srovnáno (2:2) a tento stav už oba týmy nějaký čas změnit nedokázaly. Povedlo se to až v 62. minutě Voticím (2:3). Přesto ani to jim k vítězství nestačilo, protože pět minut před koncem vyrovnal na konečných 3:3 Josef Novotný.
Vyrovnaný zápas, kterému remíza nakonec slušela, musel diváky bavit a věřím, že i hráči si ho vrchovatě užili. V dalším kole čeká naše žáky tým Poříčí, který první zápas sezóny čeká teprve teď ve středu. V jaké formě tedy náš soupeř do sezóny vstoupí se teprve dozvíme.

Přestavlky/Čerčany : Votice 3:3 (0:0)