Vyostřený zápas na blátě rozhodl gól Míry Randáka

V prvním dubnovém dnu jsme se v úvodním domácím zápase jara sešli v hojném počtu jak v kabině, tak v hledišti. Fotbalu ale příliš nepřálo aprílové počasí, které jak v předchozích dnech, tak během zápasu přineslo vydatné srážky a terén tak byl velmi těžký. Složité podmínky ale byly stejné pro všechny, a tak můžeme být nakonec rádi, že jediná vybojovaná branka padla do sítě soupeře a my se tak můžeme radovat z plného bodového zisku.

Začátek z naší strany byl poněkud chladný
Zahřátí na provozní teplotu nám v chladném odpoledni trvalo poměrně dlouho, a tak jsme si zhruba prvních patnáct minut nevytvořili žádnou kloudnou akci. Naopak nás několikrát musel podržet Kuba Gašparik v naší bráně. Přesto ani on se nevyvaroval chyby a v 15. minutě divákům zatrnulo, když se míč objevil u osamoceného útočníka Krhanic. Naštěstí Kuba svou chybu pohotovým skluzem napravil a následný roh už žádné nebezpečí nepřinesl.
Vzhledem k tomu, že přibližně v 10. minutě začalo hustě pršet, tak bylo zřejmé, že na měkkém terénu se o žádný pěkný fotbal rozhodně jednat nebude. Povrch hřiště se během chvilky změnil v bahnité kluziště a hra se tak odehrávala hlavně ve středu pole.

Po čtvrtině zápasu jsme začali být nebezpeční
Ve 27. minutě jsme dostali příležitost standardní situace z nebezpečné vzdálenosti a exekuce se chopil Martin Kačírek. Jeho prudkou ránu gólman pouze vyrazil k Romanovi Neubergovi. Roman stál nikým nehlídán na malém vápně a s míčem na noze si mohl vybrat, kam balón pošle. Poslal ho mimo dosah gólmana, ale bohužel až příliš a míč zastavila tyč. Odražený balón pak již brankář Krhanic dokázal zneškodnit a Roman se mohl jen držet za hlavu, protože to byla jasná tutovka.
Ve 30. minutě viděl první žlutou kartu zápasu Standa Horčička, což se následně mělo ukázat jako důležitý okamžik.
Ve 39. minutě Vojta Židlík našel povedeným pasem Patrika Řezníčka, který následně centroval do vápna na Míru Randáka. Ten si míč zasekl, ale vystřelit se mu již nepodařilo. O minutu později už se nám ale konečně skórovat podařilo. Branka padla po nepřehledné skrumáži, takže její přesný průběh jsem si musela ověřit u hráčů. Nejlépe popsal situaci Roman Neuberg – asistenci si připsal Standa Horčička, který se nebál vlétnout do dvou protihráčů a svým důrazem tak získal míč pro Míru Randáka, který tentokrát míč do sítě protlačil (1:0).
Po vstřelené brance se na hřišti poněkud vyostřily emoce a hra se rozkouskovala. Výsledkem bylo, že žádná další šance se už ani na jedné straně v prvním poločase neurodila. Do šaten se tak tedy odcházelo za našeho těsného vedení.

Rozbahněné hřiště ovlivnilo druhý poločas
Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou. Adama Schnurpfeila nahradil Martin Augusta. Stav hřiště už byl po přestávce takový, že se nedalo příliš kombinovat a míče se tak pouze nakopávaly. Více méně jediné nebezpečí pro obě branky pak představovaly standardní situace.
V 55. minutě dostal žlutou kartu Roman Neuberg a do našeho dvojitého střídání v 67. minutě se následně již nic zásadního nestalo. Při zmíněném střídání hřiště opustili Patrik Řezníček a Martin Kačírek. Na hřiště se naopak podívali Igor Kodet a Jirka Drazdík.
O dvě minuty později si míč k přímému kopu postavil Vojta Židlík a krásnou kroucenou ranou kolem zdi bohužel jen orazítkoval vzdálenější tyč. Moc pěkný fotbalový moment.
V 74. minutě viděl druhou žlutou kartu (a tedy i červenou) Standa Horčička a na drama v závěru utkání bylo zaděláno. Krhaničtí ale naštěstí ve zbytku utkání hráli velmi stereotypně vše na kanonýra Jiřího Moulíka, který si naštěstí většinou nedokázal pohlídat ofsajdové situace. Z často mávaných postavení mimo hru pak pramenila i frustrace a neoprávněný hněv hostujících hráčů i diváků.
V 80. minutě jsme mohli své vedení navýšit, ale přihrávku na Igora Kodeta, který mohl jít sám na gólmana, čárový ocenil zvednutým praporkem, i když Igor vybíhal z vlastní poloviny. Velká chyba, ale na obranu čárového hostí je třeba říct, že středová čára už tou dobou v podstatě zmizela v bahně.
Zápas už se potom dohrál spíš v emocích a různé hádky a dohady posledních deset minut natolik rozkouskovaly, že už další příležitosti nepřišly a tři body tak zůstaly doma.
Závěrem je potřeba říct, že zápasu kromě terénu nepomohlo ani nepřesné rozhodování pana rozhodčího Borského, který hlavně ve druhé půli kupil chybu na chybu, a i když výrazně víc to neodnesl ani jeden z týmů, tak svým „stylem“ řízení sudí výrazně pomohl vyhrocené atmosféře utkání.
V utkání jsme nakonec byli přeci jen o něco málo lepší a vytvořili jsme si o trochu víc příležitostí, takže se dá říct, že naše těsné vítězství je zasloužené. Důležitým článkem našeho úspěchu byla pevná obrana, která soupeře do mnoha šancí nepustila a dokázala si pohlídat Jiřího Moulíka, se kterým ofenziva Krhanic stojí a padá.

Důležité tři body jsou doma
Vzhledem k situaci v tabulce se zisk tří bodů rozhodně dá označit za zásadní. V žebříčku jsme se díky vítězství posunuli na deváté místo, ale od (pravděpodobně) sestupové příčky nás stále dělí nevelký polštář pouhých čtyř bodů. I v dalších zápasech tedy půjde o hodně. V následujícím kole hrajeme opět doma a soupeřem nám bude rezerva Poříčí. Poříčské áčko vzhledem k velikonočním svátkům hraje již v pátek, a tak se dá očekávat, že do kádru rezervy nějací ti „áčkaři“ přibudou. Nečeká nás tedy nic snadného a budete tak moc rádi, když nás přijdete opět podpořit.
K dispozici vám bude opět i nově vybudovaná „protilehlá“ tribuna, za kterou musím vedení Slavoje pochválit, protože z ní fanoušci mají skvělý výhled na celé hřiště. V nabídce občerstvení také přibyly párky v rohlíku. Snad tentokrát pomůže i počasí. Budeme se na vás těšit.

Zápis z utkání najdete ZDE.

----

Mládežnické výsledky vám tentokrát bohužel nepřineseme
Zápas starších žáků v Ratměřicích nemohl být kvůli špatnému terénu sehrán a bude se dohrávat v náhradním termínu, který ještě nebyl stanoven.
Mladší žáci měli hrát v Soběhrdech, ale jejich zápas byl pro jistotu přeložen již před víkendem. Hrát se bude tuto středu odpoledne.
Starší přípravka měla tento víkend volný los, a tak jediná mládežnická kategorie, která v aprílovém počasí tohoto víkendu opravdu hrála, byla mladší přípravka. Jako tradičně ale její výsledky ještě nejsou zveřejněny a budou tak doplněny později. Nicméně podle neoficiálních informací, které ale nutně nemusí být úplně přesné, jsme měli na domácím turnaji za účasti družstev Pecerad, Chocerad a spojeného týmu Poříčí/Nespeky obsadit pěkné druhé místo. Více snad přineseme později.