Luxusní náskok z první půle pohodlně stačil na vítězství

Do Lešan jsme v sobotu vyrazili s rozporuplnými pocity. S Lešany se nám sice dlouhodobě hraje dobře, ale po předvedené hře v minulém zápase s Úročnicí jsme si nemohli být ničím jisti, i když se soupeři z Lešan letos vůbec nedaří. Nakonec vše ale dopadlo k naší naprosté spokojenosti a z Lešan si odvážíme tři body za celkem pohodovou důležitou výhru v zajímavém utkání.

První poločas vše rozhodl
Do utkání jsme vstoupili aktivně a první čtvrthodinu jsme soupeře k ničemu zásadnímu nepustili. Bohužel ale předvedená aktivita nevedla ani k našim příležitostem a spokojit jsme se tak museli pouze s územní převahou.
Jak to tak ale často bývá, domácí si najednou z ničeho vytvořili obrovskou příležitost v podobě pokutového kopu. V 15. minutě po neobratném faulu před pokutovým územím zůstal soupeř ležet v rohu vápna a rozhodčí podle jeho rozpláclé pozice nepřesně usoudil, že se jedná o penaltu. Naštěstí se znovu ukázalo, že v bráně nemáme jen tak někoho a Petr Burcev skokem ke své levé tyči střelu lešanského exekutora zneškodnil. Respektive ji vyrazil a k nebezpečné dorážce jsme již domácí nepustili. To byl velmi důležitý moment, který pravděpodobně předurčil směřování celého zápasu.
I v dalších minutách jsme byli lepší v poli, ale náznaky šancí měl paradoxně především soupeř, který chtěl vývoj hry zvrátit ve svůj prospěch. Naštěstí se nám ale brzy podařilo vše zlomit na svou stranu. V 19. minutě krásnou přihrávkou do uličky vysunul Vláďa Švorba Kubu Gašparika a ten po celkem krkolomném zpracování prostřelil gólmana domácích a připsal si tak svou premiérovou trefu v dresu Slavoje (0:1).
Přestože se po obdržené brance Lešany pokusily přidat, byli jsme to znovu my, kdo skóroval. Už po dalších pěti minutách, tedy ve 24. minutě, Vojta Židlík také uličkou vyzval Míru Randáka, který ale prudkou ranou trefil jen gólmana. Vyražený míč si ale našel opět Vojta a uklidil ho do odkryté branky (0:2).
A to stále nebylo vše. Naše desetiminutová smršť totiž pokračovala. Za další čtyři minuty si svou akci rozjel Sváťa Řezníček, který přihrál na křídlo Kubovi Gašparikovi. Ten vrátil míč do vápna, kde na něj sice nedosáhl Míra Randák, ale naštěstí ho zaskočil Sváťa, který dobře zavřel zadní tyč a dostal se tak k úspěšnému zakončení (0:3).
V následujících minutách se do hry opět vrátil i soupeř, ale my jsme jeho snahu celkem pohodlně kontrolovali a k ničemu ho nepouštěli. V závěru poločasu se Lešany sice dostali k několika rohům, ale dá se říct, že první poločas vyzněl jasně pro nás a nebýt pokutového kopu, soupeř by neměl téměř žádnou šanci skórovat.

Druhý poločas už z naší strany tak dominantní nebyl, ale měli jsme ho pod kontrolou
Ačkoli druhých čtyřicetpět minut zahájil náš nebezpečný přímý kop, který ale gólman Vojtovi zneškodnil, tak se jinak na hřišti mnoho nedělo. Až kolem 55. minuty se soupeř dostal k zakončení a jeho příčná střela těsně vedle byla asi jeho největší dosavadní příležitostí ze hry.
V 60. minutě už byl soupeř výrazně aktivnější než my. Dalo by se říct, že jsme díky pocitu, že se nemůže nic stát úplně přestali hrát. A byli jsme za to po právu potrestáni brankou. Nedá se ale říct, že by gól Lešan byl produktem nějaké jejich velké šance. Naopak se jednalo o nepříliš povedený rohový kop, při kterém jinak jistému Petrovi Burcevovi bohužel vypadl míč z ruky a soupeřův hráč zblízka doklepl do sítě (1:3).
Po obdržené brance trenér Martin Procházka naordinoval okysličení v podobě dvojitého střídání. V 62. minutě šli ze hry Kuba Gašparik (v dnešním zápase krásných 1+1) a Míra Randák. Na hřiště se místo nich dostali Jindra Urban a Luboš Tožička.
Po vystřídání jsme opět zvýšili aktivitu, ale dopředu jsme se ani teď moc nedostávali. Nutno ale dodat, že s ofenzivou byl v této pasáži na štíru i soupeř. V 69. minutě jsme ale konečně zahrozili a dokonce jsme vstřelili další branku. Tu nám ale kvůli dost spornému ofsajdu rozhodčí neuznal. O minutu později si svůj druhý gól mohl připsat Vojta Židlík, který ale svou tutovku, kdy úplně osamocen před brankářem Lešan zkoušel zblízka lob, naprosto zazdil trefou přímo do rukavic gólmana.
Kolem 70. minuty už začal soupeř trochu utahovat šrouby i ne zcela sportovním způsobem, když téměř každá naše akce byla označena domácím čárovým za ofsajd a také auty se čím dál častěji otáčely. Prostě takový ten klasický folklór, který zažívá každý hostující tým na hřišti soupeře. Je ale fér říct, že to byla primárně práce domácího asistenta a hlavní rozhodčí Kromka svou roli (až na zmíněný pokutový kop) zvládl s přehledem.
Celkově se ale v této fázi hra hodně kouskovala a to samozřejmě vyhovovalo spíš nám. Navíc i nadále byly naše útoky o dost nebezpečnější než soupeřovy, který pod tíhou nepříznivého stavu hrál hodně zbrkle a zakončoval z nepřipravených pozic. Naopak třeba technický pokus Sváti Řezníčka z úhlu gólman Lešan v 78. minutě vytáhl jen s obtížemi. V té samé minutě jsme naposledy střídali a na hřiště se dostal Tomáš Rada místo Matěje Purkarda.
Lešany se i nadále viditelně snažily, ale nic zásadního si nebyly schopny připravit. My pro změnu nedokázali využít sérii rohů a chytrý, ale nepřesný dalekonosný pokus o lob od Tomáše Rady skončil až za silnicí v rybníku.
Poslední minuty byly ve znamení soupeřovy hry vabank, kterou jsme si ale dokázali s přehledem pohlídat a ještě jsme příležitostně zkoušeli štěstí z rychlých kontrů, které ale úspěšné nebyly. To nám ale nemuselo vadit, protože jsme zápas nakonec vyhráli o dvě branky a připsali jsme si tak důležité tři body.

V příštím kole přivítáme rezervu Teplýšovic
Příští sobotu od čtyř hodin přivítáme na domácím hřišti béčko Teplýšovic, které je na tom zatím aktuálně hodně podobně jako Lešany. V tabulce je sice o dvě místa výš, ale to pouze proto, že v prvním kole dokázalo porazit doma Miličín a o kolo později (také doma) remizovat se Soběhrdy. Od té doby již teplýšovická rezerva jen prohrává a my budeme věřit, že jim umožníme si tuto sérii ještě prodloužit. Budeme se těšit, že u toho budete i vy.

Zápis z utkání najdete ZDE.

----------------

OBA MLÁDEŽNICKÉ TÝMY O VÍKENDU ZVÍTĚZILI

Od tohoto kola, ač nerad, začnu z důvodů, které nechci rozvádět, o mládežnickcý týmech spojených s Přestavlky referovat pouze v podobě výsledků a zápisů. Podorobnější informace již bohužel přinášet nebudeme. Stejně tak již na webu nenajdete upoutávky na nadcházející zápasy těchto spojených družstev.