Zápas silně ovlivněný nešťastným zraněním

Před tímto utkáním jsme si dávali celkem velké naděje, že by pro nás domácí zápas s Úročnicí nemusel skončit špatně. Bohužel skončil. A to nejen kvůli zranění, které utrpěl jeden z hráčů hostů v průběhu první půle, a které bez pochyby výrazně ovlivnilo celý zbytek zápasu. Lepší jsme totiž nebyli ani předtím a hlavní slabinou byla tentokrát útočná hra, která v podstatě nepřinášela žádná zakončení. Objektivně je třeba říct, že soupeř zvítězil zcela zaslouženě.

Opět nové rozestavení, ale tentokrát ne moc povedené
Jestliže jsme si před zápasem říkali, že soupeř z Úročnice mívá problémy se sestavou, tak tentokrát tomu bylo opačně. Ne, že by Úročnice přijela s nabitým kádrem, ale několik hráčů na střídání měla. U nás na střídačce seděl pouze Luboš Tožička (ostatní náhradníci ze zápisu přítomni nebyli).
Důsledkem toho, že nás bylo málo a z obvyklé sestavy chybělo opět několik hráčů, bylo poměrně nezvyklé nové rozestavení. Nemá cenu to pitvat do detailu, ale hlavní obětí toho herního systému byla ofenziva. V poslední době dopředu velmi aktivní David Straka byl stažen do obrany, kde dřív hrával. To byla pro útok, jak se v průběhu zápasu ukázalo, poměrně těžká rána. Ve středu pole nastoupil Vláďa Švorba a popravdě, nebylo to úplně ono, stejně jako působení Kuby Gašparika na křídle. Na obranu trenéra je ale potřeba říct, že ostatní varianty, které ještě mohl využít, by asi nebyly lepší.
Bohužel je to (podle mě) celé způsobené tím, že ač máme poměrně dost hráčů, tak stabilizovat sestavu je téměř nemožné, protože všech absence jsou až příliš časté. Osa týmu tak hraje pokaždé v jiném složení.

Úvod zápasu se nám hodně nepovedl
Hned v první minutě jsme totiž inkasovali, když jsme nedokázali pokrýt křídelního hráče Úročnice a ten přihrával do malého vápna zcela neobsazenému spoluhráči (0:1). Začátek jsme hrubě zaspali.
Obdržená branka nás nijak neprobrala a dopředu byli aktivní i nadále hlavně hosté. Po zhruba čtvrthodině jsme obraz hry trochu srovnali, ale vystřelit směrem na bránu jsme dokázali poprvé až ve 22. minutě, ale pokus Honzy Vacíka po zblokovaném přímém kopu byl slabý a neměl šanci na úspěch.

Nešťastné přerušení utkání
Od této chvíle se na hřišti do cca 30. minuty nedělo vůbec nic. Ani jeden z týmů si nic nevytvořil a pro diváky to opravdu nebyl pohledný zápas. Tato nuda byla ale bohužel přerušena tím nejhorším možným způsobem. Ve 31. minutě se v osobním souboji střetli čerčanský David Straka a úročnický Jaroslav Průša. Oba šli do souboje o míč hodně odhodlaným způsobem. David Straka byl v souboji o něco dříve, odehrál balón a následněse s protihráčem střetli holeněmi. Výsledkem tohoto nešťastného střetu byla velmi ošklivě zlomená noha hráče hostů. Davidova noha naštěstí vydržela, i když ho bolí ještě dnes.
Rozhodčí Hocek tento střet neviděl, jak bylo zřejmé z toho, že pískal, až když otočil hlavu za výkřikem a následnou červenou kartu udělil teprve ve chvíli, kdy viděl následek souboje.
Takové okamžiky na hřišti nechce zažít ani vidět nikdo. I když se jednalo o nešťastný střet, u kterého se jen těžko dalo určit, kdo byl viníkem (pokud vůbec někdo), tak samozřejmě (a pochopitelně) na hřišti vzplály emoce. Nejprve to vypadalo, že David neujde inzultaci, když se vydal omluvit soupeři, ale naštěstí se vše brzy relativně uklidnilo a po odjezdu rychlé záchranné služby (cca po 30 minutách) se pokračovalo. Nebylo to příjemné čekání a myslím, že mnoho hráčů se pak již na hru moc nesoustředilo a možná by bylo i lepší vyslyšet názory některých zúčastněných a již zápas nedohrávat.

Do poločasu jsme ještě zvládli inkasovat
Třetí čtvrthodina zápasu naštěstí nepřinesla nějakou zvýšenou agresivitu nebo snahu o oplácení, čehož jsme se trochu obávali. Hosté zareagovali nejlepším možným způsobem a soustředili se na hru. Naopak my byli viditelně „pod dekou“ a víceméně dobrovolně jsme se nechali zatlačit do defenzivy. Výsledkem pak byla druhá branka v naší síti, když si ve 40. minutě hosté rychlou kombinací pohráli s naší obranou a zvýšili na 0:2.
V posledních pěti minutách druhé půle jsme pak mohli inkasovat ještě několikrát, tomu už ale naštěstí udělal přítrž Petr Burcev v bráně, který nás, jak už se stalo pravidlem, opět podržel.

Druhý poločas už byl zcela zbytečný
Přestávka pro nás byla sice vysvobozením, ale po ní jsme beztak s ničím novým na hřiště nepřišli. Hra se sice srovnala, ale hlavně proto, že hosté se již do útoku moc nehnali.
Po zcela „plonkové“ čtvrthodině jsme střídali. Kubu Gašparika, kterému to v ofenzivě moc nevyšlo, nahradil Luboš Tožička, který tak po svém působení v mužstvu čerčanského dorostu zažil premiéru v dresu prvního týmu Slavoje Čerčany. Škoda, že si ji nemohl vychutnat za příjemnějších okolností.
Nedlouho po tomto střídání jsme inkasovali potřetí. Tentokrát po rychlé akci způsobené naší ztrátou míče ve středu pole (0:3).
Od nějaké 65. minuty úroveň hry poklesla ještě hlouběji. A přestože hrál soupeř poměrně špatně, tak alespoň hrál. Z naší strany už to bylo hodně o čekání na závěr. Hodně nás i nadále držel Petr Burcev, který několikrát soupeři zmařil dobrou šanci, ale v 75. minutě už podlehl a zblízka inkasoval na 0:4.
Zhruba deset minut před koncem ještě hostům nebyl uznán pátý gól pro ofsajd. A to už bylo opravdu vše.

Zápas, který nepřinesl nic dobrého
Když pominu tři body, které si úročničtí odvezli, a které jsou pro ně logicky vzhledem k okolnostem podružné, tak to byl pro všechny ošklivý zápas, který přinesl jen to špatné. Když začnu tím nejméně podstatným, tak fotbalovosti toto utkání opravdu mnoho nepobralo. O zranění Jaroslava Průši ani nemusím mluvit, to je samozřejmě ta nejhorší část. Ale ani to, že David, který rozhodně nepředvedl žádný surový faul, jak je v zápise chybně uvedeno, bude pravděpodobně potrestán na několik měsíců, nikomu nepomůže. Je jasné, že panu Průšovi nikdo nic zlého nepřeje a naopak věříme, že se uzdraví co nejdříve, ale trestáním někoho, kdo za to ani nemůže, se nic nevyřeší a zdraví se nikomu nevrátí. Škoda, že to rozhodčí neviděl lépe.

V příštím kole jedeme do Lešan
Ačkoli teď na fotbal mnoho myšlenek není, nic to nezmění na to, že příští víkend (v sobotu od 16:00) jedeme do Lešan na další zápas naší soutěže. Lešany patří rozhodně mezi naše oblíbenější soupeře (i když tedy hlavně doma) a letos nejsou úplně ve formě. Chtělo by se tedy říct, že bychom si nějaký bod mohli odvézt, ale při naší rozkolísané formě si už nedovolím ani tipovat.