Jednoznačná výhra, kterou nelze přeceňovat

Sobotní zápas s Drachkovem měl, chtělo by se říct, předpokládaný průběh. Spíš než o předpoklad se ale vzhledem k našim předchozím bodovým ziskům jednalo o vroucí přání podpořené relativně dobrou hrou z posledních týdnů. Celý sobotní zápas se sice hrál více méně na jednu bránu, ale přesto první poločas skončil pouze těsným vedením Slavoje a vše tedy ještě mohlo skončit všelijak. Naštěstí jsme po přestávce Drachkov dorazili a ve výsledku mu nadělili populárního „bůra“.

První poločas byl ve znamení neproměňování šancí
Na zápas v předvečer „čarodějnic“ si i přes pěkné počasí našlo cestu o dost méně diváků než obvykle, ale ti co přišli, mohli vidět sebevědomé představení našeho týmu.
Od prvních minut jsme se snažili hrát útočně, i když zpočátku to stačilo jen na mírnou převahu. Soupeř se snažil poctivě bránit a maximálně se sem tam pokusil o rychlý kontr. Celkově ale hra začínala postupně působit poměrně ospale.
Po zhruba čtvrthodině jsme začali konečně i zakončovat a hlavně střely z dálky dělaly gólmanovi Drachkova problémy. Postupně takto brankářův postřeh vyzkoušeli Martin Augusta, Martin Kačírek a moc pěkně i Zdeněk Modálek. Gólmanovi se ale vždy podařilo míč vyrazit. Ačkoli pokaždé bylo spoustu času na dorážky, nikdy jsme u míče nebyli včas.
Kolem 20. minuty už jsme byli jasně lepší a jedna rána na branku Drachkova střídala druhou. Hosté také často chybovali v rozehrávce a nabízeli nám tak další příležitosti. Obzvlášť Sváťa Řezníček pálil jednu za druhou. Měl také smůlu, když rozhodčí neodpískal faul, který na něj byl ve vápně a připravil nás tak o penaltu.
Když už to vypadalo, že gólman Drachkova chytí úplně vše, tak ve 26. minutě přeci jen kapituloval. Překvapivě to ale nebylo po střele z dálky, ale po závaru na malém vápně, kdy opakované střely Sváti a Davida Straky gólman nebo obrana zblokovali, ale na jednu Davidovu už reagovat nedokázali (1:0).
I po vstřelené brance jsme byli aktivní a snažili se dál útočit. Další šance Sváti a Kryštofa Straky ale zůstaly nevyužity.
Zhruba deset minut před koncem hosté zůstali také určité pasáže hry na míči, ale moc si nevěděli rady s rozehrou, takže z toho dokázali vytěžit jen několik nesmělých střel z dálky, které Kuba Gašparik s přehledem zkrotil.
Mezitím ještě zahrozil David Straka, ale jeho rychlou akci zastavili hosté jen stažením za dres za cenu žluté karty.
V úplném závěru měl soupeř ojedinělou sérii dvou přímých kopů a dvou rohů, ale až na jednu byly jeho střely málo nebezpečné. Tu jedinou povedenou vychytal povedenou robinzonádou Kuba. Přesto nám ale trochu zatrnulo, protože i přes jednoznačný průběh zápasu to mohlo být 1:1 a ve druhé půli jsme mohli začínat od začátku.

Ve druhém poločase jsme soupeře zlomili
Vzhledem k tomu, že druhou půli jsem už na zápase nebyl přítomen, tak vám ji zprostředkuje Vláďa Švorba, který pro tento zápas nahradil omluveného Martina Procházku na pozici hlavního trenéra.
Druhý poločas pokračoval ve stejnémn duchu jako ten první. Měli jsme převahu na míči a bylo jen otázkou času, kdy přidáme další góly.
Naštěstí jsme na ně nemuseli čekat dlouho a už v 50. minutě jsme udeřili. Na polovině hřiště rozhodčí odpískal faul na Zdeňka Modálka, ale hosté si mysleli, že faul byl na ně. Na Zdeňkovu rychlou rozehrávku na Sváťu tak nedokázali včas reagovat a tak šel Sváťa sám na gólmana. Konečně se mu podařilo i přesně zakončit a my tak vedli 2:0.
Náš tlak vstřelená branka nijak neotupila, ale naše další šance opět zůstaly pohříchu nevyužity. V 65. minutě šel na hřiště místo Jirky Drazdíka Míra Hložek, jehož čas měl v zápase ještě přijít.
V 71. minutě jsme konečně opět navýšili vedení, když po přihrávce Martina Kačírka znovu skóroval Sváťa Řezníček (3:0). O pár minut později, konrétně v 77. minutě, to bylo již 4:0, když si po asistenci Sváti připsal branku Zdeněk Modálek.
Skóre na konečných 5:0 uzavřel střídající Míra Hložek, který zkušeně uklidil míč do volné poloviny brány, když mu k nohám míč vyrazil gólman Drachkova po střele Sváti Řezníčka.
Soupeř měl za celý zápas maximálně tři šance, zatímco my jich měli asi patnáct. Minimálně deset branek jsme tak měli dát, ale v některých jasných šancích jsme opět vyhořeli.
Dále ještě Vláďa Švorba zmiňuje, cituji: „Nutno ještě zmínit, že na zápase nebyl hlavní trenér Martin Procházka. Hlavním trenérem pro tento zápas byl Vláďa Švorba a jeden zápas mu stačil, aby se stal nejlepším jarním trenérem čerčanského „A“ mužstva. Posuďte sami: Martin Procházka 5 zápasů = 0 vítězství + 2 remízy + 3 porážky = 2 body; Vláďa Švorba 1 zápas = 1 vítězství = 3 body. Rozhodně se jedná o zajímavou statistiku.“ Toto konstatování nechám bez komentáře, on si to jistě Martin Procházka s Vláďou dořeší sám :).

Tři body už byly potřeba, ale nesmíme z nich dělat kdoví co
Sobotní zápas přinesl sice výhru důležitou, ale také veskrze povinnou. Drachkovu se letos vůbec nedaří a na hřištích soupeře to platí násobně. Cokoli jiného než tři body by tedy byla ostuda. Ani pět branek v síti soupeře nezní špatně, ale mělo jich být mnohem víc. Soupeř nebyl nijak nebezpečný a dával nám nadstandardně hodně času ke kombinaci. Vytvořili jsme si spoustu šancí, a tak naše neproduktivita tentokrát v počtu vstřelených branek trochu zanikla. V jiných zápasech by nás to ale opět mohlo mrzet.
Zápas se tentokrát, i přes vysoké množství spálených šancí, povedl Sváťovi Řezníčkovi, který byl u všech branek. Dvě sám vstřelil, na jednu asistoval a dvě padly po akcích, které připravil. Svou druhou branku v sezóně vstřelil Zdeněk Modálek a tato sezóna se tak stala jeho střelecky nejlepší za minimálně posledních pět let. Druhou branku za čerčanský „A“ tým celkově si připsal Míra Hložek a Kuba Gašparik se stal teprve čtvrtým gólmanem (po Petrovi Burcevovi, Ivanovi Hájkovi a Martinovi Čeljuskovi) za posledních několik let, který se podílel na vychytání čistého konta. Kuba zatím tak v naší bráně stále nepoznal porážku. I samotná „nula“ po mnoha měsících bez čístého konta samozřejmě potěší...
V každém případě nám tato výhra kromě mírně navýšeného sebevědomí přinesla i důležitý posun tabulkou vzhůru. Deváté místo už vypadá přeci jen lépe a snad to nebude naše konečná. Určitě bude ale potřeba tento výkon zopakovat i nadcházející víkend na hřišti Úročnice, která je předposlední a v posledních kolech se celkem trápí. Celkově jde ale náš herní projev nahoru a věřím, že další vítězství v příštích kolech přibudou.

Zápis z utkání najdete ZDE.

----

Úspěšný víkend podtrhly i mládežnické týmy
Starší přípravka si v sobotu vyšlápla 11:5 na venkovním hřišti na favorizovanou Vlašim a vyhoupla se již na páté místo čtrnáctičlenné elitní skupiny A. Na první Benešov 2012 ztrácí pouhé čtyři body.

Starší žáci mají svou skupinu pouze o deseti týmech a v neděli tak tedy sehráli zatím pouze druhý zápas. Doma dokázali tentokrát jednoznačně 7:0 porazit Trhový Štěpánov a po obou zápasech tak stále drží čisté konto. Na první Sedlec-Prčice sice ztrácejí šest bodů, ale mají dva zápasy k dobru.