Slavoj Čerčany

Příští zápas

TJ Sokol Jírovice vs TJ Slavoj Čerčany

Datum a čas konání: 25.3.2023 15:00
Místo: Jírovice

Bystřice se trápí. Pojďme toho využít!

Bystřice se trápí. Pojďme toho využít!

V sobotu vyrážíme do nedaleké Bystřice, kde již od 14 hodin sehrajeme zápas proti místnímu SK. S Bystřicí jsme se utkali naposledy před čtyřmi lety, a i když to tenkrát pro nás dopadlo dobře (doma 3:1), tak to o aktuálních šancích mnoho nevypovídá. Stejně tak vzájemné statistiky jsou, jak si později řekneme, hodně rozporuplné, takže nejvíc napoví asi aktuální forma obou týmů. A podle té bychom měli mít navrch. Tak snad se o víkendu naše úspěšná série rozroste o další zápas.

Bystřice se většinu času pohybuje výš, ale proti nám se jí moc nedaří
Vzájemné zápasy s Bystřicí jsou pro tvorbu statistik poměrně nepřehledné. Důvodem je to, že se ve zhruba stejném počtu zápasů vzájemně utkávaly jak první týmy obou mužstev, tak naše „áčko“ s bystřickým „béčkem“ a v neposlední řadě i obě rezervy.
V úvodu sledovatelného obodbí, tedy od roku 2004, se spolu potkávala ve třetí třídě „áčka“ a o soutěž níž „béčka“. V obou případech jsme měli navrch, ale významnou roli už tehdy hrálo domácí prostředí.
Rezervy obou týmů se mezi lety 2004 a 2011 potkaly v sedmi dohledatelných zápasech, ze kterých jsme pět vyhráli. Pokud se ale podíváme na bilanci na hřišti soupeře, tak tam už je to 2:1 pro Bystřici.
Velmi podobně to v tomto období vypadalo i mezi prvními týmy. Dá se dohledat celkem pět utkání a celková bylance je 3:2 pro nás. Obě naše prohry ale přišly na bystřickém hřišti.
Mezi lety 2011 a 2015 probíhalo naše neslavné období, kdy jsme se potloukali ve IV. třídě a náš první tým („béčko“ jsme již neměli) se potkávalo s bystřickou rezervou. Toto relativně nerovné poměřování sil vyznívá jasně pro nás. Z celkem osmi utkání jsme prohráli jediný (opět na hřišti soupeře) a třikrát jsme Bystřici nasázeli dokonce osm branek. Jedno z těchto osmigólových uktání si moc dobře pamatuje náš aktuálně uvolněný trenér Martin Procházka, ale k tomu se také teprve dostaneme.
Po roce 2016 už se znovu začala potkávat obě „áčka“ a do roku 2018, kdy jsme postoupili do okresu (kde nás o sezónu později vystřídala právě Bystřice) jsme stihli sehrát čtyři utkání. Tři z nich jsme dokázali vyhrát a jediná prohra Slavoje přišla – hádejte kde – na hřišti v Bystřici.
Když to celé sečteme, tak nám z toho vzejde několik zajímavých skutečností. Poměrně zvláštní je, že z celkově 24 odehraných utkání neskončilo ani jedno remízou a na prstech jedné ruky bychom spočítali zápasy, které skončily rozdílem jediné branky.
Poměrně významným prvkem je ve vzájemných zápasech domácí prostředí. Nám se v Bystřici sice podařilo celkově vyhrát skoro stejně utkání jako prohrát, ale je to zásluha hlavně zápasů našeho „áčka“ s bystřickým „béčkem“. Když vezmeme v potaz pouze utkání prvních týmů, tak jsme v Bystřici vyhráli jen jednou. A bylo to relativně nedávno. V roce 2017 jsme tam zvítězili vysoko 4:0 (naše branky: 2x Martin Čeljuska a 1x Standa Horčička a Roman Neuberg).
Naopak Bystřice se na našem hřišti vyloženě trápí. Ze třinácti utkání odehraných v Čerčanech nevydolovala Bystřice ani bod. Všechny utkání zde prohrála s celkovým skóre 18:61.
Když už jsme u toho skóre, tak to také hovoří jasně pro nás. Pouze zápasy „áček“ na hřišti v Bystřici přinesly vyrovnanou bilanci 8:8. Všechny ostatní kombinace týmů a prostředí přináší naši gólovou převahu.
Vezměme to popořadě (skóre je vždy uvedeno z našeho pohledu). „Áčka“ v Čerčanech 15:4, v Bystřici zmíněných 8:8, celkem tedy 23:12. „Áčko“proti „béčku“ 25:5 u nás, 12:3 venku. Celkem tedy 37:8. A „béčka“ 21:9 u nás a 10:8 venku. To znamená celkem 31:17. Když to celé sečteme, tak v Čerčanech je to celkem 61:18 a v Bystřici 30:19. To znamená celkové souhrnné skóre 91:37.
Bohužel tyto počty nejsou úplně kompletní, protože i když se dají zápasy dohledat od roku 2004, tak v počátcích dva výsledky chybí. I tak tato čísla ale o mnohém vypovídají. Minimálně o tom, že ačkoli Bystřice se po většinu času pohybovala v soutěžích výš a i v okresním přeboru strávila více ročníků, tak proti nám se jí prostě nedaří. Jedinou nadějí pro ně je domácí prostředí, ale v souvislosti s jejími aktuálními výsledky dost možná letos ani tato „jistota“ platit nemusí. K tomu se ale také teprve dostaneme.

Naši nejlepší střelci ve vzájemných zápasech
Aby totiž statistiky byly kompletní, tak se musíme ještě podívat na dohledatelné střelce našeho týmu proti Bystřici. Střelci se ale bohužel dají dohledat až od roku 2007 a to ještě ne pokaždé. Tyto statistiky tedy nejsou kompletní, ale i tak si naši úspěšní zakončovatelé zaslouží toto malé (nepřesné) připomenutí.
Zápasy „béček“ mnoho známých statistik nenabízejí a z toho mála nejlépe vychází třígólový Jan Jaeger a dvoubrankový Miroslav Příložný.
Mnohem zajímavější je tak statistika našeho „áčka“ proti bystřické rezervě. Jasně nejlepším střelcem je v této kategorii již zmíněný Martin Procházka, který si celkem připsal osm zásahů. Impozantní ale je, že sedm z těchto osmi branek dokázal vsítit v jediném zápase (konkrétně v roce 2011, když jsme Bystřici doma rozdrtili 8:1). Následují ho čtyřbrankoví Martin Tabulka a Svatopluk Řezníček ml.
Pokud vezmeme v úvahu zápasy prvních týmů, tak se nejlépe uvedl se třemi brankami náš bývalý kapitán Martin Pánek. Nejlepším čerčanským aktivním hráčem je v tomto směru Martin Čeljuska se dvěma zásahy.
V součtu si nepřekvapivě prvenství přivlastnil s osmi góly Martin Procházka (vše A proti B). Souhrnně pět zásahu mají Martin Pánek (2x A vs. B + 3x A vs. A) a Sváťa Řezníček mladší (4x A vs. B + 1x A vs. A).
Tak to je z historických statistik vše. Bylo toho dost. Možná až příliš, ale třeba to někoho mohlo zajímat :).

Aktuálně je Bystřice stínem týmu z před pár let
Pokud chceme mluvit o formě Bystřice v letošní sezóně, tak musíme začít tou loňskou. V předchozím ročníku totiž Bystřice hrála okresní přebor a skončila na posledním NEsestupovém místě. Přesto se dobrovolně rozhodla sestoupit, protože v „okrese“ se vysloveně trápila. Nejhorší útok (jen 32 branek ve 26 zápasech) a druhá nejhorší obrana (118 gólů) mluví za vše. I tak sice Bystřice dokázala pod sebe stalčit tři týmy a „zachránit se“, ale evidentně toho měla plné zuby, a tak se šla „uklidnit“ o soutěž níž dobrovolně.
V úvodu letošní sezóny to vypadalo, že tento „ozdravný pobyt“ skutečně přinese svůj výsledek. Z prvních šesti kol dokázala Bystřice tři vyhrát a jeden zremizovat. Jak se ale později ukázalo, tyto výsledky byly z velké části způsobeny také losem, když se Bystřice v úvodu potkávala hlavně se slabšími týmy.
Od sedmého kola dál je to už pro Bystřici jako zlý sen. Posledních pět kol totiž prohrála. Ano, tentokrát to pro změnu bylo s týmy z první poloviny tabulky, ale ani poslední kolo proti slabým Krhanicím bystřičtí nezvládli.
Pokud se tedy máme ptát, jak si stojí šance Čerčan a Bystřice v nadcházejícím utkání, tak bychom i přes naši nepříliš lichotivou bilanci na hřišti Bystřice měli být díky aktuální formě favority. V náš prospěch hovoří nejen aktuální výsledkové série (tři naše výhry vs. pět proher soupeře), ale i postavení v tabulce. Bystřice je celkově dvanáctá a na naše sedmé místo ztrácí pět bodů. Úspěšnost obrany i útoku také mluví v náš prospěch. Navíc se Bystřici letos nedaří ani doma. V domácí tabulce je předposlední se dvěma výhrami ze šesti zápasů. My jsme paradoxně zase lepší venku (tedy alespoň co do postavení v tabulce – bodů máme víc doma).
Prostě a jednoduše. Na historii se v sobotu ohlížet nebudeme a pojedeme si do Bystřice pro druhou venkovní výhru v zápasech „áček“ za posledních cca 20 let. Věřím, že to dokážeme.

-----

Mládež už má kromě mladších žáků volno
Jak už jsem psal při zveřejňování výsledků z minulého víkendu, tak všechny naše týmy, kromě mladších žáků, mají již „podzim“ za sebou. Většinou tedy ještě čekáme na dohrání utkání ostatních týmů, takže celková umístění ještě zřejmá nejsou, ale my už budeme hrát zápasy zase až v roce 2023.
Jako jediní se nám tedy z mládeže o víkendu představí mladší žáci. V sobotu od 10:15 v Přestavlkách přivítají Týnec nad Sázavou. Jedná se o zápas sousedů v tabulce. My jsme zatím pátí, Týnec čtvrtý. Náš soupeř má před námi náskok tří bodů a má o čtyři branky lepší skóre. Disponuje výrazně lepším útokem, ale my zase máme pevnější obranu. Zápas je tedy naprosto otevřený a pokud by se nám zadařilo, mohli bychom při výraznějším vítězství našeho týneckého protivníka v tabulce o skóre přeskočit.

P.S.: Po „uzávěrce“ tohoto článku bylo na webu FAČRu zveřejněno, že mladší přípravku čeká letos ještě jeden turnaj. Ten se odehraje tuto sobotu v Dolních Kralovicích. Jak na tom je náš tým v této kategorii celkově ale zatím stále není známé, protože ještě nebyly zveřejněny výsledky ani z prvního turnaje druhé fáze sezóny.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Slavoj Čerčany
Sokol Zaječice
0:3
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Pyšely 13 53:14 36
2. Sokol Zaječice 13 51:19 30
3. SK Posázavan Poříčí.. 13 49:33 25
4. TJ Sokol Jírovice 13 40:28 24
5. TJ Sokol Václavice 13 32:35 20
6. TJ Úročnice Benešov 13 22:27 20
7. FK Soběhrdy 13 42:40 16
8. TJ Mír Jablonná 13 35:59 16
9. TJ Slavoj Čerčany 13 37:31 15
10. TJ Sokol Teplýšovice B 13 23:44 15
11. SK Bystřice 13 26:31 14
12. TJ Sokol Krhanice 13 30:41 14
13. TJ Sokol Lešany 13 31:34 12
14. TJ Sokol Miličín 13 18:53 4

Kompletní tabulka

Střelci týmu

10 gólů

Martin Čeljuska

7 gólů

Miroslav Randák

4 góly

Vojtěch Židlík

3 góly

Svatopluk Řezníček ml.

3 góly

Luboš Tožička

3 góly

Igor Kodet

2 góly

Kryštof Straka

Nejbližší narozeniny

05.02.2023 Jan Dvořák (76)
12.02.2023 Martin Procházka (35)
14.02.2023 Vojtěch Kukačka (27)
01.03.2023 Jiří Drazdík (27)

Počet návštěv: 58059
Posledních 30 dnů: 328 | Posledních 7 dnů: 73 | Poslední den: 7

© 2023 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne