Další zápas bez nároku na body

Sobotní zápas proti Pyšelům se celkem výrazně podobal propadáku z minulého týdne v Soběhrdech. Opět se nedá říct, že bychom zápas odchodili, ale výrazný efekt to nemělo. Ve fotbalovosti jsme výrazně zaostávali a i přesto, že námi předvedená hra byla o něco lepší než minulý týden, na víc než na nižší variantu debaklu to nestačilo. Pyšely jsou samozřejmě herně jinde než Soběhrdy, ale i jim v zápase chybělo několik opor a dokázaly se s tím popasovat úplně jinak než my a porazit nás rozdílem třídy.

Gól hned v úvodu a pak už jsme se vezli
Prvních pár minut ještě nenaznačilo, že by se opět mělo jednat o propadák, ale už v 5. minutě se Pyšely celkem snadno průnikem obranou dostali k úvodnímu gólu a určily tak další ráz zápasu (0:1).
Obdržená branka nám nijak nevysvětlila, že bychom měli začít hrát jinak, a tak se soupeř i s minimem námahy dostal do mírného tlaku, který mu ale bohatě stačil k pravidelnému ohrožování naší branky. My jsme naopak dopředu nehrozili vůbec, a tak se hosté vyrovnání zrovna obávat nemuseli. Pyšely střílely poměrně často, ale naštěstí většinou netrefovali zařízení. Pokud ano, tak nás podržel Petr Burcev, který několik nebezpečných příležitostí zneškodnil.
V 18. minutě přišla naše první kloudná akce, kdy jsme poměrně dlouho obléhali branku hostů, ale stále se nedařilo zakončit, i když situace po tom volala. Nakonec byla akce zakončena z nepříliš nebezpečného prostoru a ještě ke všemu nad. To, že tato příležitost byla od nás dopředu na dlouhou dobu vše, asi mluví za vše.
Kolem 20. minuty se hra v poli opticky srovnala. Snažili jsme se držet míč a hosté nám to tím, že trošku ubrali, umožnili. Bohužel ani tak jsme se k zakončování propracovat nedokázali.
Ve 23. minutě přišel smolný okamžik Matěje Purkarda, který šel nešikovně do souboje v rohu vápna a soupeř věděl, jak toho využít. Teatrální pád zabral a kopala se penalta, kterou soupeř kopl do protipohybu Petra Burceva, který nakonec ani neskákal (0:2).
O nějakých sedm minut později přišla další branka z ničeho. Rohový kop, kdy na malém vápně nebyl dobře pokrytý útočník Pyšel a hlavička z bezprostřední blízkosti nedala Petrovi žádnou šanci (0:3).

Po třetí brance soupeř trochu ubral a to nás možná zachránilo
Od 30. minuty se celkově zvolnilo. Pyšelům to takhle stačilo a my nedokázali najít recept na ofenzivu. Když už se někdo do šance dostal, byli to opět hosté a tak to na nějakou úpravu skóre v náš prospěch nevypadalo. Naopak ve 37. minutě byl ještě navíc faulován Vojta Židlík. Z nevinného obyčejného faulu se ale vyklubal průšvih, protože soupeř nešťastně v pádu Vojtovi přilehl kotník a Vojta bude rád, když to bude jen výron. Samozřejmě ale musel ze hřiště a na zbytek zápasu ho nahradil Míra Hložek.
V nastaveném čase druhé půle jsme konečně také zahrozili. Měli jsme sérii zblokovaných střel a hlavně přišel faul ve vápně na našeho útočníka. Bohužel se dost nepochopitelně nepískalo. Přesto jsme ještě vystřelili a míč nakonec vykopával obránce z brankové čáry. Asi naše největší příležitost a také v podstatě jediný okamžik, který podle mě rozhodčí nezvládl. Snížení na 1:3 a gól do šatny by sice mohl přinést nějakou naději, ale ruku na srdce, na vyrovnání by to z naší strany pravděpodobně stejně nebylo.

Po přestávce se opět nic nezměnilo
Stejně jako v Soběhrdech jsme na nepříznivý vývoj nedokázali zareagovat ani po pauze. Obraz hry se vůbec nezměnil a my nebyli nijak nebezpeční. Dvacet minut druhé půle uběhlo bez většího vzruchu a naše bezradnost se stupňovala. Soupeř se také příliš nesnažil, ale i tak mu to na mírnou optickou převahu stačilo. Celkově ale nebylo moc na co koukat.
V 62. minutě šel místo Kuby Gašparika na hřiště Luboš Tožička a o pár minut později jsme konečně znovu vystřelili na bránu. Po přihrávce Jindry Urbana Martin Čeljuska mířil hezky k tyči, ale gólman střelu vyškrábl na roh.
Pak bylo opět pár minut mrtvo, jež bohužel ukončily Pyšely další brankou. V 72. minutě přišel průnik po křídle a podél brankové čáry, rychlá přihrávka pod sebe a střela z malého vápna. Petr byl opět bez šance zakročit (0:4).
Více méně nezáživná hra pokračovala i dál a z celkového útlumu vyčnívala pouze hezká hlavička Luboše Tožičky těsně mimo a několik menších šancí Pyšel, které ač hrály na půl plynu, byly lepší.
Několik minut před koncem ještě přišel faul Petra Burceva, který se při pokusu obehrát soupeře dostal do úzkých a útočníka Pyšel zazadu podrazil. Nic zákeřného ani tvrdého, ale jasná penalta. Petr svou chybu ale napravil, a pokutový kop tentokrát zneškodnil. Víc už se v zápase nestalo a myslím si, že většina našich hráčů byla ráda, že už je konec.

Tento zápas byl jen pokračováním nevýrazných výkonů
Jak už jsem psal, s Pyšely to bylo dost podobné jako se Soběhrdy a tím pádem i s několika předchozími zápasy, které ale naštěstí nějaké body přinesly. Snažíme se hrát, ale k ničemu to moc nevede. Na každý útok se nadřeme, a i když nic nevypouštíme, tak to má minimální efekt. Soupeřům stačí málo, aby naši snahu eliminovali a pokud dokáží sami skórovat, je v podstatě rozhodnuto.
V sobotním zápase nám sice byla pravděpodobně upřena penalta, ale jediné co by to možná změnilo, by byla nula na našem střeleckém kontě. Na dělbu bodů by to téměř jistě nemělo žádný vliv. Navíc by mě docela zajímalo, kdo by na penaltu vlastně šel, když už na hřišti nebyl Vojta a v sestavě se neobjevil ani Honza Vacík. Ale třeba máme v záloze nějakého netušeného střelce, kterého teprve máme objevit. Kdo ví...
Ačkoli někteří naši hráči měli v emocích po prohraném zápase jiný názor, tak na vyrovnání jsme rozhodně neměli a rozhodčí nás rozhodně nepoškodil natolik, aby to mělo vliv na dělbu bodů. Nezbývá než soupeři z Pyšel pogratulovat k zaslouženému vítězství a věřit, že mu to někdy příště sečteme i s úroky. My se teď budeme muset hlavně zamyslet, co změnit, protože do konce podzimu nás čekají už jen dva těžké zápasy a s tím, co teď předvádíme to na body nebude. Uvidíme, třeba aspoň jaro (pokud tedy vůbec nějaké fotbalové jaro bude) bude lepší a znovu začneme hrát fotbal, který jsme uměli, přinášel body a divákům se líbil.

Zápis z utkání najdete ZDE.

-----

Starší přípravka
Tento víkend nehrála. Zápas s týmem Pyšely/Zaječice byl odložen na 4. listopadu.