Slavoj Čerčany

Příští zápas

TJ Slavoj Čerčany vs SK Posázavan Poříčí..

Datum a čas konání: 26.3.2022 16:00
Místo: Čerčany

Další špatný výkon body zaslouženě nepřinesl

Další špatný výkon body zaslouženě nepřinesl

V sobotu jsme odehráli druhé domácí utkání v řadě. Po zápase s Pyšely nás čekaly Zaječice, což měl být přeci jen přijatelnější soupeř. I když to nakonec z jejich strany nebyl takový válec jako od Pyšel, tak to na nás bohatě stačilo. Výsledkem je třetí prohra v řadě a co je horší, opět po špatném výkonu, se kterým se opravdu vyhrávat nedá. Zimní přestávka pro nás bude, zdá se, vysvobozením.

Půl hodiny jsme drželi naději na body
Předzvěstí našeho výkonu bylo už to, že jsme se opět sešli v počtu, který jen tak tak stačil na postavení základní sestavy. Těžko se pak dá něco plánovat, když prostě hraje, kdo přijde.
Samotný zápas začal opatrně, ale už od prvních minut byli hosté mírně aktivnější. Přesto si první větší šanci vytvořili „až“ v sedmé minutě (dle zápisu v desáté), ale tu dokázali hned využít. Přesná křížná přihrávka našla svého adresáta a ten už si s míčem věděl rady (0:1).
I v dalších okamžicích byly Zaječice o něco nebezpečnější, už jenom proto, že na rozdíl od nás dokázaly i vystřelit. Naše první střela totiž přišla z nohy Míry Randáka až ve 13. minutě, ale pohříchu nijak nebezpečná nebyla. Míra byl vlastně po většinu utkání z našeho týmu jediný, kdo dokázal alespoň náznakem ohrožovat branku soupeře a to bylo hodně málo.
Jako dar z nebes pro nás byla 25. minuta, kdy se k exekuci našeho přímého kopu postavili Sváťa Řezníček a Kuba Charvát. Sváťa míč schválně přeběhl a Kuba povedenou technickou střelu kolem zdi umístil přímo k tyči. Gólman se natahoval marně (1:1). Byla to krásná branka a bylo dobře, že jsme se dokázali prosadit alespoň takto, když už to ze hry vůbec nešlo.
Nerozhodný stav byl pro nás poměrně milosrdný a dával nám ještě aspoň nějakou naději na zisk bodů. To bychom ale museli začít něco hrát a to se bohužel nestalo. Hru jsme sice trochu vyrovnali, ale až na nějaké nesmělé pokusy Míry Randáka to k ohrožení brány soupeře nevedlo.
Naopak Zaječice ve 40. minutě znovu skórovaly. Zaječický hráč jen nedůrazně stínovaný dvěma našimi obránci vystřelil a míč se obloučkem snesl pod břevno (1:2).
Vzhledem k tomu, že obdržená branka pro nás nebyla dostatečným varováním, přišel va 44. minutě další trest. Po přímém kopu hostů se míč dostal na malé vápno k neobsazenému útočníkovi Zaječic, který nadvakrát překonal Petra Burceva. Tomu nepomohl ani první skvělý zákrok a na dorážku byl již krátký (1:3). Obrana Slavoje jakoby opět ani neexistovala.
Dvě branky do šatny nevěstily pro druhý poločas nic dobrého a jak se po přestávce ukázalo, tento předpoklad byl správný.

Druhý poločas byl už jen koncentrovaná nuda
O druhých pětačtyřiceti minutách vlastně není moc co psát. Na hřišti se dlouhé pasáže nic nedělo, a když už náhodou, tak to byli hosté, kteří sem tam trochu zahrozili. Gólové šance k vidění nebyly ani z jedné strany a je potřeba přiznat, že z té naší bylo poskrovnu i těch méně nadějných.
Naše bezradnost se v poslední čtvrtině jasně zhmotnila. Někteří naši hráči už se před balónem vysloveně schovávali a těch několika, co se ještě opravdu snažili, bylo člověku spíš líto. Hosté si hru bez rizika a námahy naopak celkem užívali a jejich šance začaly i přesto, že nehráli nijak oslnivě, přibývat. Nebezepečné situace to ale ani nadále nebyly, a když už se Zaječicím podařilo vsítit, tak jejich radost zhatil ofsajd. Suma sumárum to byl poločas k nekoukání a poslední minuty už byly jen a jen o čekání na závěrečný hvizd.

Poslední zápas sezóny už mnoho nadějí nedává
Letošní podzim sice ještě neskončil, protože nás o víkendu čeká ještě jedno utkání, ale vzhledem k tomu, že jde o venkovní zápas v Jírovicích, které letos celkem šlapou, tak by možná bylo lepší, kdyby již konec byl. Pokud bychom chtěli ještě před zimní pauzou nějaké body získat, musel by se náš přístup diametrálně změnit a to se, ruku na srdce, moc čekat nedá. Bude to spíš o tom, jak se přes zimu dáme dohromady a jak zbytek sezóny pojmeme. Ještě štěstí, že se v průběhu podzimu podařilo nějaké body nahrát a na sestupové příčky tak máme celkem polštář, protože ten se dost možná bude sakramentsky hodit.

Zápis z utkání najdete ZDE.

-----

Starší přípravka
Nespeky/Poříčí nad Sázavou – Přestavlky/Čerčany 3:4 (2:2)
Zápis z utkání najdete ZDE.

Bystřice – Přestavlky/Čerčany 5:2 (2:1)
Zápis z utkání najdete ZDE.

Starší žáci
Maršovice – Přestavlky/Čerčany 4:3 (0:3)
Zápis z utkání najdete ZDE.

Galerie k aktualitě

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Jírovice
TJ Slavoj Čerčany
3:3
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Sokol Vrchotovy.. 13 53:10 37
2. SK Pyšely 13 44:17 29
3. TJ Sokol Krhanice 13 40:27 28
4. TJ Sokol Jírovice 13 39:23 24
5. SK Posázavan Poříčí.. 13 55:34 21
6. Sokol Václavice 13 33:24 20
7. Sokol Zaječice 13 27:28 20
8. FK Soběhrdy 13 33:31 17
9. TJ Sokol Lešany 13 23:38 17
10. TJ Slavoj Čerčany 13 25:39 16
11. TJ Úročnice Benešov 13 22:33 11
12. TJ Sokol Teplýšovice B 13 20:46 10
13. TJ Sokol Miličín 13 25:40 7
14. TJ Sokol Drachkov 13 18:67 4

Kompletní tabulka

Střelci týmu

5 gólů

Svatopluk Řezníček ml.

4 góly

Martin Čeljuska

4 góly

Miroslav Randák

3 góly

Vojtěch Židlík

3 góly

Jan Vacík

2 góly

Jakub Charvát

1 gól

Zdeněk Modálek

Nejbližší narozeniny

27.01.2022 David Straka (21)
05.02.2022 Jan Dvořák (75)
12.02.2022 Martin Procházka (34)
14.02.2022 Vojtěch Kukačka (26)

Počet návštěv: 48454
Posledních 30 dnů: 238 | Posledních 7 dnů: 59 | Poslední den: 7

© 2022 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne