Slavoj Čerčany

Příští zápas

TJ Slavoj Čerčany vs TJ Sokol Lešany

Datum a čas konání: 3.10.2020 16:00
Místo: Čerčany

Zápasy s Poříčím nudné nebývají

Zápasy s Poříčím nudné nebývají

Po dost nepovedeném středečním pohárovém zápase s rezervou Nespek nás v sobotu od 17 hodin na domácím hřišti čeká rezerva další nedaleké obce. Čeká nás zápas s béčkem Poříčí nad Sázavou, které je v posledních letech jedním z našich nejčastějších soupeřů. Pravděpodobně nás čeká zajímavá podívaná, protože málokterý vzájemný zápas je nuda. Velký počet branek, červené karty, ale bohužel i zranění. To vše zápasy s Poříčím nabízejí v nadprůměrném množství.

Poříčí letos jasně prohrálo s prvním a rozdrtilo posledního
To, že nám se oba dosavadní zápasy letošní III. třídy povedly, jistě víte. Možná ale nevíte, že Poříčí čekal vstup do sezóny, který si asi nepřáli. První zápas a hned Vrchotovy Janovice venku. Také to podle toho dopadlo a výsledkem byla jednoznačná prohra 1:5. Týden nato si ale Poříčí spravilo chuť na zatím bezradném Drachkově, když mu nadělilo jedenáct branek. Poříčí tak zatím v tabulce patří sedmá příčka, ale to asi vůbec nic neznamená, protože ani jeden z týmů se kterým hráli, nebyl na jejich úrovni. Jaký tým proti nám nakonec vyrukuje se tedy dozvíme až přímo na hřišti.
Poslední vzájemný zápas Slavoje s Poříčím B se odehrál v Čerčanech loni před Coronou a těsně jsme ho vyhráli 2:1 (Čeljuska, Židlík /P/). I v tomto zápase, stejně jako v mnoha předchozích, padla červená karta (tentokrát postihla Poříčí) a i podle poznámky rozhodčího v zápise o utkání se jednalo o vyhrocené utkání. Tím ale podobnost s předchozími zápasy končí, protože gólově relativně chudé skóre je v našich vzájemných zápasech dost výjimkou.
V posledních pěti vzájemných utkáních, která se dají dohledat i se statistikami, jsme třikrát vyhráli, jednou prohráli a zrodila se také jediná vzájemná remíza za posledních 16 let (3:3 v sezóně 2016/17). V těchto pěti utkáních se za nás trefilo celkem sedm hráčů a docela překvapivě je za toto obodí naším nejlepším střelcem proti Poříčí Roman Neuberg se třemi góly (2x se trefili Voldřich, Řezníček S., Židlík /oba góly z penalty/ a Čeljuska, jednou pak Řezníček P. a Pánek).
Pokud sáhneme hlouběji do historie 16ti dohledatelných let (bohužel již bez statistik), tak jsme za toto období dohromady sehráli 22 vzájemných zápasů. A celková bilance je vzácně vyrovnaná. 11x jsme vyhráli, 10x prohráli a jen jednou remizovali. Do sezóny 2008/9 za nás proti rezervě Poříčí hrálo naše béčko a později už áčko. Nejčastěji jsme se potkávali ve IV. třídě a zbytek zápasů byl sehrán ve trojce. Proti áčku Poříčí jsme za tuto dobu celkem logicky v soutěžním zápase nikdy nenastoupili.
Velkou zajímavostí vzájemných zápasů jsou ale výsledky. Málo branek totiž opravdu nepadá. Hned ve 12 zápasech z dvaadvaceti totiž soupeř vstřelil 5 a více branek. A nejčastější výsledek byste asi také neuhodli. V pěti případech, ted téměř ve čtvrtině zápasů, se soupeři rozešli s výsledkem 5:0 (resp. 0:5). A i další výsledky, které se zrodily více než jednou (ve všech případech 2x) nejsou zrovna nízké. Byly to výsledky 5:1, 4:1, 3:5 a výjimku potvrzuje výsledek 2:1.
Myslím tedy, že tato historická bilance je víc než výmluvná, a že by vás mohla přesvědčit k sobotní návštěvě čerčanského hřiště, kde se od 17 hodin s béčkem Poříčí utkáme. Snad padne znovu hodně branek a musíme věřit, že tentokrát to nebude do naší sítě. Doufám, že z debaklu s Nespeky jsme se poučili víc než dostatečně.

Dorost si v pátek střihne navýsost zajímavé derby s týmem Nespeky/Pyšely
Určitě víte, že náš tým je spojený s Poříčím, a tak bude zápas s Nespeky/Pyšely vlastně „čtyřderby“. Pokud byste tento zápas chtěli vidět, tak pozor! Hraje se na hřišti v Poříčí netradičně už v pátek od 19 hodin.
Náš soupeř v tomto zápase rozhodně nebude za otloukánka, protože má aktuálně hodně silnou sestavu a v prvních dvou kolech si se svými soupeři jasně poradil. Nejdříve rozdrtil Maršovice na jejich hřišti 7:1 a pak doma Jankov/Ratměřice 6:1. My zatím hráli jen jeden zápas, a i když jsme také vyhráli, tak výhra 4:3 v Mnichovicích nezní tak impozantně. Uvidíme, třeba nám pomůže domácí prostředí a uspějeme. Rozhodně ale bude na co koukat!

A aby toho Poříčí nebylo málo, tak se s ním tento víkend utkají i naši žáci a přípravka
Mladší žáky čeká zápas s Poříčím na hřišti soupeře v sobotu od 9 hodin a hned po nich od 10:15 se tam představí i starší přípravka.
Pro žáky je Poříčí zatím velkou neznámou, protože to v této sezóně ještě nehrálo. My máme za sebou jen remízu 3:3 s Voticemi. Tak uvidíme, jestli se nám opět podaří bodovat. A nejlépe tentokrát naplno.
Pro přípravku to bude ještě zajímavější, protože to pro ni bude, stejně jako pro jejich protějšek z Poříčí, úplný začátek soutěže. Přípravka už sice za sebou jeden zápas mít měla, ale Netvořice minulý víkend nedorazily, protože nechtěly před začátkem školního roku nastydnout. A tak se zápas odložil na dnešek odpoledne a Netvořice podle všeho nedorazily znovu, zřejmě čekají na teplo.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Jírovice
TJ Slavoj Čerčany
2:1
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Pyšely 6 31:6 15
2. TJ Sokol Vrchotovy.. 6 25:7 15
3. TJ Úročnice Benešov 6 24:9 12
4. FK Soběhrdy 6 18:14 12
5. TJ Sokol Jírovice 6 15:13 12
6. TJ Slavoj Čerčany 6 14:15 12
7. TJ Sokol Krhanice 6 22:18 9
8. TJ Sokol Teplýšovice B 6 17:13 7
9. Sokol Zaječice 6 16:21 7
10. Sokol Václavice 6 14:20 7
11. TJ Sokol Lešany 6 15:27 7
12. SK Posázavan Poříčí.. 6 22:22 6
13. SK Votice B 6 9:29 3
14. TJ Sokol Drachkov 6 5:33 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

3 góly

Martin Čeljuska

3 góly

Miroslav Randák

3 góly

Jan Vacík

2 góly

Kryštof Kaplan

1 gól

Patrik Řezníček

1 gól

Svatopluk Řezníček ml.

Nejbližší narozeniny

02.10.2020 Luboš Říha (29)
08.10.2020 Svatopluk Řezníček ml. (25)
01.11.2020 Václav Neužil (43)
29.12.2020 Miroslav Randák (30)
07.01.2021 Vojtěch Židlík (25)
14.01.2021 Patrik Řezníček (27)

Počet návštěv: 40787
Posledních 30 dnů: 1780 | Posledních 7 dnů: 404 | Poslední den: 115

© 2020 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne