Dostali jsme naloženo od posledního

Nemá cenu hledat nějaké eufemismy. V sobotu to v Lešanech byla z naší strany úplná ostuda. První poločas jsme nezvládli vůbec a ve druhém jsme horko těžko drželi vyrovnanou hru. Výsledkem našeho špatného výkonu je vysoká prohra 0:4 s do té doby posledním týmem tabulky, který do zápasu s námi skóroval v ročníku pouze osmkrát. Někdy si odnesete nářez i po celkem dobrém výkonu, ale tohle rozhodně nebyl ten případ. Některé pasáže sobotního utkání totiž nesly z naší strany znaky absolutního rozkladu. Bohužel.

V prvním poločase to byl zmar
Na zápas jsem op
ět z osobních důvodů dorazil až deset minut po výkopu. Jestliže jsem minule nepřišel o nic, tak tentokrát jsme již od druhé minuty prohrávali. Branka padla po rohu poté, co jsme podle slov očitých svědků neměli ve vápně dostatečný důraz (1:0).
Inu p
ěkné přivítání. Ale tak co, osmdesát minut před námi, hrajeme proti poslednímu týmu, měli bychom mít na to se zápasem ještě něco udělat. Jak se ale později ukázalo, nic nebylo pravdě dál než tahle úvaha.
Prvních pár minut, co jsem vid
ěl, nebylo nijak zajímavých. Domácí měli určitou převahu, ale ani jeden z týmů nepředváděl žádné divy. Tuto pasáž nakonec utnul nesmyslně riskantní zákrok Davida Straky v našem vápně, který celkem oprávněně skončil pokutovým kopem. Exekutor sice nekopl penaltu nijak dobře, ale míčřící doprostřed se od gólmana Vaška Měchury přeci jen odrazil za brankovou čáru (2:0).
O minutu pozd
ěji David Straka předvedl další faul, u kterého mi znovu zatrnulo, protože nebylo z dálky vidět, jestli byl v pokutovém území nebo ne. Naštěstí nebyl, ale David za něj dostal žlutou kartu. Následný přímý kop naštěstí Vašek Měchura dobře odhadl, a i když to nebylo kopnuté vůbec špatně, dokázal míčřící k tyči vyrazit.
Dal
ší minuty přinesly postupně gradující se převahu domácích. Ti sice neměli kdovíjaký tlak, ale hráli viditelně lepší fotbal. My jsme se totiž s každou přihrávkou trápili a k zakončení jsme se v podstatě nedostávali. Byli jsme viditelně rozhození a frustrovaní vlastním výkonem, z čehož pramenila například i žlutá karta pro Vojtu Židlíka za nemístné komentáře.
Ve 30. minut
ě jsme od hostů dostali nečekaný dárek, když velmi nešikovně zahráli malou (resp. spíš velkou) domů a my měli možnost zahrávat nepřímý kop z rohu malého vápna. Rozehrávku si vzal na starost Vojta Židlík a přihrával „pod sebe“ na Martina Kačírka. Jeho střela ale houštinou obránců neprošla. Tato akce byla nakonec asi naší jedinou příležitostí v první půli.
Posledních patnáct minut prvního poločasu bylo z naší strany jako zlý sen. Přihrát si dvakrát po sobě byl téměř neřešitelný úkol. Byli jsme nepřesní, zmatkovali jsme a ještě k tomu často zbytečně faulovali. Celkově jsme si s vlastní hrou vůbec nevěděli rady. Přestože jsme se i přes tuto mizérii sem tam dostali k zakončení, tak střely byly podobně nebezpečné jako naše hra celkově.
Lešany hrály i vzhledem k výsledku celkem v pohodě a nečekané vedení si viditelně užívaly. Svůj poločas snů navíc zakončily parádní akcí, které vedla ke třetí brance v naší síti. Ve 45. minutě rozehrávaly rohový kop , který byl trochu přetažený, ale pak následovala série přesných přihrávek na jeden dotek, která úplně vyšachovala naši obranu a byla zakončena střelou z bezprostřední blízkosti do prázdné brány (3:0).

Ve druhé půli jsme jen dokázali zabránit ještě většímu debaklu
Do druhého poločasu jsme nastoupili se dvěma změnami (Sváťu Řezníčka nahradil Luboš Tožička a Jirku Drazdíka Roman Neuberg) a na nějakých pár minut jsme domácí dokonce dokázali zatlačit na jejich půlku. Výsledkem ale nebylo ani jedno zakončení a jak tlak přišel, tak i odezněl. Kolem 55. minuty už byla hra vyrovnaná, ale překvapivě začala přinášet i nějaké naše příležitosti.
V 60. minutě jsme měli velkou šanci. Zahrávali jsme přímý kop. Kryštof Straka našel centrem ve vápně Míru Randáka a ten docela povedeně poslal míč hlavou pod břevno. Bohužel ale šel míč přesně do míst kde stál gólman a ten tak dokázal míč vyškrábnout nad bránu. To byla zatím rozhodně naše největší příležitost.
Hned z protiútoku nás od další inkasované branky zachránil Vašek, který proti střele zblízka vytasil skvělý reflex nohou.
Ke konci sedmé desetiminutovky jsme pak měli několik dalších příležitostí, ale naložili jsme s nimi nevalně. Martin Kačírek po hezké „uličce“ nastřelil jen gólmana a Luboš, který měl na svou střelu spoustu času, nedokázal dát míči dostatečnou razanci. V této souvislosti je potřeba vyzdvihnout i výkon gólmana Lešan, který si se všemi našimi akcemi dokázal skvěle poradit a držel tak svému týmu pohodlný náskok.
V 74. minutě přišlo druhé naše dvojnásobné střídání. Patrika Řezníčka nahradil Igor Kodet a po zdravotních problémech unaveného Kryštofa Straku Míra Hložek.
I nadále jsme se snažili hrát dopředu, ale bylo to hodně kostrbaté a upracované. Přesto ještě nějaké příležitosti přišly. Například v 78. minutě našel Míra Hložek hlavu Míry Randáka, který balón jen lízl, ale opět tomu chyběla přesnost.
Jestliže jsme v celém zápase nebyli nebezpeční, tak v závěru se tomuto „stylu“ přizpůsobil i soupeř, který už si to ale mohl dovolit. Lešanští už hráli jen co museli a do protiútoků se vydávali pouze, když to vypadalo na nadějnou příležitost.
Jednu takovou akci nakonec i využili. V 81. minutě si útočník domácích u postranní čáry povodil Martina Augustu, podél hranice vápna si navedl míč na střed a poslal míč přesně k tyči (4:0). Opět to byl problém v nedostoupení útočícího hráče a gólman už s povedenou střelou nemohl moc dělat.
Poslední minuty ještě přinesly trochu zbytečné emoce. Lešanští fanoušci se nečekaným vedením nechali celkem rozvášnit a jejich výtky k hlavnímu rozhodčímu a hlavně našemu čárovému byly hodně slyšet. Narozdíl od Teplýšovic to ale nebylo čistě nepřátelské, ale spíš si prostě chtěli tyto pro ně dlouho nezažité okamžiky vychutnat. Jejich pokřiky ale ve výsledku bohužel ovlivnily i dění na hřišti. Nejdříve vyhecovali jednoho ze svých hráčů, který šel na hřiště až ve druhé půli, k přílišnému důrazu na našeho gólmana. Za tento zákrok lešanský útočník dostal žlutou kartu, a protože už jednu obdržel pár minut po svém příchodu na hřiště, viděl pak i červenou.
Z naší (v tu chvíli už nic neřešící) přesilovky ale neuběhly ani dvě minuty a červenalo se i na naší straně. Matěj Purkard ve středu pole zbytečně podrazil soupeře a viděl také druhou žlutou kartu. Dostat červenou dvě minuty před koncem zápasu za takto zbytečný zákrok nebylo, řekněme, tak úplně na pochvalu.
Posledních pár minut už se pak odehrálo pod vlivem euforie domácích, kteří si poslední minuty spolu s diváky hodně užívali. Na nás už se navíc projevovala viditelná rezignace. Závěrečný hvizd byl pak pro nás bez diskuze vysvobozením.

Čeká nás boj o záchranu
Zápas v Lešanech jsme po všech stránkách nezvládli. Individuální výkony byly většinou hluboko pod možnostmi jednotlivých hráčů a i po taktické stránce to tentokrát bylo mizerné. Svou roli jistě hrálo i to, že tým z lavičky nikdo nekoučoval, protože Martin Augusta byl na hřišti (přestože jsme tentokrát hráčů na střídání měli dost) a nikdo ho na jeho postu nezastoupil.
Je smutné, že zápasy, ve kterých jsme nehráli špatně, nám často sebrali rozhodčí, a když už dostaneme možnost hrát rovné zápasy, tak nejdříve doma nedáme gól Úročnici a následně pak totálně shoříme na půdě posledního týmu soutěže.
Budeme toho na naší hře muset co nejdříve hodně změnit, protože tohle by nejenže nestačilo na záchranu, ale dost možná bychom pak měli problémy i ve čtyřce. A když jsme u té záchrany (respektive sestupu)... Sice jsme stále jedenáctí, ale to jen díky skóre. Krhanice a Lešany pod námi mají stejně bodů jako my a poslední Miličín na tuto zmíněnou trojici ztácí jen bod. Jestli budeme takto pokračovat i dál, tak Miličín velmi brzo na dně soutěže vystřídáme.
V příštím kole doma přivítáme nováčka soutěže Jablonnou, která rozjela ročník báječně, ale v poslední době už trochu ztrácí dech. Normálně bych řekl, že je to soupeř, kterého bychom měli přehrát. Ale v současné době si nedovolím říct nic. V naší aktuální formě nás totiž může porazit kdokoli.

Zápis z utkání najdete ZDE.
P.S.: Ze sobotního zápasu bohužel není fotogalerie. A dost pravděpodobně to není naposled, protože technika selhala a vyřešení tohoto problému nebude úplně rychlé a jednoduché. Kdy se tedy na našem webu znovu objeví momentky z utkání vám slíbit nedokážu.

-----

Jediné body víkendu si připsali starší žáci

Starší žáci si v sobotu sice připsali tři body, ale outsidera z Krhanic/Netvořic porazili jen o gól po výsledku 4:3. V zápase naši žáci vedli již 4:1, ale hosté zápas ještě zdramatizovali dvěma brankami vstřelenými těsně po přestávce. Přestože našemu soupeři zbývalo ještě hodně času na vyrovnání, tak další branka už ani najedné straně nepadla. Našimi střelci byli dvoubrankový Pavel Sisel a jednou skórující Adam Šturc a Martin Mikulanda.
V tabulce jsme se posunuli na šesté místo, přičemž na čtvrté ztrácíme jen bod. Výš už je ale velká mezera, protože na medailovou příčku nám chybí už bodů sedm.

Mladší žáci podle očekávání narazili na nepropustnou obranu Soběhrd a recept na ní najít nedokázali. Výsledkem tak je naše prohra 0:2 a Soběhrdy si s její pomocí vylepšili průměr obdržených branek na zhruba 1,4 na zápas. V tabulce se náš tým i přes prohru udržel na sedmé příčce a na čtvrté místo to stejně jako starší žáci nemá moc daleko. Tři body jistě nejsou neřešitelné. Výše už je to ale opět celkem odskočené. Pod námi jsou o skóre Netvořice a pak už následuje velká sedmibodová propast, ze které se vzhůru dívají celkem čtyři týmy.

Starší přípravka se proti výraznému favoritovi z Bystřice na jeho hřišti bodově prosadit nedokázala. Prohra 2:11 je sice vysoká, ale vzhledem k tomu, jak velkým (doma zatím neporaženým) favoritem Bystřice byla, celkem přijatelná. Pozitivem jsou i branky Kryštofa Honce a Tima Kuhnela. Prohra nám samozřejmě s posunem tabulkou nepomohla, a tak i nadále zůstáváme poslední. Malou útěchou nám může být, že v dosahu jedné výhry se nad námi pohybují hned tři týmy. Tak třeba se zadaří hned příští víkend v derby s Pyšely :)
Zápis ze sobotního utkání najdete ZDE.

Mladší přípravka sice žádný zápas o víkendu nehrála, ale už se dozvěděla své soupeře do druhé části svého ročníku. Síly poměříme s Ostředkem, Dolními Kralovicemi a sousedními Pyšely. První turnaj se hraje již příští týden, ale místo konání ještě neznám. Tato druhá část soutěže mladších přípravek je pouze dvoturnajová (tedy ještě o turnaj kratší než ta první). O úspěchu v této fázi ročníku tak bude rozhodovat nejen každý bod, ale doslova každý gól.