Slavoj Čerčany

Příští zápas

Zaječice letos venku prostě umí

Zaječice letos venku prostě umí

Na poslední podzimní utkání proti Zaječicím se Slavoji i vzhledem k pozápasové dokopné sešlo hráčů opravdu požehnaně. Šestnáct borců připravených do hry už jsme opravdu dlouho neměli. Přesto jsme ale počítali s tím, že nás čeká těžký zápas, protože Zaječice letos venku ještě neztratily ani bod. To se sice nakonec do puntíku splnilo, ale určitě by nebylo dobré soudit tento zápas jen podle celkem jednoznačného výsledku. Kdo se na utkání přišel podívat, a bylo vás hodně (děkujeme), musel uznat, že čerčanští hráči předvedli bojovný výkon, za který se nemusí stydět.

Povedený vstup do utkání jsme zúročit nedokázali
Sobotní zápas v souhrnu mnoho šancí nepřinesl. Jednalo se spíše o bojovné utkání se spoustou soubojů, což bylo způsobeno mimo jiné i hodně těžkým terénem. Do 30. minuty, když bylo hřiště ještě v celkem dobrém stavu, jsme byli lepším týmem. Dobře jsme kombinovali a soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Bohužel ani my jsme si z převahy mnoho šancí nevytvořili a za zmínku tak stojí snad jen dalekonosné pokusy Martina Kačírka, které ale úspěchem neskončily.
Ve 31. minutě přišlo první varování ze strany hostů. Po centru z pravé strany se útočník Zaječic dostal do zakončení, ale naštěstí zamířil jen doprostřed brány a Vašek Měchura si tak připsal první úspěšný zákrok. Bohužel o pár minut později (ve 37. minutě) už jsme takové štěstí neměli a po velmi podobné akci jsme inkasovali (0:1).
Po obdržené brance jsme byli viditelně rozhozeni a chybovali jsme, kde se dalo. Několikrát nás zachránil svými zákroky stoper Kryštof Straka a ve 39. minutě soupeři, po velmi podobné akci jako před první brankou, dokonce nebyl uznán gól pro ofsajd. Poslední zajímavá situace první půle přišla ve 41. minutě, kdy nás od další pohromy zachránil odkopem z brankové čáry Roman Neuberg. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:1.

Po přestávce žádná změna nenastala
Úvod druhé půle žádné naše zlepšení nenaznačoval a naopak už po sedmi minutách této fáze hry hosté navýšili své vedení. Po faulu našeho obránce na hranici vápna se kopal přímý kop. Zaječický exekutor obstřelil zeď a Vašek Měchura už úspěšně zakročit nedokázal. Srazil si míč do vlstní brány a hosté vedli 2:0.
V 56. minutě mohlo být veseleji, ale Míra Randák, který se zničehonic osamocen zjevil před zaječickou bránou, ještě i přes svoji nadějnou pozici volil přihrávku na Martina Čeljusku. Míč svého adresáta ale bohužel nenašel a z velké šance tak nebylo nic. Také 59. minuta přinesla z naší strany trochu vzruchu. Vojta Židlík povedeným centrem vybídl Martina Čeljusku, ale balón nakonec skončil vedle branky.
Šedesátá minuta, obvyklý to čas na personální změny, přinesla naše trojí střídání. Ze hřiště odešli Martin Čeljuska, David Straka a Matěj Purkard a jejich místa zaujali Martin Augusta, Patrik Řezníček a Igor Kodet. Pokud byste si tato střídání chtěli ověřit v zápise o utkání, tak vězte, že je tam vše uvedeno úplně jinak, což bohužel nebývá na této úrovni výjimkou.
Posledních dvacet minut utkání přineslo v porovnání s předchozím průběhem střelecké hody. V 71. minutě si připsal další hezký zákrok Vašek Měchura, když vyrazil nebezpečnou střelu z dálky. V 73. minutě jsme naopak zahrozili my. Sváťa Řezníček ale pohříchu zamířil hodně nepřesně. O minutu později si ještě naši asi poslední šanci utkání připsal Martin Kačírek, ale i s jeho střelou si gólman Zaječic poradil.
V 88. minutě jsme ještě symbolicky střídali. Romana Neuberga nahradil Míra Hložek, ale bylo jasné, že utkání je již rozhodnuto. Přesto jsme se ještě snažili alespoň o ten pověstný čestný úspěch. Naše snaha ale nakonec způsobila jen to, že se do brejku do naší otevřené obrany vypravili hned čtyři hráči Zaječic a se situací 4 na 1 si dokázali s přehledem poradit (0:3).
Rozhodčí poté nastavil jedinou minutu, protože k větší časové porci nebyl důvod. Navíc ani delší časová dotace by nám již nijak nepomohla.

Zaječice si s námi poradily celkem zkušeně
Když se podíváte na hru Zaječic, tak není asi žádný div, že se nacházejí na druhém místě tabulky. Přestože u nás nepředvedly žádný bombastický fotbal, tak jejich efektivita opět slavila úspěch. Celkově tak zvítězily ve svém šestém letošním venkovním utkání a na hřištích soupeřů tedy neztratily ani bod. Jejich „venkovní“ skóre 21:4 si zaslouží respekt. Kdyby dokázaly hrát podobně i doma, kde si připsali již tři prohry, určitě by se vedoucí Pyšely klepaly o poznání víc.
Jak už tu padlo, zápas rozhodla efektivita. Zaječice prostě v celkem vyrovnaném utkání své příležitosti proměnily a my ne. Poté, co jsme si v několika zápasech zastříleli, bylo již v tom minulém vidět, že to přestává být ono. A tentokrát se to potvrdilo. Uvidíme tedy, co přinese zimní příprava...
Přezimovat budeme na deváté příčce, což je asi o dost lepší, než bychom po polovině podzimu čekali. Celkově to ale asi není úplně příčka, kterou bychom se mohli chlubit. Navíc i proto, že naše sitauce je tímto umístěním nedaleko středu tabulky poměrně zkreslená. Ano, na poslední místo Miličína máme náskok jedenácti bodů, ale na předposlední třináctou příčku Lešan (která klidně může být také sestupová) už jsme v plusu jen o tři body. Tedy jedinou výhru. Takže jaro bude ještě hodně zajímavé...
Zápis z utkání najdete ZDE.

-----
Poslední podzimní úspěchy mládeže
Starší žáci a starší přípravka už ukončili sezónu dříve a všechna jejich utkání již byla oficiálně oznámena. U zbylých dvou našich týmů jsme ale ještě nějaké ty novinky čekali.

Mladší žáci nakonec, i když jsem původně čekal opak, své domácí utkání proti Týnci dohrávali. V celkem vyrovnaném zápase jsme nakonec dokázali urvat všechny body, když jsme uhájili těsnou výhru 5:4. Za naše přestavlcko-čerčanské mužstvo se trefili dvakrát František Škvor a po jedné brance si připsali Patrik Podešva, Roman Ravlinko a Matyáš Lux.
Zápis z utkání najdete ZDE.

A to nejlepší nakonec! Mladší přípravce totiž konečně zveřejnili oficiální výsledky jejich turnajů. Jak konkrétně dopadla všechna utkání si můžete najít ZDE. Ale asi nic nezkazím, když vám řeknu, že jsme uspěli na výbornou. Hlavně prostřední turnaj v Pyšelích se nám nadmíru vydařil, když jsme vyhráli všechna tři utkání s celkovým skóre 22:1. V součtu všech tří turnajů je tak naším výsledkem krásné PRVNÍ místo! Celkem jsme ve druhé fázi podzimu vyválčili dvacet bodů, tedy o dva víc než druhý Ostředek. Ztráta třetích Dolních Kralovic a čtvrtých Pyšel už byla výrazná. Pokud budete chtít vidět tabulku, tak ji najdete v roletce na hlavní straně našeho webu.
Není ale asi úplně třeba se tabulkou podrobně zabývat. Nejdůležitější na tom je, že se našim malým hráčům daří zúročit to, že je fotbal baví nejen v zápasech, ale i na trenincích. Velké díky za to patří všem našim trenérům, kteří se na jejich výchově podílejí. Ještě větší poděkování ale samozřejmě zaslouží sami hráči za skvělou reprezentaci Slavoje. Díky moc!

Diskuze

Poslední zápas

TJ Slavoj Čerčany
SK Bystřice
3:1
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Pyšely 26 100:24 69
2. TJ Úročnice Benešov 26 69:47 48
3. FK Soběhrdy 26 93:68 46
4. SK Posázavan Poříčí.. 26 88:65 44
5. TJ Sokol Jírovice 26 66:64 44
6. Sokol Zaječice 26 74:64 41
7. TJ Sokol Krhanice 26 74:69 37
8. TJ Sokol Václavice 26 81:75 36
9. TJ Mír Jablonná 26 72:101 35
10. TJ Sokol Teplýšovice B 26 53:74 33
11. TJ Slavoj Čerčany 26 61:64 30
12. TJ Sokol Lešany 26 57:67 28
13. SK Bystřice 26 51:67 25
14. TJ Sokol Miličín 26 34:124 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

12 gólů

Miroslav Randák

10 gólů

Martin Čeljuska

7 gólů

Svatopluk Řezníček ml.

5 gólů

Vojtěch Židlík

5 gólů

Martin Kačírek

4 góly

Patrik Řezníček

4 góly

Igor Kodet

Nejbližší narozeniny

12.03.2024 Igor Kodet (35)
31.03.2024 Zdeněk Modálek (36)
09.04.2024 Roman Neuberg (31)
15.04.2024 Václav Měchura (30)

Počet návštěv: 65242
Posledních 30 dnů: 188 | Posledních 7 dnů: 66 | Poslední den: 0

© 2024 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne