Slavoj Čerčany

Příští zápas

TJ Slavoj Čerčany vs TJ Sokol Lešany

Datum a čas konání: 3.10.2020 16:00
Místo: Čerčany

V Pyšelích nás v sobotu čeká těžká zkouška

V Pyšelích nás v sobotu čeká těžká zkouška

Doposud jsme v letošní sezóně v naší skupině III. třídy jen vyhrávali. Tři vítězství v řadě je bilance, která nás již v úvodu sezóny dlouho nepotkala, ale tento víkend nás čeká opravdu pořádná prověrka. V sobotu od 17 hodin sehrajeme zápas na hřišti Pyšel, jednoho z letošních favoritů. Pyšely jsou sice aktuálně v tabulce za námi, ale hlavním důvodem je to, že již mají za sebou zápas s Vrchotovými Janovicemi, který doma prohráli. Zbylé dva zápasy naopak s přehledem vyhráli shodně 4:0. Naše vzájemná konfrontace bude tedy opravdu zajímavá.

Vzájemná bilance z posledních let je chudá, ale vyrovnaná
O vzájemně provázané historii s Pyšely jsem se rozepsal již loni. Historie je to ale zajímavá, tak si dovolím část z loňského příspěvku zopakovat:
„Chtělo by se říct, že nás v sobotu od 15:30 čeká na domácím hřišti tradiční derby s nedalekými Pyšely. Ono se ale vlastně o nějaký tradiční a pravidelný zápas tak úplně nejedná, i když společného toho mají oba týmy mnoho. Za poslední roky jsme totiž sehráli pouze čtyři vzájemné zápasy, a to až v posledních sezónách. Důvod je jednoduchý. Pyšely po roce 1989 začaly i vzhledem ke svému sponzorskému finančnímu zázemí rychle stoupat a ze třetí třídy se postupně posunuly až „mimo náš dosah“ do Krajského přeboru. Určitý čas byly také naše kluby hráčsky propojeny a Čerčany byly de facto spojeny s béčkem Pyšel. První tým Pyšel se ale nakonec v roce 1999 přesunul do Benešova, kde se z něj stal SK Benešov, který tam nahradil Švarcův zkrachovalý FK Benešov. Z pyšelského béčka se tak rázem stalo áčko, které se pak logicky vrátilo z Čerčan zpět do Pyšel a v dalších letech hrálo jako FK Pyšely střídavě I.B nebo I.A třídu až do ročníku 2009/10. Pak se historie trochu opakovala a z pyšelského týmu se stal opět Benešov (i když tentokrát jen rezerva). V Pyšelích tedy v roce 2010 narychlo vznikl nový fotbalový oddíl (současný SK), který ale musel začít až ode dna čtvrté třídy. Během sezóny sice postoupil do trojky, ale přesně tou dobou jsme pro změnu zase my sestoupili o patro níž do IV. třídy. A tak jsme se opět minuli…
první vzájemné utkání po desítkách let se tedy odehrálo až zhruba před třemi lety (17. 9. 2016). Hrálo se na našem hřišti a soupeře jsme porazili jasně 4:2 (za nás, 2x Martin Čeljuska, 1x Jan Hofinger a Libor Topič). Na jaře (15. 4. 2017) té samé sezóny se naopak na hřišti soupeře urodila prozatím poslední výhra Pyšel. Prohráli jsme tam tenkrát vysoko 1:4 (za nás Martin Pánek).
Zápasy poslední společné sezóny 2017/18 (před naším postupem do okresu) máme všichni ještě v živé paměti. Nejdříve jsme doma po výborném výkonu zvítězili opět 4:2 (naše branky: Roman Neuberg, Vojtěch Židlík, Filip Voldřich a Patrik Řezníček) a poté jsme na jaře svedli těžkou bitvu na hřišti soupeře, která musela bolet snad každého, kdo do zápasu zasáhl. Tento zápas vítěze nepoznal a skončil 2:2 (za nás: Libor Topič a Jan Hofinger).“
Po těchto zápasech již následoval pouze osamocený zápas z loňské neúplné sezóny. Hrálo se u nás a začali jsme nadějně. Poločas jsme vyhráli 2:1, ale ve druhé půli jsme úplně odešli a celkově prohráli 3:6 (naše branky: Jakub Charvát, Patrik Řezníček a Martin Čeljuska).
Z tohoto soupisu vzájemných zápasů z poslední doby plyne, že vzájemná bilance je vyrovnaná 2:1:2, přičemž skóre mají o dvě branky lepší Pyšely. Naším nejlepším střelcem vzájemných zápasů je zcela neočekávaně třígólový Martin Čeljuska a dvěma brankami mu sekundují Jan Hofinger, Patrik Řezníček a docela překvapivě i Libor Topič.
Jak už zde částečně padlo, Pyšely mají letos zatím 6 bodů, což jim stačí na 4. místo v tabulce. V prvním kole vyhrály 4:0 v Krhanicích, pak prohrály doma 2:3 s Janovicemi a minulý týden znovu vyhrály venku 4:0, tentokrát v Drachkově. Pyšely stále ještě figurují v poháru OFS, když v předkole deklasovaly doma Velíš 12:1 a pak si opět doma poradily s Přestavlky 3:1.
Řekněme si na rovinu, že zápas s Pyšely nám celkem jasně řekne, s jakými zhruba pozicemi můžeme v letošní sezóně počítat. Pyšely lze určitě řadit mezi favority soutěže a navíc zápasy u nich vždycky hodně bolí. Pokud si vzpomenete na vzájemnou remízu 2:2 z Pyšel, tak asi víte, o čem je řeč...
Budeme moc rádi, pokud nás v sobotu přijedete podpořit. Není to daleko a vaši pomoc budeme potřebovat. Jak se jede do Pyšel asi víte a pokud netušíte, kde je tam hřiště, tak když pojedete od Čerčan, projedete přes náměstí skoro celé Pyšely a budete pokračovat směrem na Novou Ves (resp. Pětihosty), tak odbočku na hřiště potkáte v zatáčce naproti odbočce k Dětskému domovu. Na hřiště je to vlevo.

Dorost je tentokrát favoritem
Dorostenci vstoupili zatím do soutěže velmi sebevědomě a úspěšně. Nejdříve si poradili s týmem Mnichovice/Senohraby a pak remizovali se silnými Nespeky spojenými s Pyšely. To, že jsme v tabulce až šestí je způsobeno mimo jiné tím, že máme zatím odehráno o zápas míň než vetšina ostatních týmů.
Tentokrát (v sobotu od 10:15) vyrážíme do Postupic, kde hraje místní tým spojený s Chotýšany. Náš soupeř rozhodně není favoritem, protože všechny tři své dosavadní zápasy prohrál (i když dva pouze o gól). V tabulce jsou tak Postupice na předposledním místě před zatím nejslabším Pravonínem.
Věřím tedy, že dorost tentokrát bude bodovat naplno a třeba nás to opět posune tabulkou o něco výš.

Mladší žáci i starší přípravka doma proti Krhanicím
Mladší žáci se v neděli od 10:15 utkají na čerčanském hřišti s týmem Krhanic. Náš tým sice zatím ve dvou zápasech neprohrál, ale ani nevyhrál. Dvě remízy nám zatím zaručují až 7. místo. Náš soupeř je na tom ale o poznání hůř, oba své zápasy prohrál a se skóre 3:14 je předposlední.
Starší přípravka hraje již v sobotu a od 10:15 přivítá v Čerčanech také Krhanice. A stejně jako žáci, bude i přípravka favoritem. I když pouze mírným a to hlavně proto, že máme ještě v živé paměti její předkoronavirové výkony. Letos se totiž ani jednomu z týmů nedaří. Náš tým sehrál pouze jedno utkání a prohrál ho 2:12. Krhanice odehrály zápasy dva, ale jsou také bez bodu a se skóre 13:39 (což je na dva zápasy dost divoké) jsou poslední. Pokud budeme chtít letos pomýšlet na horní část tabulky, tak tento zápas bude muset pro nás být tříbodový.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Jírovice
TJ Slavoj Čerčany
2:1
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Pyšely 6 31:6 15
2. TJ Sokol Vrchotovy.. 6 25:7 15
3. TJ Úročnice Benešov 6 24:9 12
4. FK Soběhrdy 6 18:14 12
5. TJ Sokol Jírovice 6 15:13 12
6. TJ Slavoj Čerčany 6 14:15 12
7. TJ Sokol Krhanice 6 22:18 9
8. TJ Sokol Teplýšovice B 6 17:13 7
9. Sokol Zaječice 6 16:21 7
10. Sokol Václavice 6 14:20 7
11. TJ Sokol Lešany 6 15:27 7
12. SK Posázavan Poříčí.. 6 22:22 6
13. SK Votice B 6 9:29 3
14. TJ Sokol Drachkov 6 5:33 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

3 góly

Martin Čeljuska

3 góly

Miroslav Randák

3 góly

Jan Vacík

2 góly

Kryštof Kaplan

1 gól

Patrik Řezníček

1 gól

Svatopluk Řezníček ml.

Nejbližší narozeniny

02.10.2020 Luboš Říha (29)
08.10.2020 Svatopluk Řezníček ml. (25)
01.11.2020 Václav Neužil (43)
29.12.2020 Miroslav Randák (30)
07.01.2021 Vojtěch Židlík (25)
14.01.2021 Patrik Řezníček (27)

Počet návštěv: 40787
Posledních 30 dnů: 1780 | Posledních 7 dnů: 404 | Poslední den: 115

© 2020 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne