Slavoj Čerčany

Příští zápas

TJ Slavoj Čerčany vs SK Posázavan Poříčí..

Datum a čas konání: 26.3.2022 16:00
Místo: Čerčany

Nečekaně zasloužená nakládačka

Nečekaně zasloužená nakládačka

V nedělním zápase nám Soběhrdy měly být dle všech předpokladů maximálně tak vyrovnaným protivníkem, ale nakonec nic nebylo vzdálenější pravdě. Domácím jsme nebyli rovnocenným soupeřem, a i když v jejich brance nastoupil hráč z pole, nebyli jsme schopni ho kloudně ohrozit. Zarážející bylo nejvíc asi to, že jsme hráli v poměrně vysokém nasazení a přesto jsme soupeři, který je v tabulce pod námi, herně vůbec nestačili.

Úvodní minuty byly ty nejmilosrdnější
Úplný začátek zápasu žádné velké vzrušení nepřinesl a první zajímavý moment přišel až v 5. minutě a bohužel to byla branka v naší síti. Po rychlé akci po levém křídle přišel centr, nedorozumění naší obrany s gólmanem a střela o břevno do brány (1:0).
V dalších minutách byl soupeř sice o něco lepší, ale přesto se nám v 9. minutě podařilo vyrovnat. Přímý kop Matěje Purkarda gólman sice zachytil, ale míč mu vypadl z ruky a Martin Čeljuska ho pohotově doklepl do sítě (1:1). Paráda. Rychle jsme vyrovnali a vypadalo to, že teď se do nich pustíme a zápas zkusíme otočit. Bohužel to ale od nás bylo vlastně všechno a v zápase nás pak potkalo jen hodně málo dalších světlých momentů.

Zbytek první půle byl „zajímavý“ pouze tím, že domácí stříleli góly
Po obdržené brance se domácí celkem snadno dostali zpět do hry a byli i nadále mírně lepším týmem. V poli jsme sice tolik nezaostávali, ale hlavním rozdílem ale bylo to, že se Soběhrdy, na rozdíl od nás, dokázaly dostat i do zakončení.
V 18. minutě se domácí propracovali postupným útokem až k naší bráně, a když už to vypadalo, že se to soběhrdskému hráči podařilo úspěšně zadrbat, tak vystřelil ze střední vzdálenosti a opět s pomocí břevna rozvlnil naši síť (2:1). A aby toho nebylo málo, tak hned dvě minuty nato jsme dostali branku z rohu hlavičkou o zem a bylo to 3:1.
Od tohoto stavu se už po zbytek poločasu nehrál příliš pohledný fotbal ani z jedné strany a i přes naši snahu jsme se nedokázali dostat ani k náznaku tlaku. Na hřišti se v podstatě nic nedělo a jedinou akcí, kterou ještě druhý poločas přinesl, byla střela domácích do tyče ze 46. minuty.

Ve druhém poločase jsme se nezlepšili a podle toho to také dopadlo
Do druhé půle jsme dvakrát vystřídali. Ze hřiště byli staženi Jakub Gašparik a Míra Hložek a jejich místa zaujali Tomáš Rada a Luboš Tožička (nikoho jiného jsme na lavičce už neměli).
Úvod druhé části hry ještě přinesl náznak naděje, když Zdeněk Modálek krásnou prudkou střelou zpoza vápna orazítkoval břevno. To byl kromě vstřelené branky asi nejhezčí okamžik zápasu z naší strany a to je ukrutně málo.
Přestože jsme byli zpočátku druhého poločasu mírně aktivnější, tak jsme opět inkasovali. V 50. minutě ve své první akci druhé půle soupeř prošel hladce obranou a jeho střelu zblízka ještě Petr Burcev vyrazil, ale dorážku již mít nemohl (4:1).
Tato branka asi definitivně pohřbila naše naděje a soupeře naopak posadila do sedla. Výsledkem následného tlaku domácích byl v 54. minutě faul naší obrany ve vápně a pokutový kop. Ten exekutor proměnil s přehledem pod břevno a bylo to o čtyři branky (5:1).
Dalších deset minut jsme byli pod neustálým tlakem a každá akce domácích hrozila další brankou v naší síti. Dostat zpět do hry se nám jakž takž podařilo až kolem 65. minuty, ale stačilo to pouze na otupení tlaku soupeře. Naše ofenziva byla nadále hodně bezzubá. A ani toto malé vzepětí navíc dlouho nevydrželo a znovu jsme se dostali do presu. Výsledkem byla další branka v naší síti, když se v 71. minutě v jednoduché situaci nedohodl Vláďa Švorba s Petrem Burcevem. Vláďa Petrovi pouštěl míč a blokoval útočníka, jenže Petr zaspal a pro míč si nešel. Vláďa tedy na poslední chvíli poslal před dotírajícím útočníkem malou domů, ale tu Petr Burcev nečekal a míč se kolem jeho stojné nohy dokutálel do sítě (6:1). Byla to hloupá, ale tak nějak všeříkající branka.
Pasáž kolem 75. minuty byla ve znamení naší marné snahy alespoň o snížení. Bylo vidět, že chceme, ale nic nám nevycházelo. Naopak Soběhrdy si i z mála vytvářely šance a zakončovaly. V 79. minutě nám znovu zatrnulo. Přišel další faul naší obrany ve vápně a rozhodčí znovu odpískal penaltu. Exekutor se již chystal, ale sudí pokutový kop nakonec, po poradě s čárovým, odvolal. Byl jsem od předchozího souboje sotva dva tři metry a za mě to spíš faul byl. Takže trocha štěstí v neštěstí, ale ono už to bylo stejně jedno.
Navíc hned z další akce jsme nakonec přece jenom sedmý gól inkasovali a byl to další (téměř) vlastní gól. Po poměrně snadném průniku po pravém křídle útočník Soběhrd z těžkého úhlu vystřelil podél gólmana a míč, který již mířil do sítě, si při snaze jej vykopnout, Roman Neuberg srazil do sítě (7:1). Vzhledem k tomu, že míč do sítě již mířil před oním skluzem, tak se o vlastní branku nejednalo, ale to už je také jen technický detail.
Posledních deset minut pak bylo z naší strany již křeč. Naše viditelná snaha se nevzdat vyznívala zcela do prázdna a naopak domácí z rychlých protiakcí hrozili téměř neustále. Mohlo padnout klidně ještě několik branek a kdybychom odjeli s desítkou, tak bysme se asi moc divit nemohli. Naštěstí už ale další branka nepadla a tak jsme se museli „spokojit“ jen se sedmi fíky.

Naše prohry se navzájem až příliš podobají
Ačkoli jsme v této sezóně dostali takový „nášup“ poprvé, tak v lecčems se tento zápas některým předchozím prohrám podobal. Když pominu asi náš nejhorší letošní výkon ve Václavicích, tak žádná z našich předchozích ztrát nebyla odevzdaná. Vždy jsme se snažili bojovat, ale bohužel ani vysoké nasazení většinou v těchto případech nebylo znát.
Naopak naše výhry jsou často (opět až na čestnou výjimku) dost upracované a vlastně kolikrát přišly i po podobných výkonech jako zmíněné prohry. Skoro by se chtělo říct, že se pohybujeme na takové pomyslné hraně, kdy překlopit se mezi úspěchem a totálním kolapsem je závislé jen na malých detailech. Vlastně kromě rezervy Teplýšovic jsme nikoho nedrtili (a i v případě Teplýšovic to bylo spíš hrou soupeře než naším výkonem) a naopak naše prohry jsou poměrně jednoznačné a často si je zaviníme sami. Možná máme vlastně štěstí, že máme bodů kolik máme, protože mít o něco málo víc smůly, mohli jsme bojovat o záchranu.
A Soběhrdech jsme se tentokrát opravdu neměli na co vymlouvat. Soupeř hrál fér bez záludností, zápas byl odsoudcován naprosto v pořádku a ani štěstí se na nás nemělo moc kde přilepit. Vina je rozhodně jen na nás a pokud budeme chtít něco uhrát v příštím kole proti Pyšelům, o poznání silnějšímu soupeři než byly Soběhrdy, tak budeme muset hodně přidat. S takovouto hrou dostaneme strašně nařezáno. Budu ale věřit, že se dáme do kupy a proti severozápadním sousedům to bude třeba úplně jiný příběh...

Zápis z utkání najdete ZDE.

-----

Starší přípravka
Přestavlky/Čerčany – Senohraby 2:13 (2:7)
Zápis z utkání najdete ZDE.

Starší žáci
Přestavlky/Čerčany – Krhanice 0:2 (0:1)
Zápis z utkání najdete ZDE.

Galerie k aktualitě

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Jírovice
TJ Slavoj Čerčany
3:3
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Sokol Vrchotovy.. 13 53:10 37
2. SK Pyšely 13 44:17 29
3. TJ Sokol Krhanice 13 40:27 28
4. TJ Sokol Jírovice 13 39:23 24
5. SK Posázavan Poříčí.. 13 55:34 21
6. Sokol Václavice 13 33:24 20
7. Sokol Zaječice 13 27:28 20
8. FK Soběhrdy 13 33:31 17
9. TJ Sokol Lešany 13 23:38 17
10. TJ Slavoj Čerčany 13 25:39 16
11. TJ Úročnice Benešov 13 22:33 11
12. TJ Sokol Teplýšovice B 13 20:46 10
13. TJ Sokol Miličín 13 25:40 7
14. TJ Sokol Drachkov 13 18:67 4

Kompletní tabulka

Střelci týmu

5 gólů

Svatopluk Řezníček ml.

4 góly

Martin Čeljuska

4 góly

Miroslav Randák

3 góly

Vojtěch Židlík

3 góly

Jan Vacík

2 góly

Jakub Charvát

1 gól

Zdeněk Modálek

Nejbližší narozeniny

27.01.2022 David Straka (21)
05.02.2022 Jan Dvořák (75)
12.02.2022 Martin Procházka (34)
14.02.2022 Vojtěch Kukačka (26)

Počet návštěv: 48454
Posledních 30 dnů: 238 | Posledních 7 dnů: 59 | Poslední den: 7

© 2022 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne