Slavoj Čerčany

Příští zápas

Třetí výhra v řadě!

V zápase s posledním Drachkovem se na první pohled daly očekávat snadné body, ale realita byla trochu jiná. Ostatně na to již před zápasem mohlo upozornit, že Drachkov doposud neměl úplně snadný los. V zápase samotném se navíc ukázalo, že fotbalovost není vždy to, co rozhoduje a úplně klidně jsme mohli odjet bez bodů. Naštěstí jsme si výhru opět vybojovali tím, že jsme se nevzdali. Bude to ale takhle fungovat pořád? Nejspíš by to chtělo začít vyhrávat trochu jednodušeji.

V prvním poločase jsme museli dvakrát dotahovat
Domácí Drachkov na nás od prvních minut docela nastoupil a po prvních varováních v podobě rohových kopů jsme v šesté minutě neuhlídali jednoduchou akci soupeře a po nedůrazu v obraně jsme tak poměrně brzy prohrávali 0:1.
Přestože i poté se soupeř snažil o aktivní hru, tak se nám už v 9. minutě z naší první kloudné akce podařilo vyrovnat, když z pravého křídla nacentroval Martin Augusta a Vojta Židlík skokem skrz obranu hlavou zavěsil (1:1). Pro Vojtu to byla první branka v sezóně a pro Martina vůbec první asistence v Čerčanech.
Po vyrovnání se hra zklidnila a poměrně dlouho se hrálo hlavně ve středu pole, aniž by to vedlo k zakončení na jedné nebo druhé straně. Kolem 20. minuty jsme se začali osmělovat dopředu a naše kombinace vedli i k několika nebezpečným akcím. Bohužel Míra Randák i Martin Augusta zakončovali nad.
I když jsme byli v této fázi lepším týmem, tak znovu skóroval soupeř. Po rohovém kopu ve 24. minutě jsme trestuhodně neobsadili útočníka v malém vápně a ten zblízka doklepl do prázdné branky (2:1). Naštěstí to opět netrvalo dlouho a za pět minut jsme srovnali. Tentokrát to bylo z pokutového kopu za faul na Sváťu Řezníčka. Vojta Židlík zakončil s přehledem na druhou stranu než skákal gólman a připsal si tak druhý zásah v utkání (2:2).
Od 30. minuty už jsme pak byli v tlaku. Ale v tlaku, který nebyl moc produktivní. Soupeře ze dna tabulky bychom měli rozhodně mačkat o poznání víc. Výsledkem byly asi tři šance, které postupně neproměnili Míra Randák, Vojta z přímáku a David Straka, jehož zblokovaná střela těsně minula šibenici.
I Drachkov sem tam zahrozil, ale byl v zakončení naštěstí také nepřesný. Celkově se jejich hra v zápase omezila na nakopávané balóny, které byly vždy o jediném souboji. Buď vyhrála obrana a bylo to OK a nebo to propadlo, a pak přišlo zakončení. Nic pohledného, ale při možnostech domácích asi jediný efektivní způsob. My se snažili kombinovat a tak riziko ztráty bylo samozřejmě větší. Přesto jsme i tak dokázali zakončovat častěji. Přesnost ale byla podobná.

Druhý poločas byl o našem dobývání a nákopech Drachkova
Do druhého poločasu nastoupil místo Martina Augusty Honza Vacík, který kvůli drobné dopravní kolizi nestihl úvod zápasu a domácí se nám podařilo od úvodu docela zatlačit. Opět to ale nebylo nic, o čem by si měly příští generace vyprávět. Navíc již v 52. minutě musel střídat dobitý Míra Randák a nahradil ho Míra Hložek, který se hned pustil aktivně do napadání rozehrávky domácích.
Možná i to o minutu později zapříčinilo soupeřovu ztrátu míče a David Straka tak mohl krásně prokličkovat celou soupeřovou obranou a prudce vystřelit. Jeho střelu gólman sice dokázal vyrazit před sebe, tam ale číhal Sváťa Řezníček a uklidil míč do sítě (2:3).
V následujících minutách začali domácí trochu uvadat a my naopak přiložili pod kotel. Výsledkem byla kromě několika nepříliš velkých šancí i velmi sporná situace, kdy byl Vojta Židlík sestřelen soupeřem ve vápně, ale mladý rozhodčí Chmelař, který jinak zvládal zápas velmi dobře, penaltu nepískl. Možná se mu zdálo, že druhá penalta proti domácím už je příliš. Těžko říct.
V 67. minutě pro změnu zatrnulo nám, když Matěj Purkard, jenž jinak hraje zápas od zápasu lépe, zatáhl za záchranou brzdu a rukama stáhl unikajícího soupeře. Naštěstí ale nebyl poslední, takže z toho byla jen žlutá karta.
Přestože se touto dobou soupeř znovu trochu osmělil, tak jsme se začali konečně dostávat do gólovek my. Bohužel některá naše zakončení šla mimo (Vojta Hlavou) a nebo je vyškrábl gólman (Sváťa).
I Drachkov měl ale v této fázi jednu gólovku, kterou naštěstí dokázal s bravurou zneškodnit Petr Burcev, který jinak moc práce neměl.
Kolem 75. minuty byla hra z obou stran poměrně „rozlítaná“ a hrálo se celkem nahoru dolů. To rozhodně nebylo něco, co nám hrálo do karet a měli jsme si to rozhodně lépe pohlídat – podržet míč a zklidnit hru. To se nám ale nedařilo a mohlo se nám to snadno vymstít.
V 76. minutě jsme se ještě jednou dožadovali penalty, když gólman Drachkova podrazil Míru Hložka v malém vápně. Vypadalo to jasně, ale poté, co jsem si prohlédl fotky ze zápasu se mi zdá, že Míra padal již dřív, než k zákroku došlo a musím se tak zpětně rozhodčímu omluvit.
Poslední čtvrthodinu jsme sice měli stále výrazně víc ze hry, ale přesto jsme soupeře pustili do dvou velkých šancí, které opět lapil Petr Burcev. Petr v tomto zápase opravdu moc práce neměl. Ani z jednou z branek nemohl nic dělat, ale zhruba třemi skvělými zákroky v poslední čtvrtině zápasu nám zachránil výsledek.
Ke konci utkání jsme ještě dvakrát střídali (Gašparik x Neuberg a Urban x Židlík) a celkově se nám již podařilo poslední minuty zkontrolovat ve větší pohodě než třeba průběh kolem zmíněné 75. minuty.

V zápase jsme byli lepší, ale...
...přesto jsme si nechali v první půli dát dva laciné góly. Ty jsme sice dokázali rychle dorovnat, ale měli jsme to být my, kdo určoval tempo hry a ne se skoro celou první půli honit za vyrovnámím. Druhých 45 minut už bylo z naší strany lepších a hrálo se hlavně na bránu Drachova, přesto jsme při některých rychlých akcích trnuli, jestli se domácím opět nepodaří něco do naší branky dotlačit. Zápasy proti soupeřům typu Drachkova by prostě i na jejich hřišti měly vypadat jinak. I slabý soupeř, dokud cítí šanci, tak kouše. Vést o dvě branky v první půli, myslím, že by to domácí (navzdory teorii pana Csaplára) zabalili a mohlo se dohrát v klidu.
Nakonec je z toho ale třetí výhra v řadě, což se nám povedlo naposledy v 1. až 3. kole minulé nedokončené sezóny a druhá výhra v řadě venku. Tento impozantní výkon jsme zopakovali poprvé od přelomu jara a léta 2018, kdy jsme měli dokonce tři výhry v řadě.
V příštím kole nás čeká doma Úročnice, která zatím celkem tápe. Do sezóny sice vstoupila výhrou, ale od té doby již získala pouze bod. Navíc má evidentně problémy s naplněním sestavy, což přineslo i kontumaci v Janovicích. Myslím, že i tento zápas, pokud do něj půjdeme naplno, by měl být hratelný. Budeme moc rádi, pokud nás přijdete v sobotu podpořit.

Zápis z utkání z Drachkovem najdete ZDE.

------------------------------------------

PŘÍPRAVKA SI OPĚT UDĚLALA RADOST, ŽÁCI PAUZÍROVALI
Žákovský tým měl tento víkend volno, a tak jste se mohli přijít podívat pouze v neděli na přípravku. A pokud jste přišli, měli jste se na co dívat. Přípravka opět zářila a tentokrát nadělovala Peceradům. Potvrdila tak roli favorita a nepřesvědčivé Pecerady porazila 10:1. Pěti brankami se zaskvěl Patrik Podešva. V tabulce jsme tak stále na třetím místě se ztrátou tří bodů (za administrativní kontumaci). Máme ale zdaleka nejlepší defenzivu a ani za útok se stydět nemusíme. Myslím, že Úročnice, kam příští týden vyrazíme, se má na co těšit a to i přesto, že má stejně bodů jako my. Jenže my ještě neprohráli! A věřím, že neprohrajeme ani tentokrát, i když rozjetý úročnický útok nebude snadné sousto.