Žáci statečně bojovali, přípravka nadělovala

O víkendu absolvovala obě naše mládežnická družstva své první zápasy v sezóně. I když bodovala pouze přípravka, nedá se říct, že by žáci zklamali. Naopak, jejich výkon proti viditelně staršímu soupeři byl statečný a ještě v průběhu druhé půle jsme dokonce vedli. Nakonec jsme sice své vedení neudrželi, ale v zápase jsme rozhodně nezklamali a vysloužili jsme si zasloužený potlesk.

Přípravka slabšímu soupeři nadělila třináct branek
Jako první se v sobotu čerčanskému publiku představila přípravka, která na hřišti „Za vodou“ přivítala soupeře z Vrchotových Janovic. Jak se podle výsledků z předchozích ročníků dalo předpokládat, Janovice v zápase rozhodně nebyly favority, což se projevilo již v průběhu první půle, kterou jsme vyhráli jasně 6:1. Ani po poločase jsme ale nepolevili a soupeři jsme nastříleli ještě o gól víc než v prvních dvaceti minutách (na tolik minut se totiž poločasy starších přípravek hrají).
Na konečném vysokém skóre 13:2 (které nám nakonec ve výrazně neúplné tabulce přineslo průběžné první místo) se nejvíce brankami, konkrétně čtyřmi, podílel Patrik Podešva a zdárně mu sekundoval i Miloslav Klíma, který si připsal hattrick.
V příštím kole přípravka nastoupí na hřišti v Týnci, který sice ještě soutěž nezahájil, ale podle předchozích sezón se dá očekávat, že již půjde o o něco silnějšího soupeře, i když i toho jsme v předchozích letech dokázali v tabulce stlačit pod sebe.
Zápis ze sobotního zápasu najdete ZDE.

Starší žáci nakonec „o hlavu většímu“ soupeři podlehli
V nedělním zápase naši žáci (spojení s Přestavlky) sehráli derby s také spojeným týmem z Nespek a Poříčí. Od prvních minut bylo jasné, že to v zápase náš tým nebude mít jednoduché, protože věkově ještě většinově patří do mladších žáků. Naopak soupeř přídomek „starší“ nezapřel a na hřišti to bylo cítit. I přesto ale náš tým statečně bojoval, i když to místy mohlo působit beznadějně.
První poločas jsme prohráli 0:1, když více ze hry měli hosté a jen s vypětím sil jsme dokázali skóre udržet na této přijatelné úrovni. Do druhé půle jsme ale nastoupili opět s plnou vervou a vyplatilo se. Hned po přestávce jsme srovnali a po pár minutách jsme se dokonce ujali vedení. Bohužel brzy nám ale v souboji s fyzicky silnějším soupeřem začali docházet síly a tlak hostů se stupňoval. I tak jsme ale ještě skoro čtvrt hodiny dokázali držet vedení než soupeř (z jeho pohledu konečně) vyrovnal. Ani potom jsme nesložili zbraně a dál bojovali alespoň o bod. Bohužel po osmi minutách se hosté ujali vedení, které nedlouho před koncem ještě navýšili na konečných 2:4 z našeho pohledu. Obě naše branky vstřelil Filip Mrázek.
Přestože jsme prohráli, náš tým si zaslouží pochvalu za bojovný výkon, kterému chybělo málo k tomu, aby přinesl body. Náš mladý tým to bohužel v soutěži asi nebude mít vzhledem ke svému „vzrůstovému handicapu“ lehké, ale na druhou stranu určitě ne každý tým bude tak „velký“ jako Nespeky/Poříčí. Věřím, že se vzhledem k našemu výkonu v brzké době dočkáme vítězství i my.
Třeba to přijde hned v příštím kole, kdy doma přivítáme Chocerady. Jednoduché to ale opět asi nebude, protože Chocerady v právě odehraném kole porazily vysoko 7:0 družstvo Maršovic.
Pod tímto článkem si můžete prohlédnout obsáhlou fotogalerii z tohoto nedělního zápasu a zápis z něj najdete ZDE.