Slavoj Čerčany

Příští zápas

Zaječice jsou neočekávaně nebezpečnou překážkou

Zaječice jsou neočekávaně nebezpečnou překážkou

V neděli od 16 hodin (bohužel už ale bez diváků) nás čeká zápas na hřišti Zaječic. Přiznám se, že před sezónou jsem Zaječice mylně pasoval na jednoho z outsiderů soutěže a ještě před čtrnácti dny by mi směrem k našemu vzájemnému zápasu vrásky moc nedělaly. Ale stačil jeden zápas a vše je jinak. Zaječice totiž umí pěkně kousat, což v šestém kole poznal do té doby nepokořený lídr soutěže Vrchotovy Janovice, když na hřišti Zaječic ztratil rovnou všechny tři body.

Naše historická bilance se Zaječicemi je perfektní, ale to teď nemusí nic znamenat
Pokud se koukneme do minulosti (jako obvykle ohraničené posledním dohledatelným ročníkem 2004/05), tak Zaječice sehrály víc zápasů s naším již dávno zaniklým B týmem než s áčkem. Je to způsobeno tím, že Zaječice se pohybují převážně ve IV. třídě a do trojky nakouknou jen výjimečně a většinou tam také moc dlouho nevydrží (s letošní sezónou hrají trojku teprve počtvrté za šestnáct sezón).
V sezónách 2004/05 až 2008/09 se Zaječice potkávaly s naším B týmem ve čtvrté třídě a v konfrontaci s naší tehdejší rezervou byly úspěšnější. Celkově oba týmy sehrály deset vzájemných zápasů, ale dohledatelných je bohužel jen devět. Z těchto devíti zápasů jsme vyhráli pouze dva a soupeř naopak zvítězil hned šestkrát. Jednou jsme se tedy rozešli smírně. I celkové skóre logicky v těchto zápasech vyznívá pro Zaječice (31:19).
Zcela odlišná situace nastala poté, co byl náš B tým sloučen se zbytky áčka, které z okresu kvůli nedohrání soutěže kleslo až do čtyřky. To se stalo před sezónou 2009/10, kterou ale Zaječice výjimečně hrály ve trojce, takže na vzájemný souboj jsme si museli počkat až do sezóny 2010/11, kdy jsme do trojky (tenkrát bohužel jen na jeden ročník) postoupili i my. První vzájemný zápas jsme vyhráli na hřišti soupeře těsně 4:3, ale pak jsme doma neuspěli 1:3. Tato prohra od té doby ale zůstala jedinou naší bodovou ztrátou se soupeřem ze Zaječic. Následně jsme totiž v sezónách 2012/13 až 2015/16 sehráli ve společných soutěžích ještě šest vzájemných zápasů, které jsme všechny vyhráli. A to většinou vysoko. Celkově tak má náš A tým se Zaječicemi výbornou bilanci sedmi výher a jedné prohry se skóre 33:12. Nejlepším naším střelcem (za posledních šest let, kdy ale byly sehrány pouze dva vzájemné zápasy) je Mykhaylo „Ševa“ Moysh se třemi brankami (dvě branky pak vstřelil Chalupník a Pánek a po jedné oba bratři Řezníčkovi).
Poslední utkání Čerčany:Zaječice se ale odehrálo už před více než čtyřmi lety, protože další roky Zaječice i nadále hrály ve IV. třídě, zatímco my jsme se marně pokoušeli usadit v okrese. Před aktuální sezónou Zaječice (společně s Václavicemi) postoupily ze čtyřky do trojky, i když se vlastně kvůli předčasně ukončené soutěži nepostupovalo. Důvodem této nelogické situace bylo to, že v některých vyšších soutěžích skončilo několik B týmů a bylo tak třeba dorovnat počty jednotlivých soutěží.

Letos Zaječice zažívají jednu z nejlepších sezón za posledních 16 let
Zaječice se od roku 2004 umístily ve třetí třídě nejlépe na sedmém místě (2009/10). Letos jsou zatím průběžně osmé a atakují tak svůj letitý úspěch. Sezónu paradoxně nezačaly nijak oslnivě, konkrétně dvěma porážkami a mezi nimi vloženou remízou. Je ale třeba zároveň říct, že prohry přišly s Jírovicemi a Soběhrdy, které nejsou v tabulce nikterak nízko. Remízu s Lešany lze prozměnu možná přičíst i obdržené červené kartě. První plný bodový zisk pak Zaječice potkal až ve čtvrtém kole (výhra nad aktuálně 11. Václavicemi). Následoval debakl s Krhanicemi (2:8), ale pak se stalo něco, co nikdo nečekal. Zaječice dokázaly zcela zaslouženě doma přehrát do té doby bez ztráty bodu vedoucí Vrchotovy Janovice 2:1. Tuto výhru pak Zaječice ještě potvrdily jasným vítězstvím v zatím posledním kole na hřišti posledního Drachkova.
Když pomineme šok s Janovicemi, tak Zaječice v tomto ročníku zatím porážely jen týmy z dolní poloviny tabulky, zatímco s těmi z horních pater ztrácely. Možná i to Janovice ukolébalo... Máme tedy do určité míry štěstí, že tento kix udělaly jako první právě Vrchotky a my bychom se měli poučit z cizí chyby a na nějaké podceňování si nechat zajít chuť. Zaječice hrají nepříjemně tvrdý fotbal, který nám tak úplně nevyhovuje a pokud nebudeme hrát s veškerým nasazením, můžeme skončit „ošklivě pokousáni zaječími zuby“.
Ani většinu našich nejbližších soupeřů v tomto kole nečekají snadné mače a tak bychom se třeba v případě výhry mohli z aktuální čtvrté pozice opět posunout o malinko výš. V případě prohry se dá ale naopak pohodlně klesnout o několik příček. Opět jde tedy o důležitý zápas a moc nás mrzí, že tentokrát nás nemůžete hnát vpřed i vy. Snad to nebude dlouho trvat a na hřišti se budeme moci znovu společně potkat a případně i oslavit čerčanská vítězství.

---

Dorost propásl šanci udržet se na dohled čela a v nadcházejícím kole to bude těžko dohánět
Jak jsme vás informovali, v minulém kole dorost domácí prohrou s týmem Kondrac/Pravonín ztratil kontakt s čelní skupinou soutěže a ze sedmého místa tak ztrácí na první místo jedenáct bodů, ale třeba i na čtvrtý Křivsoudov/Čechtice je osmibodová ztráta už víc než značná. Ano soutěž je celkem nepřehledně rozehraná, některé týmy nad námi mají o zápas víc, ale některé i míň. Na to se vymlouvat nemůžeme.
A aby toho nebylo málo, tak v následujícím kole nás v neděli od 10:15 čeká výjezd na půdu prvního týmu soutěže, tedy spojeného týmu Ostředek/Sázava. Náš soupeř zatím šestkrát vyhrál a jednou prohrál (doma se Soběhrdy, které jsou zatím o 3 body na druhém místě, ale to pravděpodobně jen proto, že mají o dva zápasy méně než první Ostředek/Sázava). Co si tedy budeme povídat, čeká nás jeden z nejtěžších zápasů sezóny a my bychom přitom nutně potřebovali bodovat. Zdá se to jako nemožný úkol, ale i takové se někdy podaří splnit. Vzdávat se dopředu by bylo to poslední, co by nám mohlo přinést úspěch.

Žáci a přípravka si stejně jako áčko zahrají se Zaječicemi
Zaječice jsou náš soupeř tohoto víkendu. Naši mladí si to s nimi ale na rozdíl od áčka rozdají doma. Přípravka v sobotu a žáci v neděli (shodně od 10:15). Oba týmy jsou sice v zápase favority, ale zatímco žáci z pozice lídra soutěže jasnými (Zaječice jsou až desáté), tak přípravka jen mírnými (náš tým je šestý a Zaječice sedmé se stejným bodovým ziskem). Zatímco ve prospěch našich žáků hovoří lepší statistiky jak v útoku, tak i v obraně (vzhledem k pozici v tabulce by bylo divné, kdyby to tak nebylo), tak přípravka bude, jak je jejím zvykem, stavět hlavně na velmi dobré obraně (třetí nejlepší v soutěži), která je výrazně lepší než ta zaječická.
V každém případě ale v obou zápasech máme na zisk tří bodů a žádné ztráty pozic by tak v tabulce neměly hrozit. Věřím, že tomu tak bude a oba týmy si užijí radost z vítězství.

Diskuze

Poslední zápas

Sokol Zaječice
TJ Slavoj Čerčany
4:1
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Sokol Vrchotovy.. 8 32:10 21
2. SK Pyšely 8 34:10 18
3. TJ Úročnice Benešov 8 32:10 18
4. TJ Sokol Jírovice 8 24:20 15
5. TJ Slavoj Čerčany 8 19:22 15
6. Sokol Zaječice 8 25:23 13
7. SK Posázavan Poříčí.. 8 31:25 12
8. TJ Sokol Krhanice 8 26:23 12
9. FK Soběhrdy 8 19:17 12
10. Sokol Václavice 8 18:25 10
11. TJ Sokol Teplýšovice B 8 19:23 7
12. TJ Sokol Lešany 8 18:32 7
13. SK Votice B 8 14:38 6
14. TJ Sokol Drachkov 8 8:41 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

5 gólů

Martin Čeljuska

5 gólů

Miroslav Randák

3 góly

Jan Vacík

2 góly

Patrik Řezníček

2 góly

Kryštof Kaplan

1 gól

Svatopluk Řezníček ml.

Nejbližší narozeniny

29.05.2021 Stanislav Horčička (52)
05.06.2021 Libor Topič (48)
12.06.2021 Miloslav Klauz (24)
15.07.2021 Tomáš Rada (26)
21.08.2021 Miroslav Hložek (21)
26.08.2021 Jakub Charvát (22)

Počet návštěv: 43022
Posledních 30 dnů: 160 | Posledních 7 dnů: 52 | Poslední den: 7

© 2021 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne