Nikdy není konec, dokud není konec

V sobotu jsme se na domácím hřišti utkali s týmem Lešan, se kterým se nám dlouhodobě daří. Úspěšnou sérii s tímto soupeřem jsme nakonec na šest výher v řadě prodloužili, ale bylo to o fous. Herně jsme měli po celý zápas vždy trochu navrch, ale chybělo tomu to hlavní. Branka. Nakonec jsme se dočkali minutu před závěrečným hvizdem a důležité tři body, díky kterým jsme Lešany přeskočili v tabulce, zaslouženě zůstávají doma.

První poločas jen „z doslechu“
Vzhledem k tomu, že se mi protáhla cesta ze zápasu mého syna, na zápas Čerčan jsem se dostal až těsně před koncem první půle. O jejím průběhu mám tedy informace pouze minimální, ale všichni, kterých jsem se ptal, se shodli, že jsme v úvodním dějství nebyli horší. Názory na první poločas hraný v parném a dusném počasí se pohybovaly od vyrovnané hry s minimem šancí a bez většího vzruchu až po naši mírnou převahu a několik brejkových šancí na naší straně. Ty ale bohužel zůstaly nevyužity.
V každém případě se tedy ale v prvním poločase branka neurodila, a tak jsem, podle všeho, o nic důležitého nepřišel.

Začátek druhé půle rozhodně nudný nebyl
Hned v úvodu druhého poločasu ospalou atmosféru dusného odpoledne rozčeřila obrovská šance Lešan. Útočník hostů se z ničeho nic řítil sám na našeho gólmana Kubu Gašparika, který ale na hranici rizika soupeři míč špičkou kopačky vypíchl. Přijít do souboje o zlomek vteřiny později, byla to jasná červená. Kuba ale naštěstí nezaspal a zabránil tak Lešanům ujmout se vedení.
Hned v dalších minutách jsme měli prozměnu dvě velké šance my. Hlavně akce Luboše Tožičky, který na dlouhou nohu píchl míč podél gólmana, ale bohužel i tyče, se dala nazvat gólovou.

Po divokém úvodu se druhá půle zklidnila
I v následujících pasážích zápasu jsme měli více ze hry, ale už to nepřinášelo tak nebezpečné šance. Lešany se naopak dopředu nijak nehrnuly a spíše si hlídaly bezbrankovou remízu.
Z našich příležitostí stojí za zmínku snad jen dvě. V první tak dlouho ve vápně kombinovali bratři Řezníčkové, až se Sváťa rozhodl zakončit ve chvíli, kdy proti němu stál obránce a střela byla zblokována. Druhá z nebezpečnějších příležitostí byl přímý kop Vojty Židlíka z nadějné pozice, ale střela šla bohužel přímo na gólmana.
Zhruba půl hodiny před koncem se začali osmělovat i hosté, ale více méně to jen eliminovalo naše náznaky šancí. Lešany se ani tak k ohrožování Kuby Gašparika moc nedostávaly.
V 70. minutě jsme poprvé střídali a Patrika Řezníčka nahradil Míra Hložek.
Pak se zase nějakou dobu nic moc nedělo, jen sem tam jsme se dostali k nějaké menší příležitosti. V 79. minutě se ale po dlouhé době ozvali hosté. Po jejich přímém kopu ale naštěstí lešanský útočník na vzdálenější tyči ve velké příležitosti zblízka hlavičkoval vedle.

Lešany v závěru vycítily šanci, ale nakonec zaplakaly
Kolem 85. minuty už byly Lešany o něco málo lepší. Zřejmě vycítily šanci na tři body a pokusily se nás ještě před koncem zmáčknout. Naštěstí si ale měly stále problém vytvořit jasné šance, a tak jejich tlak mnoho nebezpečí neznamenal.
Pak ale, minutu před koncem, přišel okamžik, na který by hosté nejraději zapomněli. Během poměrně nenápadné akce zprava přesně nacentroval Roman Neuberg, Míra Randák si ve vápně šikovně míč zpracoval a vystřelil. Brankář Lešan na střelu zblízka neměl nárok a my se tak „za minutu devadesát“ ujali vedení (1:0).
Pokud měl někdo pocit, že je hotovo, tak se mýlil. O pouhou minutu později totiž Lešany vytěžily ze svého závěrečného tlaku přímý kop. Centr si hezky našel hlavu lešanského útočníka, který i přesně zakončil. Jenže v bráně stál Kuba a ten se rozhodl, že dnes bude „nula“ jeho. Předvedl skvělý reflex a dokázal míč vyrazit mimo branku. Parádní zákrok, který nám zachránil tři body.
V samotném závěru se ještě v rámci taktického střídání na hřiště místo Míry Randáka po dlouhé době podíval již v podstatě penzionovaný Vláďa Švorba. To už bylo ale opravdu vše a pak přišel závěrečný hvizd.

Konečně se na nás tedy usmálo štěstí
Po poměrně dlouhé (mírně přerušované) sérii zápasů, ve kterých jsme měli buď smůlu a nebo jsme předvedli totální kolapsy, jsme se konečně dočkali i trochy štěstí. To ale přeje připraveným. Pokud bychom si mysleli, že už je konec a soustředili se na udržení bodu nikdy bychom toto vítězství nezískali. Bojovnost Romana s Mírou do posledních chvil a skvělé zákroky Kuby nám v sobotu konečně zajistily důležité vítězství.
Díky němu jsme se v tabulce posunuli před Lešany na deváté místo a už se tak na tu tabulku kouká přeci jen o něco lépe. V příštím kole vyrazíme v neděli do Teplýšovic poměřit síly s místní rezervou. Ta je zatím jedenáctá, takže by se mohlo zdát, že by tento zápas nemusel být větší komplikací. Bohužel ale tamní áčko hraje již v sobotu, a tak nevyužití hráči z prvního týmu budou moci proti nám nastoupit. Rozhodně to tedy nic jednoduchého nebude. Přesto ale pojedeme do Teplýšovic bodovat a svou kůži zadarmo nedáme.

Zápis z utkání najdete ZDE.

----

Přípravka po sérii výher prohrála a žáci přes ztrátu čistého konta předvedli skvělý obrat
Starší přípravka se v sobotu vydala do Vlašimi za místním „B“ týmem, který je na tom ale paradoxně lépe než áčko. Na sérii několika výher za sebou se nám ale tentokrát bohužel navázat nepodařilo a připsali jsme si zatím nejhorší výsledek jarní části sezóny. První poločas jsme ztratili 0:3 a ani ve druhé půli se nám nepodařilo se zvednout a nakonec jsme si odvezli celkem vysoký příděl 4:10. Nezbývá než se oklepat a v příštím kole si doma spravit chuť na zatím nepříliš výrazné Bystřici,

Starší žáci v neděli ve Zdislavicích začali perfektně, když skórovali již ve druhé minutě. Soupeř ale průběh otočil a po čtvrthodině vedl 2:1. Nám se sice povedlo ještě vyrovnat, ale o poločase do šaten šel nakonec soupeř s vedením 3:2.
Přestavlckým a čerčanským žákům se ale ve druhé půli podařil skvělý obrat, když ve druhém dějství nedovolili zdislavickým skórovat a sami třemi brankami otočili utkání na 5:3 v náš prospěch.
V tomto zápase jsme tedy přišli o jarní čisté konto, ale ani tentokrát jsme nepoznali, co to je přijít o body. V tabulce jsme na třetím místě, protože máme odehráno méně zápasů než soupeři nad námi. V příštím kole hostíme doma zatím jen tříbodový Neveklov, a tak by bylo škoda, kdybychom si vítěznou bilanci pohoršili zrovna v tomto zápase.