Slavoj Čerčany

Příští zápas

Vysoká výhra z Krhanic nám zlepšila náladu

V sobotu jsme se na hřišti v Krhanicích zhostili nelehkého úkolu na výbornou. Po spíš více než méně nepovedeném úvodu soutěže jsme se totiž pokusili bodovat na hřišti, kde nám místní tým za posledních zhruba dvacet let dovolil jen párkrát remizovat. Tentokrát vše ale dopadlo jinak než předvídala statistika a my si z neoblíbeného hřiště odvážíme vysoké vítězství 6:2 a hlavně tři body, které nás konečně posunuly ze dna tabulky o trochu výš.

Sobotního zápasu jsem se nemohl zúčastnit, a tak pro vás dnes přichystali report nezávisle na sobě dva přímí účastníci zápasu. Od postranní čáry v roli asistenta rozhodčího své postřehy přináší Vláďa Švorba a přímo ze hřiště Sváťa Řezníček. Své netradiční role se zhostili s přehledem, i když si ani jeden nemohl dělat poznámky a vše si tak museli zapamatovat (a věřte, že to není jednoduché). Myslím si, že jiný úhel pohledu, než na jaký jste ode mě obvykle zvyklí, bude nakonec určitě zajímavá změna.

Zápas očima hráče představuje Sváťa Řezníček
První poločas jsme vyhráli i přesto, že jsme nebyli lepší
Úvodní dějství začali lépe domácí. Měli více ze hry a vytvářeli si před naší bránou nebezpečné příležitosti. Tlak Krhanic nakonec vyústil v 5. minutě v úvodní branku, když se trefil dlouhodobě nejlepší krhanický střelec Jiří Moulík (1:0).
Po brance domácích se hra vyrovnala a nějaké ty šance jsme si vytvořili i my. Výsledkem byla v 19. minutě vyrovnávací branka Míry Randáka, který povedeným zakončením završil samostatný únik (1:1).
Celý zbytek poločasu to vypadalo, že se oba týmy rozejdou do kabin za vyrovnaného stavu, ale nakonec se tak nestalo. Rozhodujícím momentem byla krásná přihrávka lobem za obranu od Kryštofa Straky, kterou si převzal opět Míra Randák a se štěstím nám zajistil poločasové vedení (1:2).

Druhý poločas přinesl smršť v závěru
Druhá půle začala poklidně a ani jeden z týmů se nedostával do nebezpečných šancí. Příjemnou změnou tohoto stavu byla 51. minuta, kdy se do role asistenta znovu převtělil Kryštof Straka a do šance tentokrát vyslal Luboše Tožičku. Luboš se s příležitostí nijak nepáral a povednou ranou poslal míč pod břevno. Gólman Krhanic neměl šanci reagovat (1:3).
Stav 3:1 z našeho pohledu již pro nás vypadal velmi nadějně, ale domácí rozhodně nesložili zbraně a vytvářeli si nebezpečné příležitosti. Z tlaku Krhanic nakonec vyplynula v 68. minutě druhá branka Jiřího Moulíka a tedy snížení na 2:3.
I v dalším průběhu měli krhaničtí herně navrch, ale nám se dařilo efektivně bránit a výsledkem byla nejen eliminace ofenzivy domácích, ale i naše brejkové příležitosti. V 81. minutě se jedna z těchto našich akcí konečně ujala. Sváťa Řezníček dostal na levé straně míč do běhu, obešel u postranní čáry dva protihráče a levačkou přihrál do vápna nabíhajícímu Igorovi Kodetovi. Igor se perfektně zorientoval a poslal míč k levé tyči do protipohybu brankáře (2:4).
Jakmile jsme získali zpět dvoubrankové vedení, obraz hry se zcela změnil. Najednou jsme měli jasnou převahu, protože domácí zápas již pravděpodobně vzdali a už ho jen dojhrávali. Tato situace se nám náramně hodila a domácím se vymstila v podobě další branky v jejich síti. Po chybě obrany Krhanic se po přiťuknutí Igora Kodeta dostal k míči Míra Randák a přesným zakončením zkompletoval svůj hattrick (2:5).
To ale ještě nebylo vše. Domácí už kazili, co mohli a v 90. minutě díky přesnému odhadu při napadání vystihl chybnou rozehrávku Krhanic Martin Kačírek a zpoza vápna po zemi zamířil pohotově a přesně k levé tyči (2:6). Byla to opravdu pěkná střela.
Po šesté brance v domácí síti už rozhodčí Krhanice nechtěl příliš trápit a ukončil zápas bez nastavení.
Kromě tří bodů jsou pozitivem zápasu i další příspěvky do týmové kasy, protože si Igor Kodet připsal svou první branku v dresu Slavoje a i Mírův hattrick bude náležitě oceněn.

Zápas očima čárového rozhodčího Vládi Švorby
V sobotu jsme odehráli zápas v Krhanicích proti domácímu týmu, který se vždy umisťuje v horních patrech tabulky. Nečekali jsme tedy žádný lehký zápas a toto očekávání se také naplnilo. Na utkání jsme se navíc bohužel opět nesešli ve velkém počtu, ale třináct lidí na soupisku plus mě jako čárového jsme nakonec dohromady dali.

V úvodu utkání byli lepší domácí, před přestávkou my
Trávník v Krhanicích byl velmi vysoký a tak se nedala očekávat žádná rychlá hra, protože míč v přerostlé trávě samozřejmě ztrácí rychlost.
Začátek zápasu, respektive prvních patnáct minut, nás nemile překvapil. Byli jsme pomalí, dělali jsme hodně chyb a soupeř měl díky tomu několik šancí. Byl to poměrně hororový vstup do utkání a kdyby to po úvodní čtvrthodině bylo 3:0 pro Krhanice, nikdo by se nemohl divit. Naštěstí domácí proměnili pouze jednu šanci, když se v 5. minutě trefil Jiří Moulík, který proměnil brejk „sám na gólmana“ (1:0).
Po zmíněných patnácti minutách se výkon Slavoje začal naštěstí znatelně zvedat a začaly přicházet i příležitosti našich hráčů. V 17. minutě ještě střelecky neuspěl Martin Čeljuska, ale v 19. minutě se již „urodilo“. Martin si spravil chuť a výbornou přihrávkou našel rozběhnutého Míru Randáka, který se štěstím svou akci nadvakrát proměnil (1:1).
Následně se hra opticky vyrovnala nebezpečnější jsme začali být my. Na naše kopačky se vrátila přesnost a už jsme nebyli tak pomalí jako na začátku. Dalo se na to i koukat. Několik šancí jsme ale neproměnili, a tak se skóre měnilo až 19 vteřin před vypršením řádné hrací doby prvního poločasu, když se po přihrávce Kryštofa Straky prosadil opět Míra Randák. Do kabin jsme tak šli s náskokem 2:1.

Druhá půle vyzněla v náš prospěch
O přestávce domácí kropili hřiště, ale poněkud nezvykle pouze na naší polovině. Zřejmě mysleli, že jim to přinese nějakou výhodu. Moc fair-play mi to nepřijde, ale proti pravidlům to není...
Do druhého poločasu jsme vstoupili úplně jinak než do úvodního dějství. Odměnou nám byl gól na 3:1, který v 51. minutě vstřelil po pěkné přihrávce Kryštofa Straky Luboš Tožička. Domácí čárový se snažil gól „odvolat“ zvednutým praporkem, ale hlavní sudí doře viděl, že to ofsajd nebyl „snad o 15 metrů“ (1:3).
V 62. minutě jsme poprvé střídali. Martina Čeljusku nahradil Igor Kodet, kterého čekalo, jak se později ukázalo, povedené představení.
I následném průběhu jsme byli o něco lepší, šance jsme ale neproměňovali, a tak přišlo v 68. minutě snížení po brejkové akci domácích (2:3).
V 77. minutě jsme museli střídat podruhé. Zraněného Davida Straku nahradil Míra Hložek.
Zápas se zlomil v 81. minutě, když Sváťa Řezníček předvedl pěkný průnik po levé straně a přihrál míč před branku Igorovi Kodetovi. Igor neměl s uklizením balónu do sítě žádné problémy a připsal si tak premiérovou branku za Slavoj (2:4).
Tato branka definitivně zlomila odpor domácích. Míra Randák si v 88. minutě gólem na 2:5 zkompletoval po Igorově přihrávce hattrick a v 90. minutě uzavřel skóre střelou z hranice vápna Martin Kačírek (2:6). Rozhodčí už následně zápas raději hned ukončil. Případných pár minut navíc (které se paradoxně v zápise nakonec objevily) totiž mohlo ještě nějaký gól do sítě domácích přinést...
Utkání se odehrálo v dobré atmosféře, velmi slušný výkon odvedl i rozhodčí Konvička. V klíčových momentech nás v bráně podržel Venca Měchura, a tak máme konečně první tři body této sezóny.

Zápis z utkání najdete ZDE.

-----

Starší žáci zatím úspěšní půl na půl
Souhrn výsledků našich mládežnických týmů začneme těmi nejstaršími. Starší žáci během posledního týdne sehráli hned dvě utkání, přičemž bodovat dokázali ale pouze v jednom.
Ve čtvrtek starší žáci vyrazili na hřiště do Olbramovic, kde se střetli se spojeným týmem Olbramovic a Bystřice. Utkání jsme rozhodli v samotném úvodu, když během prvních sedmi minut skórovali Josef Novotný a Jan Mikulanda. Soupeř dokázal částečně zareagovat až v závěru, když pár minut před koncem snížil na konečných 2:1 v náš prospěch.
Zápis z utkání najdete
ZDE.
Hned v neděli si starší žáci zahráli znovu. Tentokrát v Přestavlkách přivítali tým Maršovic a po vyrovnaném poločase (1:1) nakonec zápas těsně ztratili 3:4. Naše branky si rozdělili Antonín Zbrožek, Josef Novotný a Pavel Sisel.

Mladší žáci po úvodní výhře neuspěli
Jak už jsem psal v týdnu, ve svém úvodním zápase ve středu naši mladší žáci vyučili Krhanice na jejich hřišti 11:2, ale napodruhé už se tolik nezadařilo. V neděli jsme totiž doma nestačili na Netvořice a padli poměrně jednoznačně 1:5 po nepovedené první půli (0:4). Naši jedinou branku vstřelil ve druhém poločase František Škvor.

Starší přípravka dostala ve svém prním utkání za vyučenou
Jak už jsem v upoutávkách na nadcházející zápasy zmiňoval, pro naši čistě čerčanskou starší přípravku se o víkendu jednalo vlastně o první pořádný soutěžní zápas. Dalo se tedy očekávat, že vše nepůjde úplně „jako po másle“ a svou hru budeme muset teprve postupem času vypilovat. Krutý los a nějaké ty odklady zápasů tomu bohužel chtěly, že jsme jako prvního soupeře „vyfasovali“ favorita soutěže Benešov 2013 (tedy starší ze dvou benešovských týmů), který už toho má z předchozího ročníku odehráno dost a dost.
Výsledkem tedy nakonec byla tak trochu předpokládatelná hra kočky s myší s děsivým skóre 3:29 v náš neprospěch. Za Slavoj se dvakrát se benešovské sítě trefil Tim Kuhnel a jeden zářez si připsal Adam Houska.
Jak už jsem ale konstatoval, zázrak se v tomto uktání očekávat tak úplně nedal a věřím, že naše přípravka se s postupně získávanými zkušenostmi pod vedením našich zkušených trenérů bude jen zlepšovat a první body na sebe nenechají dlouho čekat. Na podobné „trpké“ zážitky pak budeme jen s úsměvem vzpomínat.